Tak wygląda praca w ON1 Photo RAW - programie, który ma być pogromcą Lightrooma

Autor: Maciej Luśtyk

28 Wrzesień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

W kwietniu po raz pierwszy usłyszeliśmy o ON1 Photo RAW, który ma być najszybszym, najwygodniejszym i najbardziej elastycznym pod względem możliwości programem do edycji na rynku. Premiera niebawem, a już teraz możemy zobaczyć jak będzie wyglądać praca z aplikacją.

Program ON1 Photo RAW ma być realną alternatywą dla produktów Adobe, na które chcąc nie chcąc skazanych jest większość osób pracujących ze zdjęciami. Producent określa swój produkt mianem “przyszłości edycji fotograficznej” i obiecuje, że aplikacja pod względem szybkości pracy i wydajności będzie znacznie przewyższać będzie to, co do zaoferowania ma konkurencja.

Przykładowo, 50-megapikselowe zdjęcia otwierać mają się w ułamku sekundy, bez konieczności ich wcześniejszego importowania do biblioteki programu. A to dzięki współpracy z zaawansowaną wyszukiwarką ON1 Browse. Ponadto, nawet zaawansowana obróbka odbywać ma się zawsze w czasie rzeczywistym, niezależnie od tego czy pracujemy na jednym czy na stu zdjęciach jednocześnie. Brzmi obiecująco, czy jednak finalny produkt spełni te obietnice? Producent udostępnił film pokazujący, jak będzie wyglądać praca w programie i czego możemy się po nim spodziewać.

 

Sekcja “Develop” wydaje się w niczym nie ustępować tej z Lightrooma. Otrzymujemy także zaawansowane funkcje maskowania, zestaw narzędzi do retuszu skóry, pędzle do edycji lokalnej, możliwość pracy na warstwach i rozbudowany tryb filtrów, który pozwoli nałożyć na zdjęcia precyzyjnie dopasowane efekty. Aplikacja działać będzie zarówno jako osobny program, jak i jako wtyczka do aplikacji Lightroom i Photoshop.

Zapowiada się bardzo obiecująco. O rzeczywistej skuteczności programu przekonamy się w połowie listopada, gdy wreszcie trafi on na rynek. Jednym z jego największych plusów ma być także cena. W dniu zapowiedzi producent informował o programie rocznych subskrypcji w cenie 150 dolarów (program miałby działać również w przypadku nie przedłużania abonamentu, użytkownicy nie otrzymywaliby jednak nowych aktualizacji).

Teraz jednak na stronie producenta program dostępny jest do kupienia w przedsprzedaży, w cenie 110 dolarów (zestaw ON1 Photo 10 i ON1 Photo RAW), lub 79 dolarów, jak upgrade dla posiadaczy wcześniejszej wersji.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem on1.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Nowa aktualizacja Lightrooma zamieni kita w jasną stałkę. Czy jest jeszcze sens kupować jasne obiektywy?
Nowa aktualizacja Lightrooma zamieni kita w jasną stałkę. Czy jest jeszcze sens kupować jasne...
Po co wydawać krocie na drogie obiektywy, skoro ich plastykę możemy zasymulować na etapie postprodukcji? Nowa aktualizacja Lightrooma wprowadza kolejne funkcje oparte o AI, m.in....
9
Newell BattFindr - aplikacja, która pozwoli łatwo znaleźć zamiennik akumulatora do aparatu
Newell BattFindr - aplikacja, która pozwoli łatwo znaleźć zamiennik akumulatora do aparatu
Nie znasz się na symbolach i oznaczeniach i niie wiesz, jaki zamiennik akumulatora będzie odpowiedni dla Twojego sprzętu? Z pomocą...
1
Adobe Premiere otrzyma opcje generatywnej AI - nadchodzi prawdziwa rewolucja w edycji wideo
Adobe Premiere otrzyma opcje generatywnej AI - nadchodzi prawdziwa rewolucja w edycji wideo
Adobe zapowiada szereg nowych, opartych o układy generatywnej AI funkcji programu Premiere, które pozwolą robić rzeczy, jakie wcześniej wydawały się niemożliwe. Rewolucja w edycji...
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (10)