Chcecie zwiększyć zasięg na Instagramie? Ta strona Wam w tym pomoże

1
Maciej Luśtyk
14 Październik 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Mimo świetnych zdjęć, ciągle nie możecie przyciągnąć do swojego konta nowych użytkowników? Być może trzeba popracować nad hashtagami. Ta strona znacznie Wam to ułatwi.

Jak to się dzieje, że mimo ciekawych fotografii wasze konto śledzi niewielu „followersów”, podczas gdy osoba wrzucająca zwykłe zdjęcia kwiatków ma ich kilka tysięcy? Prawdopodobną przyczyną jest nie do końca skuteczny dobór hashtagów, które pozwalają katalogować zdjęcia i odnaleźć je innym użytkownikom. Na ten temat powstało wiele artykułów poradnikowych, ale swoją użytecznością na pewno nie przebiją one strony displaypurposes.com.

Stworzony przez fotografa z programistycznym zacięciem, Faya Montage’a serwis ma jedno przeznaczenie - pomóc fotografom zwiększyć zasięg na Instagramie. Otrzymujemy 3 moduły, które doprowadzą nas do celu. Po pierwsze jest to wyszukiwarka, która po wpisaniu przykładowego hasła zaprezentuje nam zestaw najczęściej używanych w związku z nim hashtagów. Co ważne, filtruje ona „śmieciowe” i zbyt często używane tagi, przy których nasze zdjęcia i tak mają niewielką szansę na zobaczenie. Dodatkowo zaprezentowane hasła wygodnie możemy ze strony skopiować.

Serwis oferuje też możliwość wyszukiwania popularnych tagów na mapie. Wystarczy na jechać na interesujące nas miejsce, by zobaczyć jak najczęściej oznaczają zdjęcia użytkownicy w ich okolicy. Trzecią forma wyszukiwania tagów jest system, który po wpisaniu wyjściowego hasła generuje wykres ukazujący zależności między korelującymi z nim hashtagami.

Co najważniejsze, to wszystko otrzymujemy zupełnie za darmo. Pamiętajcie tylko, że nawet najlepsze hashtagi nie pomogą słabym zdjęciom.

Możliwości serwisu możecie przetestować pod adresem displaypurposes.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Moment Fisheye 14 mm - najlepszy szeroki kąt do smartfona?
Moment Fisheye 14 mm - najlepszy szeroki kąt do smartfona?
Obiektywy superszerokokątne są ostatnio pozycją obowiązkową niemal we wszystkich flagowych smartfonach. Niestety efekty dalekie są od tego, co możemy uzyskać przy...
8
1
Firstlight - FiLMiC startuje z „profesjonalną” aplikacją dla fotografów
Firstlight - FiLMiC startuje z „profesjonalną” aplikacją dla fotografów
Firmy FiLMiC nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Aplikacja FiLMiC Pro, znacznie rozszerzająca możliwości kamery w iPhone’ach, to chleb powszedni wszystkich, którzy...
5
4
108 megapikseli, duża matryca i 5 obiektywów - Xiaomi chce zrewolucjonizować fotografię mobilną
108 megapikseli, duża matryca i 5 obiektywów - Xiaomi chce zrewolucjonizować fotografię mobilną
Smartfony chińskiej marki przez długi czas kusiły klientów raczej ceną niż dobrą jakością zdjęć, współpraca z Samsungiem i nowa, przełomowa matryca mają to zmienić. DxO Mark już dał się...
33
15
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)