Tak wygląda praca w ON1 Photo RAW - programie, który ma być pogromcą Lightrooma

Tak wygląda praca w ON1 Photo RAW - programie, który ma być pogromcą Lightrooma

W kwietniu po raz pierwszy usłyszeliśmy o ON1 Photo RAW, który ma być najszybszym, najwygodniejszym i najbardziej elastycznym pod względem możliwości programem do edycji na rynku. Premiera niebawem, a już teraz możemy zobaczyć jak będzie wyglądać praca z aplikacją.

Program ON1 Photo RAW ma być realną alternatywą dla produktów Adobe, na które chcąc nie chcąc skazanych jest większość osób pracujących ze zdjęciami. Producent określa swój produkt mianem “przyszłości edycji fotograficznej” i obiecuje, że aplikacja pod względem szybkości pracy i wydajności będzie znacznie przewyższać będzie to, co do zaoferowania ma konkurencja.

Przykładowo, 50-megapikselowe zdjęcia otwierać mają się w ułamku sekundy, bez konieczności ich wcześniejszego importowania do biblioteki programu. A to dzięki współpracy z zaawansowaną wyszukiwarką ON1 Browse. Ponadto, nawet zaawansowana obróbka odbywać ma się zawsze w czasie rzeczywistym, niezależnie od tego czy pracujemy na jednym czy na stu zdjęciach jednocześnie. Brzmi obiecująco, czy jednak finalny produkt spełni te obietnice? Producent udostępnił film pokazujący, jak będzie wyglądać praca w programie i czego możemy się po nim spodziewać.

 

Sekcja “Develop” wydaje się w niczym nie ustępować tej z Lightrooma. Otrzymujemy także zaawansowane funkcje maskowania, zestaw narzędzi do retuszu skóry, pędzle do edycji lokalnej, możliwość pracy na warstwach i rozbudowany tryb filtrów, który pozwoli nałożyć na zdjęcia precyzyjnie dopasowane efekty. Aplikacja działać będzie zarówno jako osobny program, jak i jako wtyczka do aplikacji Lightroom i Photoshop.

Zapowiada się bardzo obiecująco. O rzeczywistej skuteczności programu przekonamy się w połowie listopada, gdy wreszcie trafi on na rynek. Jednym z jego największych plusów ma być także cena. W dniu zapowiedzi producent informował o programie rocznych subskrypcji w cenie 150 dolarów (program miałby działać również w przypadku nie przedłużania abonamentu, użytkownicy nie otrzymywaliby jednak nowych aktualizacji).

Teraz jednak na stronie producenta program dostępny jest do kupienia w przedsprzedaży, w cenie 110 dolarów (zestaw ON1 Photo 10 i ON1 Photo RAW), lub 79 dolarów, jak upgrade dla posiadaczy wcześniejszej wersji.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem on1.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm GFX 100 - pierwsze wrażenia
27 Cze 2019
GFX 100 to aparat, który w świecie średnioformatowych bezlusterkowców ma „przekraczać granice”. Jednak czy flagowiec systemu Fujifilm faktycznie sprosta wymaganiom fotografów? Oto nasze wnioski i przemyślenia.
0
Fujifilm GFX 100 - zdjęcia przykładowe
26 Cze 2019
W nasze ręce trafił król średnioformatowego systemu Fujifilm. Zobaczcie, jak wyglądają 102-megapikselowe zdjęcia z GFX 100!
7
Fujifilm Instax Mini LiPlay - szybki test
21 Cze 2019
Najnowszy hybrydowy aparat Fujifilm łączy w sobie zalety natychmiastówki i przenośnej drukarki. To też najmniejszy Instax w historii. Sprawdzamy, jaki jest naprawdę.
1
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
21 Cze 2019
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
5