Adobe Photoshop Elements 15 - sporo nowości

0

Autor: Maciej Luśtyk

5 Październik 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Zawodowi fotografowie opierają swoją pracę o zaawansowane programy do obróbki, ale wielu amatorom i hobbystom w zupełności mogą wystarczyć funkcje oferowane przez takie aplikacje jak Photoshop Elements. Właśnie ukazała się jej nowa, znacznie usprawniona odsłona.

Twórcy Photoshop Elements 15 stawiają przede wszystkim na automatyzację. Oprócz wszystkich podstawowych funkcji profesjonalnej wersji programu Photoshop, otrzymujemy więc szereg nowości. Między innymi system szybkiego wyszukiwania zdjęć po tagach, które program automatycznie nadaje zdjęciom,analizując ich zawartość. Ponadto funkcje organizacji zdjęć zostały zaprojektowane tak, by umożliwić wygodną nawigację osobom posiadającym ekrany dotykowe w swoich komputerach.

Wśród nowości znajdziemy także możliwość edytowania wielu zdjęć na raz (batch processing) oraz zestaw inteligentnych narzędzi do retuszu twarzy osób znajdujących się na zdjęciach. - Z nowym Photoshopem Elements 15 zmienisz każdy grymas w uśmiech - chwali się producent.

 

 

Użytkownicy otrzymają również uaktualniony tryb Guided Edits, który krok po kroku przeprowadza nas przez proces uzyskiwania bardziej skomplikowanych efektów, ulepszony tryb filtrów artystycznych, a także zestaw funkcji pozwalający łatwo tworzyć różnego rodzaju kolaże i ramki.

Producent obiecuje, że wyedytowanymi pracami łatwiej będzie też dzielić się w mediach społecznościowych. W aplikacji Elements Organizer znajdziemy zakładkę, za pomocą której błyskawicznie prześlemy zdjęcia na nasze konta w popularnych serwisach.

 

To wszystko w cenie 100 dolarów, bez konieczności wykupywania subskrypcji programu Adobe CC. Posiadacze wcześniejszej wersji mogą dokonać aktualizacji w cenie 80 dolarów.

Więcej informacji o nowościach programu Photoshop Elements 15 znajdziecie pod adresem adobe.com.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
DxO PhotoLab 4 - konkurent Lightrooma stawia na sieci neuronowe
DxO PhotoLab 4 - konkurent Lightrooma stawia na sieci neuronowe
Najnowsza wersja DxO PhotoLab wprowadza wytrenowany o układy AI silnik DeepPRIME, który m.in. zapewnić ma wyjątkowy system odszumiania. Nowości...
16
2
Nowy Photoshop to festiwal sztucznej inteligencji. Właśnie wkraczamy w przyszłość obróbki zdjęć
Nowy Photoshop to festiwal sztucznej inteligencji. Właśnie wkraczamy w przyszłość obróbki zdjęć
Dziś chyba nikt nie ma już wątpliwości, że przyszłość postprodukcji będzie opierać się o funkcje AI, wytrenowane za pomocą sieci neuronowych. Okazuje się jednak, że...
36
1
Lightroom Classic 10 - zaawansowana edycja koloru, podgląd live view i wiele więcej
Lightroom Classic 10 - zaawansowana edycja koloru, podgląd live view i wiele więcej
Dziś Adobe udostępniło aktualizację aplikacji Lightroom Classic do wersji 10. Wraz z nią otrzymujemy wiele ciekawych usprawnień, w tym chyba najważniejszy zaawansowany...
36
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)