Profi Post Photo - profesjonalne warsztaty postprodukcji 17 i 18 października w Warszawie

Autor: Redakcja Fotopolis

8 Październik 2019
Artykuł na: 6-9 minut

Profi Post Photo już po raz 13. zbierze w jednym miejscu fotografów, grafików i retuszerów, którzy chcą się szkolić pod doświadczonym i czujnym okiem założycieli najlepszego w Polsce studia postprodukcji fotografii House of Retouching.

Warsztaty postrpodukcji Profi Post Photo mają już wypracowaną formułę - to dwa dni, z których pierwszy poświęcony jest gradingowi, drugi pozwala uczestnikom na przejście przez pełen proces postprodukcji i wypracowanie własnej ścieżki pracy i klimatu zdjęć. Tradycyjnie już większość miejsc sprzedała się tuż po ogłoszeniu terminu i miejsca warsztatów, więc jeśli ktoś planuje udział w tym wydarzeniu, nie powinien dłużej zwlekać.

Czego można spodziewać się po Profi Post Photo?

Przede wszystkim intensywnej pracy pod okiem świetnego zespołu House Of Retouching. To konkretna porcja wiedzy podana w praktyce, bo wszyscy uczestnicy przez cały czas trwania zajęć intensywnie pracują przy indywidualnych stanowiskach wyposażonych w monitory Eizo i tablety Wacom. Zajęcia z gradingu skupiają się na wykorzystaniu możliwości programu Capture One - od kontrastów kolorystycznych i pracy na kanałach, po złożone maski z wybranych zakresów barwnych. Kluczowe zagadnienia pierwszego dnia to wykorzystanie potencjału RAW-a, ustawianie kolorów, kontrastów, atmosfery i technicznych aspektów zdjęć.

Drugiego dnia uczestnicy przejdą w praktyce całą drogę od pliku RAW po wypuszczenie końcowego TIFF-a, retuszując metodami niedestrukcyjnymi oraz wykorzystując metodę pracy w zespołach nad jednym zdjęciem. Najważniejsze zagadnienia tego dnia to: analiza obrazu, ustawianie, szukanie stylu, klimatu kolorystycznego według preferencji każdego z uczestników, wołanie plików, budowanie podstawowej ekspozycji oraz kontrolowanie oświetlenia – korygowanie oświetlenia wielkopowierzchniowego, retusz - kontrola struktury, światłocienia oraz koloru, lokalne korekcje kolorystyczne, niezbędne zmiany kształtu i możliwe transformacje.

Zajęcia w ramach Profi Post Photo nigdy nie są wykładami. Wszystko jest sprawdzane w praktyce, ale też cały czas toczy się dyskusja i trwa wymiana doświadczeń. Spotkanie i możliwość nauki w gronie wysokiej klasy specjalistów to wielka zaleta tych warsztatów. Uczestnicy zyskują własną grupę wsparcia w dalszych profesjonalnych działaniach. Praca w grupie pod okiem doświadczonego zespołu House Of Retouching pozwali na dokładne omówienie poszczególnych tematów oraz możliwość dostosowywania zagadnień do poziomu umiejętności, zainteresowań oraz realnych potrzeb każdego uczestnika. Każdy z uczestników otrzyma certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu.

Warsztaty to także możliwość wypróbowania profesjonalnego sprzętu do edycji

W czasie warsztatów będzie można wypróbować modele z serii Wacom Intuos Pro, w tym  najnowszy model w rozmiarze S. Intuos Pro Small ma identyczny obszar roboczy jak mały model poprzedniej generacji, ale zajmuje dużo mniej miejsca. To świetny wybór dla twórców będących w ciągłym ruchu, którzy od swojego tabletu wymagają przede wszystkim mobilności. Bezprzewodowa łączność oraz pióro działające bez baterii ani konieczności ładowania znacznie ułatwiają pracę poza domem czy biurem. Dostępne w komplecie piórko Pro Pen 2, to kwintesencja tego, z czego słynie Wacom - precyzja i wygoda - ponad 8000 poziomów czułości na nacisk i 30 nachylania!

EIZO towarzyszy Profi Post Photo od pierwszej edycji warsztatów, zapewniając najwyższą jakość wyświetlaczy, których odwzorowanie kolorów jest bliskie perfekcji. W ramach 13. edycji warsztatów do dyspozycji uczestników będą różne modele z serii ColorEdge, co ważne - wraz z oprogramowaniem do kalibracji ColorNavigator 7. W chwili obecnej to jedyny program do zarządzania kolorem z polskim interfejsem, gwarantuje nie tylko szybszą i dokładniejszą kalibrację, ale również ma zwiększoną funkcjonalność.

Jak wziąć udział?

Niezbędne informacje, ceny oraz warunki udziału są dostępne na stronie: profipostphoto.com.

House of Retouching

House of Retouching to polskie studio postprodukcji fotografii założone przez dwójkę światowej klasy specjalistów: Krzysztofa Gadomskiego i Tomasza Kozakiewicza. Biura firmy znajdują się w Krakowie oraz Londynie. Firma specjalizuje się w przygotowywaniu zdjęć modowych, portretów oraz zdjęć reklamowych. Oferując usługi postprodukcji najwyższej jakości, studio koncentruje się na wizualnej perfekcji i naturalnym wyglądzie.

Wiedza i doświadczenie House Of Retouching są doceniane na całym świecie zarówno przez fotografów, jak i fotografowane gwiazdy. Publikacje studia pojawiają się regularnie na łamach takich magazynów jak Vogue i Vanity Fair. Pracowali dla takich gigantów jak Paramount, Warner Brothers, Netflix, American Express, Reebok, Adidas. Studio ma na swoim koncie szereg prestiżowych zleceń, m.in. sesję brytyjskiej rodziny królewskiej, cztery okładki z gwiazdami Marvela dla Vanity Fair oraz sesję obsady Wojen Gwiezdnych. W portfolio studia znajdują się zdjęcia największych gwiazd popkultury.

Od 2014 roku Tomasz i Krzysztof przekazują swoją wiedzę i doświadczenie w ramach projektu szkoleniowego Profi Post Photo.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Konkursy foto i wideo z okazji Festiwalu Fotoforma 2024
Konkursy foto i wideo z okazji Festiwalu Fotoforma 2024
Nadchodzi II edycja Festiwalu Fotoforma! Już 13 i 14 czerwca 2024 r. to wyjątkowe wydarzenie ponownie zagości na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie. 2 dni inspiracji i edukacji,...
7
To jeden z najciekawszych polskich festiwali. "Północ" tematem przewodnim 10. edycji W Ramach Sopotu
To jeden z najciekawszych polskich festiwali. "Północ" tematem przewodnim 10. edycji W Ramach Sopotu
Jubileuszowa 10. edycja Festiwalu Fotografii w Ramach Sopotu rozpoczyna się we wrześniu, natomiast już 8 kwietnia do Sopotu przyjeżdżają tegoroczni rezydenci: Jacek Poremba, Antonina...
4
Maciej Markowicz zamienił vana i barkę w ruchomą camerę obscurę. Właśnie otwiera swoją pierwszą wystawę w Berlinie
Maciej Markowicz zamienił vana i barkę w ruchomą camerę obscurę. Właśnie otwiera swoją pierwszą...
Maciej Markowicz unowocześnił najstarszą technikę fotograficzną i dziś fotografuje świat z wnętrza vana lub barki, które pełnią rolę ruchomej camery obscury. Abstrakcyjne zdjęcia...
5
Powiązane artykuły