Landscape pozwoli łatwo przygotować zdjęcia pod serwisy społecznościowe

0
Maciej Luśtyk
23 Marzec 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Na rynku pojawia się coraz więcej serwisów społecznościowych, a w każdym z nich obowiązują inne wytyczne odnośnie preferowanych rozmiarów wgrywanych zdjęć. Platforma Landscape powoli nam uporać się z właściwym przygotowaniem fotografii w kilka chwil.

W dzisiejszych czasach praca fotografa w coraz większym stopniu opiera się o media społecznościowe. Większość z nas korzysta już z facebooka, ale wielu fotografów rozszerza swoją działalność także na inne serwisy, które pozwalają im dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Wiąże się to jednak z koniecznością właściwego przygotowania zdjęć pod każdy z nich. Często bowiem wgranie zdjęcia w innej niż preferowanej przez serwis rozdzielczości i pozwolenie na automatyczne dostosowanie jego rozmiarów kończy się znacznym pogorszeniem jego jakości.

Cały proces, przy zarządzaniu wieloma kontami potrafi zająć sporo czasu. Z tym problemem pomoże nam uporać się stworzony przez firmę Sprout Social przeglądarkowy program Landscape.

Platforma pozwoli nam na szybkie i wygodne dostosowanie rozmiarów zdjęć do większości najbardziej popularnych serwisów społecznościowych na rynku. Na razie wspierane są: Twitter, Facebook, Instagram, Linkedin, Google +, Pinterest i Youtube. Wszystko, co musimy zrobić, to wgrać zdjęcie, a następnie wybrać interesujące nas serwisy.

Później otworzy się okno, które pozwoli nam precyzyjnie skadrować zdjęcie pod poszczególne komponenty każdego z portali. Rozmiary zdjęcia możemy też zmieniać według własnych wytycznych. Na koniec będziemy mogli pobrać paczkę z właściwie wykadrowanymi zdjęciami.

 

Całość zajmuje raptem parę chwil i pozwoli znacznie upłynnić pracę osobom, dla których media społecznościowe są ważnym elementem ich fotograficznej działalności. Szkoda jedynie, że brakuje funkcji formatowania zdjęć pod facebookowe galerie i pracy z kilkoma plikami jednocześnie.

Możliwości serwisu Landscape możecie przetestować pod adresem sproutsocial.com/landscape.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Adobe Photoshop Elements i Premiere Elements 2020 - automatyczne selekcje, kolorowanie czarno-białych zdjęć, retusz skóry i wiele więcej
Adobe Photoshop Elements i Premiere Elements 2020 - automatyczne selekcje, kolorowanie...
Nie każdy potrzebuje kombajnu w postaci pełnych wersji programów Photoshop czy Lightroom. Dla osób nie zajmujących się obróbką zdjęć i filmów zawodowo, Adobe ma...
23
0
Exposure X5 - alternatywa dla Lightrooma staje się coraz lepsza
Exposure X5 - alternatywa dla Lightrooma staje się coraz lepsza
Nowa generacja edytora RAW, który dla wielu może stać się zastępstwem dla Lightrooma wprowadza szereg nowości, w tym między innymi zaawansowane funkcje maskowania i...
11
0
Nadciąga znaczne usprawnienie funkcji Content-Aware Fill w Photoshopie
Nadciąga znaczne usprawnienie funkcji Content-Aware Fill w Photoshopie
Wypełnienie z uwzględnieniem zawartości, lub jak kto woli Content-Aware Fill, to funkcja której działanie w ostatnim czasie zaczęło zakrawać o magię. Programiści...
19
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)