Flickr 4.0 - nowy wygląd i funkcje

Flickr 4.0 - nowy wygląd i funkcje
Popularny serwis Flickr, służący do przechowywania i dzielenia się zdjęciami, otrzymał aktualizację, która znacznie zmienia jego wygląd i funkcjonalność. Między innymi pojawiły się nowe opcje wyszukiwania, katalogowania i wgrywania zdjęć.
Aktualizacja serwisu Flickr do wersji 4.0 wprowadza dość znaczące zmiany pod względem funkcjonalności i wyglądu serwisu. Jedną z głównych nowości jest funkcja Uploader pozwalające na szybkie wyszukiwanie i ładowanie zdjęć z komputerów Mac i Windows na serwery aplikacji. Uaktualnienie wprowadza też spore zmiany co do sposobu wyszukiwania zdjęć. Funkcja Camera Roll pozwala wyświetlić zdjęcia w porządku chronologicznym, na osi czasu, a wyszukiwarka pozwalać między innymi filtrować zbiór zdjęć pod kątem słów kluczowych, dat, kolorów, kształtów, wielkości, jakości, czy sposobu licencjonowania. W bardziej precyzyjnym wyszukiwaniu pomóc ma również inteligentny system rozpoznawania obiektów na zdjęciach Magic View.
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)
Zmianom uległa również aplikacja na smartfony, która kładzie teraz duży nacisk na funkcję automatycznego wgrywania zrobionych zdjęć na serwer i niejako kieruje serwis w stronę prywatnej biblioteki zdjęć niż funkcji społecznościowych, na których bazował do tej pory.

Nie zmieniają się jednak zasady funkcjonowania serwisu. Nadal wszyscy użytkownicy otrzymują 1TB darmowej przestrzeni dyskowej. Najnowszą wersję aplikacji można pobrać za pośrednictwem sklepów App Store i Google Play.

Więcej informacji o nowych funkcjach Flickera znajdziecie na stronie flickr.net.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
0
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12