Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Landscape pozwoli łatwo przygotować zdjęcia pod serwisy społecznościowe

0

Autor: Maciej Luśtyk

23 Marzec 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Na rynku pojawia się coraz więcej serwisów społecznościowych, a w każdym z nich obowiązują inne wytyczne odnośnie preferowanych rozmiarów wgrywanych zdjęć. Platforma Landscape powoli nam uporać się z właściwym przygotowaniem fotografii w kilka chwil.

W dzisiejszych czasach praca fotografa w coraz większym stopniu opiera się o media społecznościowe. Większość z nas korzysta już z facebooka, ale wielu fotografów rozszerza swoją działalność także na inne serwisy, które pozwalają im dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Wiąże się to jednak z koniecznością właściwego przygotowania zdjęć pod każdy z nich. Często bowiem wgranie zdjęcia w innej niż preferowanej przez serwis rozdzielczości i pozwolenie na automatyczne dostosowanie jego rozmiarów kończy się znacznym pogorszeniem jego jakości.

Cały proces, przy zarządzaniu wieloma kontami potrafi zająć sporo czasu. Z tym problemem pomoże nam uporać się stworzony przez firmę Sprout Social przeglądarkowy program Landscape.

Platforma pozwoli nam na szybkie i wygodne dostosowanie rozmiarów zdjęć do większości najbardziej popularnych serwisów społecznościowych na rynku. Na razie wspierane są: Twitter, Facebook, Instagram, Linkedin, Google +, Pinterest i Youtube. Wszystko, co musimy zrobić, to wgrać zdjęcie, a następnie wybrać interesujące nas serwisy.

Później otworzy się okno, które pozwoli nam precyzyjnie skadrować zdjęcie pod poszczególne komponenty każdego z portali. Rozmiary zdjęcia możemy też zmieniać według własnych wytycznych. Na koniec będziemy mogli pobrać paczkę z właściwie wykadrowanymi zdjęciami.

 

Całość zajmuje raptem parę chwil i pozwoli znacznie upłynnić pracę osobom, dla których media społecznościowe są ważnym elementem ich fotograficznej działalności. Szkoda jedynie, że brakuje funkcji formatowania zdjęć pod facebookowe galerie i pracy z kilkoma plikami jednocześnie.

Możliwości serwisu Landscape możecie przetestować pod adresem sproutsocial.com/landscape.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Set.a.light 3D od teraz pozwala także na symulację oświetlenia filmowego
Set.a.light 3D od teraz pozwala także na symulację oświetlenia filmowego
Najbardziej zaawansowany symulator oświetlenia studyjnego doczekał się pokaźnej aktualizacji, która pozwoli szczegółowo zaplanować oświetlenie na planie filmowym....
1
0
Capture One podniesie ceny od 11 stycznia - nawet 50% drożej
Capture One podniesie ceny od 11 stycznia - nawet 50% drożej
Oprogramowanie spod szyldu C1 nigdy nie należało do tanich, teraz jednak będzie jeszcze mniej osiągalne. Od poniedziałku1 stycznia ceny poszczególnych pakietów znacznie wzrosną.
2
0
Aplikacja DJI GO 4 otrzymuje tryb prywatny - dane o locie nie będą wysyłane do sieci
Aplikacja DJI GO 4 otrzymuje tryb prywatny - dane o locie nie będą wysyłane do sieci
Choć podobną funkcjonalność oferuje już aplikacja DJI Pilot, tryb lokalnych danych dopiero teraz trafia do apki GO, kontrolującej konsumenckie drony producenta. Dzięki...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)