Adobe Photoshop Elements 11 i Premiere Elements 11

Autor: Michał Dąbrowski

25 Wrzesień 2012
Artykuł na: 6-9 minut
Adobe aktualizuje swoje popularne aplikacje do edycji zdjęć i filmów. Wprowadzono nowe interfejsy użytkownika i dodano szereg funkcji. Cena pakietu składającego się z dwóch produktów to 125 euro.

Wersja "Elements" to nieco okrojony produkt, skierowany do osób z mniejszym budżetem i takich, które nie potrzebują wszystkich funkcji oferowanych przez pełne wersje Photoshopa, czy Premiere.

Aplikacja do edycji zdjęć - Photoshop Elements w wersji 11 zyskała m.in. nowe filtry: Comic, Graphic Novel, czy Pen & Ink. W Premiere Elements dodano możliwość nadawania filmom "hollywoodzkiego" wyglądu. Od teraz jest też możliwe łatwe umieszczanie nagrań na portalu Vimeo.

Oba produkty można kupić w pakiecie, w cenie 125 euro (103 euro w przypadku aktualizacji). Płacąc osobno za jeden z produktów, trzeba się liczyć z wydatkiem 83 euro przy pierwszym zakupie lub 68 euro, w przypadku aktualizacji.

Informacja prasowa:

Adobe wprowadza nowe wersje oprogramowania Photoshop Elements 11 i Premiere Elements 11

Nowe interfejsy użytkownika i innowacyjne funkcje ułatwiają edycję, porządkowanie i udostępnianie plików foto i video.

SAN JOSE/Warszawa 25 września 2012 r. - Firma Adobe przedstawiła rozwiązania Adobe Photoshop Elements 11 i Adobe Premiere Elements 11 - nowe wersje swoich najlepiej sprzedawanych produktów konsumenckich do edycji zdjęć i filmów. Photoshop Elements 11 to kompleksowe oprogramowanie ułatwiające edycję, porządkowanie i udostępnianie fotografii, natomiast Premiere Elements 11 umożliwia tworzenie amatorskich filmów na profesjonalnym poziomie. Oba te rozwiązania, sprzedawane w pakiecie lub jako samodzielne produkty, oferują rozbudowane, łatwe w obsłudze narzędzia, za pomocą których można w prosty sposób uatrakcyjnić zdjęcia i nagrania wideo oraz udostępnić je rodzinie i przyjaciołom. Zarówno Photosop Elements 11, jak i Premiere Elements 11 są dostępne w wersjach do systemów operacyjnych Windows i Mac.
"Zdjęcia i filmy to utrwalone chwile, którymi można podzielić się z innymi" - mówi Lea Hickman, wiceprezes ds. produktów w dziale Creative Consumer Business w firmie Adobe. - "Rozbudowane, ale przyjazne i łatwe w obsłudze rozwiązania Photoshop Elements 11 i Adobe Premiere Elements 11 pobudzają kreatywność. Każdy może nadać swoim wspomnieniom najpiękniejszą i najciekawszą formę".

Photoshop Elements 11: bogaty zestaw intuicyjnych narzędzi do tworzenia wspaniałych fotografii
Dzięki rozbudowanym opcjom edycji, od szybkich poprawek po nieograniczone wręcz funkcje kreatywne, każde zdjęcie może zrobić duże wrażenie:
Całkowicie zmodyfikowany, przyjazny interfejs użytkownika oparty na tym samym silniku, co Adobe Photoshop – branżowy standard cyfrowego przetwarzania obrazów, oferuje łatwe w obsłudze tryby edycji Quick, Guided i Expert, opcje dostępne za pomocą jednego kliknięcia, praktyczny pasek działań oraz duże, wyraźne ikony. Photoshop Elements pomaga użytkownikom wyciągnąć ze swoich zdjęć jak najwięcej.
Zdjęcia można porządkować według osób, miejsc (z wykorzystaniem funkcji geotagowania dostępnej w serwisie Mapy Google ) lub wydarzeń w sposób łatwy i intuicyjny.
Opcje edycji New Guided Edits ułatwiają stosowanie profesjonalnych efektów, takich jak technika tilt-shift (nachylenie i przesunięcie osi optycznej), winiety oraz high-key i low-key).
Nowe filtry: Comic, Graphic Novel oraz Pen & Ink pobudzają kreatywność i umożliwiają przekształcenie zwykłych zdjęć w oryginalne rysunki.
Inteligentna technologia zaczerpnięte z programu Photoshop umożliwia "wycinanie" obiektów z różnych fotografii.
Gotowe zdjęcia można łatwo udostępniać pocztą elektroniczną, w serwisach Facebook, YouTube i Vimeo oraz wielu innych kanałach

