Flickr 4.0 - nowy wygląd i funkcje

0

Autor: Maciej Luśtyk

8 Maj 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Popularny serwis Flickr, służący do przechowywania i dzielenia się zdjęciami, otrzymał aktualizację, która znacznie zmienia jego wygląd i funkcjonalność. Między innymi pojawiły się nowe opcje wyszukiwania, katalogowania i wgrywania zdjęć.

Aktualizacja serwisu Flickr do wersji 4.0 wprowadza dość znaczące zmiany pod względem funkcjonalności i wyglądu serwisu. Jedną z głównych nowości jest funkcja Uploader pozwalające na szybkie wyszukiwanie i ładowanie zdjęć z komputerów Mac i Windows na serwery aplikacji. Uaktualnienie wprowadza też spore zmiany co do sposobu wyszukiwania zdjęć. Funkcja Camera Roll pozwala wyświetlić zdjęcia w porządku chronologicznym, na osi czasu, a wyszukiwarka pozwalać między innymi filtrować zbiór zdjęć pod kątem słów kluczowych, dat, kolorów, kształtów, wielkości, jakości, czy sposobu licencjonowania. W bardziej precyzyjnym wyszukiwaniu pomóc ma również inteligentny system rozpoznawania obiektów na zdjęciach Magic View.

Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Zmianom uległa również aplikacja na smartfony, która kładzie teraz duży nacisk na funkcję automatycznego wgrywania zrobionych zdjęć na serwer i niejako kieruje serwis w stronę prywatnej biblioteki zdjęć niż funkcji społecznościowych, na których bazował do tej pory.

Nie zmieniają się jednak zasady funkcjonowania serwisu. Nadal wszyscy użytkownicy otrzymują 1TB darmowej przestrzeni dyskowej. Najnowszą wersję aplikacji można pobrać za pośrednictwem sklepów App Store i Google Play.

Więcej informacji o nowych funkcjach Flickera znajdziecie na stronie flickr.net

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Nadchodzą duże zmiany w Adobe Premiere Pro
Nadchodzą duże zmiany w Adobe Premiere Pro
Macie wrażenie, że proces importu i eksportu bazuje w Premiere Pro jest archaiczny? Już niebawem Adobe wprowadzi znaczne zmiany w interfejsie i nawigacji.
0
0
Cascable 6.0 - duża aktualizacja aplikacji do łączenia aparatu ze smartfonem
Cascable 6.0 - duża aktualizacja aplikacji do łączenia aparatu ze smartfonem
Rozbudowana mobilna aplikacja do łączenia smartfona z aparatem została zaktualizowana. Wersja 6.0 to nowy wygląd, ulepszony interfejs oraz wsparcie dla średnioformatowego Phase One IQ4.
0
0
Mac i iPad jako jeden ekosystem - MacOS Monterey szykuje małą rewolucję w pracy
Mac i iPad jako jeden ekosystem - MacOS Monterey szykuje małą rewolucję w pracy
Projektanci Apple’a od zawsze przykładali dużo uwagi do kwestii łączności pomiędzy urządzeniami. Wraz z najnowszym systemem przeniesiona zostanie ona na kolejny...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)