Flickr 4.0 - nowy wygląd i funkcje

0
Maciej Luśtyk
8 Maj 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Popularny serwis Flickr, służący do przechowywania i dzielenia się zdjęciami, otrzymał aktualizację, która znacznie zmienia jego wygląd i funkcjonalność. Między innymi pojawiły się nowe opcje wyszukiwania, katalogowania i wgrywania zdjęć.
Aktualizacja serwisu Flickr do wersji 4.0 wprowadza dość znaczące zmiany pod względem funkcjonalności i wyglądu serwisu. Jedną z głównych nowości jest funkcja Uploader pozwalające na szybkie wyszukiwanie i ładowanie zdjęć z komputerów Mac i Windows na serwery aplikacji. Uaktualnienie wprowadza też spore zmiany co do sposobu wyszukiwania zdjęć. Funkcja Camera Roll pozwala wyświetlić zdjęcia w porządku chronologicznym, na osi czasu, a wyszukiwarka pozwalać między innymi filtrować zbiór zdjęć pod kątem słów kluczowych, dat, kolorów, kształtów, wielkości, jakości, czy sposobu licencjonowania. W bardziej precyzyjnym wyszukiwaniu pomóc ma również inteligentny system rozpoznawania obiektów na zdjęciach Magic View.
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Zmianom uległa również aplikacja na smartfony, która kładzie teraz duży nacisk na funkcję automatycznego wgrywania zrobionych zdjęć na serwer i niejako kieruje serwis w stronę prywatnej biblioteki zdjęć niż funkcji społecznościowych, na których bazował do tej pory.

Nie zmieniają się jednak zasady funkcjonowania serwisu. Nadal wszyscy użytkownicy otrzymują 1TB darmowej przestrzeni dyskowej. Najnowszą wersję aplikacji można pobrać za pośrednictwem sklepów App Store i Google Play.

Więcej informacji o nowych funkcjach Flickera znajdziecie na stronie flickr.net.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Aplikacja Nikon Snapbridge nareszcie pozwala na transfer plików RAW
Aplikacja Nikon Snapbridge nareszcie pozwala na transfer plików RAW
Dobra wiadomość dla osób, lubiących edytować swoje zdjęcia na urządzeniach mobilnych. Ale to nie jedyne nowości.
19
1
Nowe otwarcie ON1. Oprócz Photo RAW 2020, zobaczymy też edytor wideo, aplikację mobilną i usługę synchronizacji urządzeń
Nowe otwarcie ON1. Oprócz Photo RAW 2020, zobaczymy też edytor wideo, aplikację mobilną i usługę...
Aplikacja ON1 Photo RAW z każda kolejną odsłoną staje się poważniejszą konkurencją dla Lightrooma. Jednak apetyt programistów jest znacznie większy. Już niedługo...
17
0
Luminar 4: Zobacz, jak działa w praktyce inteligentny system podmiany nieba na zdjęciach
Luminar 4: Zobacz, jak działa w praktyce inteligentny system podmiany nieba na zdjęciach
Nowa wersja programu Luminar pojawi się już jesienią. Jedną z głównych nowości będzie rewolucyjny system Sky Replacement Tool, oparty o układ AI. Wiemy już jak będzie...
24
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)