Adobe Photoshop Elements 15 - sporo nowości

0
Maciej Luśtyk
5 Październik 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Zawodowi fotografowie opierają swoją pracę o zaawansowane programy do obróbki, ale wielu amatorom i hobbystom w zupełności mogą wystarczyć funkcje oferowane przez takie aplikacje jak Photoshop Elements. Właśnie ukazała się jej nowa, znacznie usprawniona odsłona.

Twórcy Photoshop Elements 15 stawiają przede wszystkim na automatyzację. Oprócz wszystkich podstawowych funkcji profesjonalnej wersji programu Photoshop, otrzymujemy więc szereg nowości. Między innymi system szybkiego wyszukiwania zdjęć po tagach, które program automatycznie nadaje zdjęciom,analizując ich zawartość. Ponadto funkcje organizacji zdjęć zostały zaprojektowane tak, by umożliwić wygodną nawigację osobom posiadającym ekrany dotykowe w swoich komputerach.

Wśród nowości znajdziemy także możliwość edytowania wielu zdjęć na raz (batch processing) oraz zestaw inteligentnych narzędzi do retuszu twarzy osób znajdujących się na zdjęciach. - Z nowym Photoshopem Elements 15 zmienisz każdy grymas w uśmiech - chwali się producent.

 

 

Użytkownicy otrzymają również uaktualniony tryb Guided Edits, który krok po kroku przeprowadza nas przez proces uzyskiwania bardziej skomplikowanych efektów, ulepszony tryb filtrów artystycznych, a także zestaw funkcji pozwalający łatwo tworzyć różnego rodzaju kolaże i ramki.

Producent obiecuje, że wyedytowanymi pracami łatwiej będzie też dzielić się w mediach społecznościowych. W aplikacji Elements Organizer znajdziemy zakładkę, za pomocą której błyskawicznie prześlemy zdjęcia na nasze konta w popularnych serwisach.

 

To wszystko w cenie 100 dolarów, bez konieczności wykupywania subskrypcji programu Adobe CC. Posiadacze wcześniejszej wersji mogą dokonać aktualizacji w cenie 80 dolarów.

Więcej informacji o nowościach programu Photoshop Elements 15 znajdziecie pod adresem adobe.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Adobe Photoshop Elements i Premiere Elements 2020 - automatyczne selekcje, kolorowanie czarno-białych zdjęć, retusz skóry i wiele więcej
Adobe Photoshop Elements i Premiere Elements 2020 - automatyczne selekcje, kolorowanie...
Nie każdy potrzebuje kombajnu w postaci pełnych wersji programów Photoshop czy Lightroom. Dla osób nie zajmujących się obróbką zdjęć i filmów zawodowo, Adobe ma...
24
0
Exposure X5 - alternatywa dla Lightrooma staje się coraz lepsza
Exposure X5 - alternatywa dla Lightrooma staje się coraz lepsza
Nowa generacja edytora RAW, który dla wielu może stać się zastępstwem dla Lightrooma wprowadza szereg nowości, w tym między innymi zaawansowane funkcje maskowania i...
11
0
Nadciąga znaczne usprawnienie funkcji Content-Aware Fill w Photoshopie
Nadciąga znaczne usprawnienie funkcji Content-Aware Fill w Photoshopie
Wypełnienie z uwzględnieniem zawartości, lub jak kto woli Content-Aware Fill, to funkcja której działanie w ostatnim czasie zaczęło zakrawać o magię. Programiści...
19
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)