Yongnuo YN 85 mm f/1.8R DF DSM - klasyczna portretówka z AF do bezlusterkowców Canon wchodzi do sprzedaży

Autor: Krzysztof Mularczyk

1 Lipiec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Chiński producent optyki wprowadza do sprzedaży portretowy obiektyw z mocowaniem Canon RF. Nowa konstrukcja nie wygląda jednak na tani plastik - ma autofokus, pierścień funkcyjny i jest uszczelniona. Cena nie jest już taka niska...

Yongnuo YN 85 mm f/1.8R DF DSM to nowy obiektyw w ofercie chińskiego producenta przeznaczony do bezlusterkowców Canon. Został wstępnie zaprezentowany w maju, teraz oficjalnie wchodzi do sprzedaży.

Wyposażono go w pierścień ostrości, który po przełączeniu staje się funkcyjnym. Można mu przypisać np. sterowanie przysłoną, czasem migawki lub czułością ISO. Przełącznikiem na korpusie można także ustawić mu dźwiękowy sygnał “click” lub tryb cichy pożądany przy filmowaniu.

Autofokus w obiektywie Yongnuo YN 85 mm f/1.8R DF DSM bazuje na sterowanym cyfrowo silniku krokowym DSM. Ma zapewniać szybkie, dokładne i ciche ostrzenie, także podczas filmowania.

Układ optyczny składa się z 9 soczewek ustawionych w 8 grupach. Minimalna odległość ostrzenia wynosi 80 cm, a nanopowłoki mają gwarantować kontrastowy obraz i brak odblasków. 9-listkowa przysłona odpowiada za miękkie nieostrości po przymknięciu otworu względnego.

Obiektyw wyposażono w złącze USB-C do aktualizacji firmware’u. Styki do komunikacji z aparatem są pozłacane, a wokół metalowego bagnetu znajduje się gumowy pierścień zabezpieczający przed pyłem i wilgocią.

Obiektyw jest przy tym lekki i poręczny. Jego wymiary wynoszą 67×88 mm (z mocowaniem filtra 58 mm), a waga 380 g.

Yongnuo YN 85 mm f/1.8R DF DSM - cena i dostępność

Nowy obiektyw do bezlusterkowców Canon jest już dostępny w sprzedaży. Cena Yongnuo YN 85 mm f/1.8R DF DSM wynosi 398 dolarów, czyli w Polsce będzie to z pewnością grubo ponad 1500 zł.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
7Artisans 24 mm f/1.4 - jasny ekwiwalent 35 mm za 500 zł. Żal nie kupić
7Artisans 24 mm f/1.4 - jasny ekwiwalent 35 mm za 500 zł. Żal nie kupić
7Artisans prezentuje kolejny ciekawy obiektyw manualny. Tym razem jest to supertani odpowiednik obiektywu 35 mm do aparatów Fujifilm X.
6
Nikkor Z DX 24 mm f/1.7 - Nikon prezentuje pierwszy stałoogniskowy obiektyw do bezlusterkowców APS-C
Nikkor Z DX 24 mm f/1.7 - Nikon prezentuje pierwszy stałoogniskowy obiektyw do bezlusterkowców APS-C
Nikon poszerza portfolio obiektywów niepełnoklatkowych. Zaprezentowany właśnie Nikkor Z DX 24 mm f/1.7 będzie odpowiednikiem klasycznej 35-tki, lubianej wśród fotografów za uniwersalność.
6
Irix zapowiada obiektyw 65 mm T1.5 - krótkie filmowe tele na horyzoncie
Irix zapowiada obiektyw 65 mm T1.5 - krótkie filmowe tele na horyzoncie
Irix zapowiedział rozszerzenie katalogu filmowej optyki o jasny model 65 mm T1.5, czym uzupełni lukę w zakresie krótkich portretowych teleobiektywów.
5
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)