Tak wygląda praca w ON1 Photo RAW - programie, który ma być pogromcą Lightrooma

Tak wygląda praca w ON1 Photo RAW - programie, który ma być pogromcą Lightrooma

W kwietniu po raz pierwszy usłyszeliśmy o ON1 Photo RAW, który ma być najszybszym, najwygodniejszym i najbardziej elastycznym pod względem możliwości programem do edycji na rynku. Premiera niebawem, a już teraz możemy zobaczyć jak będzie wyglądać praca z aplikacją.

Program ON1 Photo RAW ma być realną alternatywą dla produktów Adobe, na które chcąc nie chcąc skazanych jest większość osób pracujących ze zdjęciami. Producent określa swój produkt mianem “przyszłości edycji fotograficznej” i obiecuje, że aplikacja pod względem szybkości pracy i wydajności będzie znacznie przewyższać będzie to, co do zaoferowania ma konkurencja.

Przykładowo, 50-megapikselowe zdjęcia otwierać mają się w ułamku sekundy, bez konieczności ich wcześniejszego importowania do biblioteki programu. A to dzięki współpracy z zaawansowaną wyszukiwarką ON1 Browse. Ponadto, nawet zaawansowana obróbka odbywać ma się zawsze w czasie rzeczywistym, niezależnie od tego czy pracujemy na jednym czy na stu zdjęciach jednocześnie. Brzmi obiecująco, czy jednak finalny produkt spełni te obietnice? Producent udostępnił film pokazujący, jak będzie wyglądać praca w programie i czego możemy się po nim spodziewać.

 

Sekcja “Develop” wydaje się w niczym nie ustępować tej z Lightrooma. Otrzymujemy także zaawansowane funkcje maskowania, zestaw narzędzi do retuszu skóry, pędzle do edycji lokalnej, możliwość pracy na warstwach i rozbudowany tryb filtrów, który pozwoli nałożyć na zdjęcia precyzyjnie dopasowane efekty. Aplikacja działać będzie zarówno jako osobny program, jak i jako wtyczka do aplikacji Lightroom i Photoshop.

Zapowiada się bardzo obiecująco. O rzeczywistej skuteczności programu przekonamy się w połowie listopada, gdy wreszcie trafi on na rynek. Jednym z jego największych plusów ma być także cena. W dniu zapowiedzi producent informował o programie rocznych subskrypcji w cenie 150 dolarów (program miałby działać również w przypadku nie przedłużania abonamentu, użytkownicy nie otrzymywaliby jednak nowych aktualizacji).

Teraz jednak na stronie producenta program dostępny jest do kupienia w przedsprzedaży, w cenie 110 dolarów (zestaw ON1 Photo 10 i ON1 Photo RAW), lub 79 dolarów, jak upgrade dla posiadaczy wcześniejszej wersji.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem on1.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4
Ricoh GR III - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
8 Mar 2019
Najnowszy kompakt Ricoh GR III pretenduje do miana najdoskonalszego stałoogniskowego aparatu kompaktowego w historii. Czy ma szansę podbić tę specyficzną niszę? Sprawdźcie nasze wnioski po jednym dniu spędzonym z aparatem.
1
Panasonic Lumix GX9 - test aparatu
4 Mar 2019
GX9 to topowy model z „dalmierzowej” serii Lumix GX. Mocna specyfikacja, zamkniętą została w kompaktowym i solidnym body, a atutem jest też niewątpliwie atrakcyjna cena i bogactwo dostępnej optyki. Zobaczmy jak ten stylowy maluch sprawdza się w praktyce.
1