Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Aktualizacja Photoshopa CC - nowe, użyteczne funkcje. Zobacz, jak ich używać

0

Autor: Maciej Luśtyk

22 Czerwiec 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Adobe zaprezentowało właśnie zapowiadaną od pewnego czasu aktualizację aplikacji Photoshop. Otrzymujemy między innymi opcję inteligentnego kadrowania, łatwiejsze maskowania i nowe funkcje retuszu twarzy.

Najnowsza aktualizacja pakietu Adobe CC wprowadza wiele ciekawych usprawnień, fotografów najbardziej zainteresują jednak te, które zobaczymy w najnowszej odsłonie programu Photoshop. Niespodzianką nie będzie pojawienie się zapowiadanej już od miesiąca funkcji Content-Aware Crop, która automatycznie wypełni puste miejsca w przypadku kadrowania z obracaniem obrazu.

 

Kolejną ciekawą opcją, z której ucieszą się głównie portreciści, fotografowie mody i ślubów jest Face-Aware Liquify, która bazując na systemie rozpoznawania twarzy pozwoli nam dokonywać wygodnego retuszu każdej z jej partii. Otrzymujemy szereg suwaków regulujących rozmiary i nosa, oczu, ust i kształt twarzy.

 

Inną, być może najciekawszą nowością dla osób, które w swoje pracy bazują na Photoshopie są nowe opcje maskowania. Masking Taskspace to nowa zakładka oferująca dostęp z jednego miejsca do wszystkich narzędzi używanych podczas nakładania masek.

 

Tym, co również ucieszy wiele osób, jest przywrócenie starej wersji pędzla korygującego, którego grudniowa aktualizacja spowodowała oburzenie użytkowników, przy czym sporo osób specjalnie dla niej powróciło do używania starszej wersji programu.

Więcej informacji o nowych aktualizacjach znajdziecie pod adresem adobe.com.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Sony Visual Story - aplikacja, która odmienić ma życie fotografów ślubnych i eventowych
Sony Visual Story - aplikacja, która odmienić ma życie fotografów ślubnych i eventowych
Niedawno Sony zapowiadało, że jednym z głównych założeń rozwoju aparatów jest kompletna integracja korpusów z systemami mobilnymi. Aplikacja Sony Visual Story to ważny...
17
0
DaVinci Resolve 17 - darmowy kombajn do edycji wideo otrzymuje ponad 100 nowych funkcji
DaVinci Resolve 17 - darmowy kombajn do edycji wideo otrzymuje ponad 100 nowych funkcji
Program do edycji wideo stworzony przez Blackmagic Design coraz chętniej używany jest jako alternatywa dla Adobe Premiere Pro. Główną zaletą jest oczywiście fakt, że...
34
3
Kodak Professional Select - ta aplikacja automatycznie przebierze twoje zdjęcia
Kodak Professional Select - ta aplikacja automatycznie przebierze twoje zdjęcia
Sztuczna inteligencja porówna jasność i ostrość, oceni kolory i odrzuci zdjęcia, na których bohaterowie akurat mrugali. Brzmi jak mnóstwo oszczędzonego...
6
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)