Nowe terminy profesjonalnych warsztatów postprodukcji House of Retouching

0
Maciej Luśtyk
28 Czerwiec 2016
Artykuł na: 6-9 minut

House of Retouching informuje o zmianie terminów profesjonalnych warsztatów postprodukcji, które odwiedzą cztery polskie miasta. Zajęcia zostały przełożone na drugą połowę września.

Organizowane przez światowej klasy retuszerów z House of Retouching warsztaty PROFI POST PHOTO, o których informowaliśmy was w zeszłym miesiącu, początkowo miały odbyć się na początku czerwca. Organizatorzy przełożyli je jednak na drugą połowę września. Skąd ta zmiana?

- Są takie momenty, kiedy nadmiar szczęścia bywa kłopotliwy. Taka sytuacja przytrafiła nam się w maju, kiedy pełną parą pracowaliśmy nad naszymi warsztatami. Dostaliśmy propozycję realizacji zlecenia, które każde studio chce mieć w swoim portfolio. I po długiej dyskusji zdecydowaliśmy się przesunąć termin warsztatów na wrzesień. Na szczęście dla nikogo nie było to problemem. - wyjaśnia Krzysztof Gadomski z House of Retouching.

fot. Jason Bell / House of Retouching

- Dzięki zmianie terminu mogliśmy dopracować warunki udziału w warsztatach. Teraz są one znacznie bardziej elastyczne: wprowadziliśmy zniżkę dla studentów, ofertę dla grup, system ratalny, a do końca lipca ceny są naprawdę bardzo atrakcyjne. - dodaje Tomasz Kozakiewicz.

Trzydniowe warsztaty postprodukcji fotograficznej skierowane są do retuszerów, fotografów i grafików komputerowych profesjonalnie zajmujących się obróbką fotografii, jak i do pasjonatów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z profesjonalną postprodukcją.

fot. Jason Bell / House of Retouching

Program warsztatów jest obszerny, a mała grupa uczestników pozwala na niemal indywidualny tok nauki. W czasie warsztatów będą wykorzystywane m.in. Aparat Phase One XF 100MP, monitory Eizo, tablety Wacom i drukarka Epson, dzięki czemu każdy z uczestników będzie mógł osobiście ocenić możliwości sprzętu.

Żaden sposób nauki nie da tak dobrych efektów, jak wspólna praca i możliwość pytania o najmniejsze drobiazgi. Nie uczymy stosowania efektów, uczymy całościowego myślenia o postprodukcji od organizacji pracy, po jej finalny efekt, uczymy kreatywnego podejścia do tematu, dyskutujemy o estetyce, testujemy sprzęt i oprogramowanie. Nasze warsztaty dają bardzo mocne podstawy do późniejszej pracy, a certyfikat ich ukończenia otwiera niejedne drzwi - zachęca Tomasz.

fot. Jason Bell / House of Retouching

Harmonogram warsztatów PROFI POST PHOTO TOURNÉ:

  • Warszawa (16-18.09.2016)
  • Gdańsk (21-23.09.2016)
  • Poznań (26-28.09.2016)
  • Wrocław (31.09-02.10.2016)

Zapisy na warsztaty wciąż trwają. W każdym z czterech miast, które odwiedzi studio, na uczestników czeka 15 wyposażonych stanowisk do pracy. Do końca czerwca obowiązuje też promocyjna cena za udział w kursach- 2850 zł zamiast 3500 zł.

Szczegółowy program, zgłoszenia i dodatkowe informacje znajdziecie pod adresem houseofretouching.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Propaganda i manipulacja w fotografii. Kolejne spotkanie WJF już w poniedziałek
Propaganda i manipulacja w fotografii. Kolejne spotkanie WJF już w poniedziałek
Już 18 listopada kolejne spotkanie z cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Tym razem poprowadzi je gość zza granicy Kateryna Radchenko, która poruszy temat wizualnej...
1
0
Cashback Tamron - zwrot 450 zł przy zakupie obiektywów z serii G2
Cashback Tamron - zwrot 450 zł przy zakupie obiektywów z serii G2
Jeśli szukacie dobrych zoomów w przystępnej cenie, nowa promocja na obiektywy Tamron to coś dla was. W ramach zimowego cashbacku, otrzymamy zwrot 450 zł z kwoty...
8
0
“Krawędź poznania”, czyli dwie Ameryki w obiektywie Magdy Biernat
“Krawędź poznania”, czyli dwie Ameryki w obiektywie Magdy Biernat
Poznańska Centrala zaprasza na wystawę polskiej fotografki rezydującej w Nowym Jorku i Paryżu. Krawędź Poznania to próba zdefiniowania ponadnarodowej tożsamości dwóch...
14
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)