Premiere Elements 11: łatwość obsługi, profesjonalna jakość filmów
Dzięki zautomatyzowanym opcjom edycji można tworzyć atrakcyjne filmy z profesjonalnymi efektami w bardzo prosty sposób:
Nowy, udoskonalony interfejs użytkownika oferuje wiele funkcji dostępnych również w interfejsie Photoshop Elements 11.
Duży wybór znakomitych efektów wizualnych, przejść, tematów, tytułów, menu dyskowych oraz profesjonalnych opcji obróbki obrazu i dźwięku gwarantuje, że każdy film będzie wyjątkowy.
Za pomocą opcji FilmLooks można łatwo nadać amatorskim nagraniom wideo styl niczym hollywoodzkich produkcji. Dostępne są takie funkcje, jak spowalnianie i przyspieszanie ruchu, wprowadzanie i dostosowywanie kolorów za pomocą suwaka oraz mieszanie kolorów zapewniające płynne przejścia. Opcja Quick Presets umożliwia szybkie wprowadzanie poprawek.
Gotowe dzieło można zaprezentować w serwisie Vimeo, korzystając z wbudowanej funkcji udostępniania plików

Ceny i dostępność
Oprogramowanie Adobe Photoshop Elements 11 i Adobe Premiere Elements 11 do systemów operacyjnych Windows i Mac jest już dostępne w serwisie www.adobe.com/pl/. Wkrótce będzie je można również nabyć u autoryzowanych resellerów produktów Adobe. Pakiet Photoshop Elements 11 & Premiere Elements 11 można kupić po sugerowanej cenie detalicznej 125 EUR (103 EUR w przypadku aktualizacji), a Photoshop Elements 11 lub Premiere Elements 11 jako samodzielne produkty – po 83 EUR (68 EUR w przypadku aktualizacji).
Informacje o innych wersjach językowych produktów, a także cenach, aktualizacjach i opcjach wsparcia są dostępne pod adresem Adobe.com/pl/. Bezpłatne instruktażowe filmy wideo można obejrzeć w kanale Adobe TV.
Cenniki edukacyjne dla uczniów, studentów, nauczycieli, wykładowców i pracowników placówek edukacyjnych oraz szkół wyższych można otrzymać u autoryzowanych resellerów (lub sprzedawców) produktów Adobe dla sektora edukacji. Więcej informacji o licencjach grupowych dla placówek edukacyjnych i szkół wyższych można znaleźć pod adresem www.adobe.com/pl/volume-licensing/education.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Adobe gasi pożar i obiecuje nowe, jaśniejsze warunki usługi. Ale to tylko kropla w morzu potrzeb
Adobe gasi pożar i obiecuje nowe, jaśniejsze warunki usługi. Ale to tylko kropla w morzu potrzeb
Niedawne zmiany regulaminu usług Adobe spotkały się z ostrą krytyką użytkowników. Pod naporem złego PR-u, producent wycofuje się z nich rakiem i obiecuje wiekszą przejrzystość. To...
7
Next77 na Festiwalu Fotoforma
Next77 na Festiwalu Fotoforma
Dystrybutor marek Irix, Quadralite, Godox, Hoya oraz Tokina zaprasza na drugą edycję Festiwalu Fotoforma. Na odwiedzających czekają atrakcyjne rabaty, możliwość przetestowania sprzętu...
1
Grand Press Photo 2024: Wojciech Grzędziński fotografem roku i XX-lecia
Grand Press Photo 2024: Wojciech Grzędziński fotografem roku i XX-lecia
Wojciech Grzędziński trzeci raz z rzędu wygrywa główną nagrodę Grand Press Photo - największego polskiego konkursu fotografii reportażowej i dokumentalnej. Fotoreporter otrzymał...
16
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)