Landscape pozwoli łatwo przygotować zdjęcia pod serwisy społecznościowe

0

Autor: Maciej Luśtyk

23 Marzec 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Na rynku pojawia się coraz więcej serwisów społecznościowych, a w każdym z nich obowiązują inne wytyczne odnośnie preferowanych rozmiarów wgrywanych zdjęć. Platforma Landscape powoli nam uporać się z właściwym przygotowaniem fotografii w kilka chwil.

W dzisiejszych czasach praca fotografa w coraz większym stopniu opiera się o media społecznościowe. Większość z nas korzysta już z facebooka, ale wielu fotografów rozszerza swoją działalność także na inne serwisy, które pozwalają im dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Wiąże się to jednak z koniecznością właściwego przygotowania zdjęć pod każdy z nich. Często bowiem wgranie zdjęcia w innej niż preferowanej przez serwis rozdzielczości i pozwolenie na automatyczne dostosowanie jego rozmiarów kończy się znacznym pogorszeniem jego jakości.

Cały proces, przy zarządzaniu wieloma kontami potrafi zająć sporo czasu. Z tym problemem pomoże nam uporać się stworzony przez firmę Sprout Social przeglądarkowy program Landscape.

Platforma pozwoli nam na szybkie i wygodne dostosowanie rozmiarów zdjęć do większości najbardziej popularnych serwisów społecznościowych na rynku. Na razie wspierane są: Twitter, Facebook, Instagram, Linkedin, Google +, Pinterest i Youtube. Wszystko, co musimy zrobić, to wgrać zdjęcie, a następnie wybrać interesujące nas serwisy.

Później otworzy się okno, które pozwoli nam precyzyjnie skadrować zdjęcie pod poszczególne komponenty każdego z portali. Rozmiary zdjęcia możemy też zmieniać według własnych wytycznych. Na koniec będziemy mogli pobrać paczkę z właściwie wykadrowanymi zdjęciami.

 

Całość zajmuje raptem parę chwil i pozwoli znacznie upłynnić pracę osobom, dla których media społecznościowe są ważnym elementem ich fotograficznej działalności. Szkoda jedynie, że brakuje funkcji formatowania zdjęć pod facebookowe galerie i pracy z kilkoma plikami jednocześnie.

Możliwości serwisu Landscape możecie przetestować pod adresem sproutsocial.com/landscape.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
DxO PhotoLab 4 - konkurent Lightrooma stawia na sieci neuronowe
DxO PhotoLab 4 - konkurent Lightrooma stawia na sieci neuronowe
Najnowsza wersja DxO PhotoLab wprowadza wytrenowany o układy AI silnik DeepPRIME, który m.in. zapewnić ma wyjątkowy system odszumiania. Nowości...
15
1
Nowy Photoshop to festiwal sztucznej inteligencji. Właśnie wkraczamy w przyszłość obróbki zdjęć
Nowy Photoshop to festiwal sztucznej inteligencji. Właśnie wkraczamy w przyszłość obróbki zdjęć
Dziś chyba nikt nie ma już wątpliwości, że przyszłość postprodukcji będzie opierać się o funkcje AI, wytrenowane za pomocą sieci neuronowych. Okazuje się jednak, że...
34
1
Lightroom Classic 10 - zaawansowana edycja koloru, podgląd live view i wiele więcej
Lightroom Classic 10 - zaawansowana edycja koloru, podgląd live view i wiele więcej
Dziś Adobe udostępniło aktualizację aplikacji Lightroom Classic do wersji 10. Wraz z nią otrzymujemy wiele ciekawych usprawnień, w tym chyba najważniejszy zaawansowany...
36
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)