Już w styczniu 12. edycja Profi Post Photo, jednych z najważniejszy warsztatów postprodukcji w naszym kraju

0

Autor: Promocja

11 Grudzień 2018
Artykuł na: 6-9 minut

Trwają zapisy do 12. edycji Profi Post Photo. Tomasz Kozakiewicz i Krzysztof Gadomski - założyciele studia House of Retouching - poprowadzą jedne z najlepszych warsztatów dotyczących obróbki zdjęć. Nie warto długo się zastanawiać. Miejsc zostało kilka, a warsztaty odbywają się niezwykle rzadko.

Przez wiele osób z branży fotograficznej Profi Post Photo są uznawane za najważniejsze warsztaty postprodukcji w naszym kraju. W styczniu odbędzie się już 12. edycja: dwa intensywne dni pełne zajęć, ogromny pakiet wiedzy i możliwość sprawdzenia rozwiązań w praktyce. Wszystko pod czujnym okiem Krzysztofa Gadomskiego i Tomka Kozakiewicza, założycieli cenionego studia House Of Retouching.

Ucz się od najlepszych!

Ostatni rok w HoR przebiegł pod znakiem dynamicznego rozwoju i na podejmowaniu nowych wyzwań. Po latach prowadzenia studio przez samych założycieli, w 2017 roku rozpoczął się niezwykle intensywny okres wzrostu studia. W efekcie przeprowadzonej na początku 2017 rekrutacji do studia dołączyło grono niezwykłych ludzi i świetnych fachowców. To obecny trzon zespołu. Największym wyzwaniem było utrzymanie najwyższych standardów i przekazanie nowym osobom ogromu wiedzy, którą Krzysztof i Tomasz zamknęli w formę unikalnego systemu retuszu. W 2018 studio zrobiło kolejny ważny krok - otworzyło oddział w Londynie i ruszyło z realizacją planu ekspansji na wyspach. Rozwój działalności w Londynie wymusił ponowne przemyślenie systemu pracy, wypracowanie nowej strategii i stworzenie planu rozwoju. Z efektów tych przemyśleń i usprawnień uczestnicy już będą mogli skorzystać.

fot. Jason Bell, retusz House Of Retouching

Praca w grupie pod okiem doświadczonego zespołu House Of Retouching pozwali na dokładne omówienie poszczególnych tematów oraz możliwość dostosowywania zagadnień do poziomu umiejętności, zainteresowań oraz realnych potrzeb każdego uczestnika. Tradycyjnie już podczas warsztatów będzie można pracować na profesjonalnym sprzęcie graficznym - kalibrowalnych monitorach Eizo oraz tabletach graficznych Wacom.

Obie firmy są liderami w swoich dziedzinach, a ich produkty są bardzo wysoko oceniane przez członków środowisk kreatywnych na całym świecie. Do dyspozycji uczestników dostępne będą m.in. dwie nowości od Eizo: monitor 4K ColorEdge CG319X oraz 27” model CG279X. W ofercie Wacom nowością jest model Cintiq Pro 32”. Ze względu na niebagatelne gabaryty i niezwykłą precyzję działania, urządzenie robi ogromne wrażenie na każdej osobie, która miała szansę wypróbować je na żywo.

Gdzie i kiedy?

12 edycja Profi Post Photo odbędzie się już na początku 2019 roku. W styczniu zespół House Of Retouching zaprasza do Krakowa. W czwartek 10 stycznia uczestnicy zapoznają się z techniką „grading“ w programie Capture One Pro 11. Natomiast dzień później, 11 stycznia warsztaty będą poświęcone pełnemu procesowi postprodukcji.

fot. Jason Bell, retusz House Of Retouching

- Podzielimy się z Wami naszym podejściem do zdjęć i postaramy zaszczepić wrażliwość na wyjątkowe palety barwne. Grading jest bardzo subiektywny, niemniej jednak jest wiele praw, które ułatwiają pracę nad kolorystyką. Będziemy zagłębiać się w C1 - od kontrastów kolorystycznych i pracy na kanałach, po złożone maski z wybranych zakresów barwnych. Zamiast tylko uczyć się obsługi programu, skupimy się na tym co najważniejsze, dla Was i dla nas, czyli ustawianiu kolorów, kontrastów, atmosfery i technicznych aspektów zdjęć. Wprowadzimy Was w nasz świat gradingu, przejdziemy przez szczegółowe zadania, by na koniec dotrzeć do indywidualnego stylu kolorystycznego - zaznaczają organizatorzy.

Niezbędne informacje, ceny oraz warunki udziału są dostępne na stronie www.profipostphoto.com. Każdy uczestnik warsztatów otrzyma także certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu.

zdjęcie główne: Jude Law, fot. Jason Bell, retusz House Of Retouching

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Wykorzystaj w pełni potencjał swojego aparatu. Startują dni otwarte dla uczestników Klubu Sony
Wykorzystaj w pełni potencjał swojego aparatu. Startują dni otwarte dla uczestników Klubu Sony
Sony Centre rozpoczyna Dni Otwarte dla Uczestników Klubu Sony, którzy chcieliby lepiej poznać możliwości swojego aparatu.
3
0
Konkurs im. Krzysztofa Millera 2020 - nabór zgłoszeń jeszcze tylko do środy
Konkurs im. Krzysztofa Millera 2020 - nabór zgłoszeń jeszcze tylko do środy
Gazeta Wyborcza rozpoczyna 3. edycję Konkursu im. Krzysztofa Millera, nagradzającego najlepsze zdjęcia reportażowe ostatniego roku. Zgłoszenia można nadsyłać do 21...
41
1
Rusza wystawa Helmuta Newtona w Toruniu. To ponad 200 zdjęć mistrza
Rusza wystawa Helmuta Newtona w Toruniu. To ponad 200 zdjęć mistrza
Podczas 28. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EnergaCAMERIMAGE w Toruniu zorganizowana zostanie wystawa zdjęć "Helmut Newton: Lubię silne kobiety". Oprócz wystawy będą też spotkania i...
849
0