Krótko

Panasonic zapowiada pełnoklatkowy obiektyw Lumix S 18 mm f/1.8

Autor: Maciej Luśtyk

9 Listopad 2021
Artykuł na: minutę

Zapowiada się gratka dla vlogerów, astrofotografów i wszystkich innych, którzy szukają jasnych obiektywów szerokokątnych. Już niebawem w ofercie systemu Lumix S pojawi się obiektyw 18 mm f/1.8.

Razem z premierą nowego obiektywu Lumix S 35 mm f/1.8, Panasonic zapowiedział także prace nad superszerokokątnym obiektywem Lumix S 18 mm f/1.8. Na razie nie jest pewne czy szkło będzie reprezentować tę samą kompaktową linię, co wspomniana 35-tka, ale tak sugerowała grafiką, którą pokazywał nam producent podczas spotkania przedpremierowego. Biorąc pod uwagę kompaktowe wymiary całej serii stałek ze światłem f/1.8 do systemu Lumix S, nadchodząca 18-tka może być jedną z najciekawszych tego typu konstrukcji na rynku.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Voigtlander Nokton 75 mm f/1.5 z mocowaniem Nikon Z
Voigtlander Nokton 75 mm f/1.5 z mocowaniem Nikon Z
Po wersjach do systemów Leica M i Canon RF, jasną manualną portretówkę Voigtlander Norton 75 mm f/1.5 otrzymujemy także z mocowaniem Nikon Z. Obiektyw łączy wysokiej jakości optykę ze...
2
Irix 45 mm f/1.4 do końca kwietnia taniej o 40%
Irix 45 mm f/1.4 do końca kwietnia taniej o 40%
Next77, dystrybutor obiektywów Irix informuje o specjalnej ofercie na obiektyw Irix 45 mm f/1.4. Do końca kwietnia model ten dostępny jest z 40-procentowym rabatem.
4
Irix Cine 65 mm T1.5 - jasna filmowa stałka już dostępna
Irix Cine 65 mm T1.5 - jasna filmowa stałka już dostępna
Zapowiadany od roku obiektyw Irix Cine 65 mm T1.5 w końcu trafia na rynek. Krótki filmowy teleobiektyw może pochwalić się kompaktową budową, dużą jasnością, wysokiej jakości optyką i...
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)