Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Flickr 4.0 - nowy wygląd i funkcje

0

Autor: Maciej Luśtyk

8 Maj 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Popularny serwis Flickr, służący do przechowywania i dzielenia się zdjęciami, otrzymał aktualizację, która znacznie zmienia jego wygląd i funkcjonalność. Między innymi pojawiły się nowe opcje wyszukiwania, katalogowania i wgrywania zdjęć.

Aktualizacja serwisu Flickr do wersji 4.0 wprowadza dość znaczące zmiany pod względem funkcjonalności i wyglądu serwisu. Jedną z głównych nowości jest funkcja Uploader pozwalające na szybkie wyszukiwanie i ładowanie zdjęć z komputerów Mac i Windows na serwery aplikacji. Uaktualnienie wprowadza też spore zmiany co do sposobu wyszukiwania zdjęć. Funkcja Camera Roll pozwala wyświetlić zdjęcia w porządku chronologicznym, na osi czasu, a wyszukiwarka pozwalać między innymi filtrować zbiór zdjęć pod kątem słów kluczowych, dat, kolorów, kształtów, wielkości, jakości, czy sposobu licencjonowania. W bardziej precyzyjnym wyszukiwaniu pomóc ma również inteligentny system rozpoznawania obiektów na zdjęciach Magic View.

Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Zmianom uległa również aplikacja na smartfony, która kładzie teraz duży nacisk na funkcję automatycznego wgrywania zrobionych zdjęć na serwer i niejako kieruje serwis w stronę prywatnej biblioteki zdjęć niż funkcji społecznościowych, na których bazował do tej pory.

Nie zmieniają się jednak zasady funkcjonowania serwisu. Nadal wszyscy użytkownicy otrzymują 1TB darmowej przestrzeni dyskowej. Najnowszą wersję aplikacji można pobrać za pośrednictwem sklepów App Store i Google Play.

Więcej informacji o nowych funkcjach Flickera znajdziecie na stronie flickr.net

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
DaVinci Resolve 17 - darmowy kombajn do edycji wideo otrzymuje ponad 100 nowych funkcji
DaVinci Resolve 17 - darmowy kombajn do edycji wideo otrzymuje ponad 100 nowych funkcji
Program do edycji wideo stworzony przez Blackmagic Design coraz chętniej używany jest jako alternatywa dla Adobe Premiere Pro. Główną zaletą jest oczywiście fakt, że...
34
3
Kodak Professional Select - ta aplikacja automatycznie przebierze twoje zdjęcia
Kodak Professional Select - ta aplikacja automatycznie przebierze twoje zdjęcia
Sztuczna inteligencja porówna jasność i ostrość, oceni kolory i odrzuci zdjęcia, na których bohaterowie akurat mrugali. Brzmi jak mnóstwo oszczędzonego...
6
0
DxO PhotoLab 4 - konkurent Lightrooma stawia na sieci neuronowe
DxO PhotoLab 4 - konkurent Lightrooma stawia na sieci neuronowe
Najnowsza wersja DxO PhotoLab wprowadza wytrenowany o układy AI silnik DeepPRIME, który m.in. zapewnić ma wyjątkowy system odszumiania. Nowości...
18
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)