Samyang AF 14 mm f/2.8 RF - pierwszy superszerokokątny obiektyw z AF do systemu EOS R

0
Maciej Luśtyk
25 Październik 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Natywne szkła RF są dla was za drogie? Już niebawem bezlusterkowy system Canona stanie się dużo atrakcyjniejszy za sprawą szkieł Samyang AF. Na pierwszy ogień idzie superszerokątny obiektyw 14 mm f.2.8.

Szerokokątny obiektyw Samyang AF 14 mm f/2.8, który zadebiutował przed dwoma laty w systemie Sony E pojawia się teraz także w wersji z mocowaniem Canon RF. Choć konstrukcja pozostała taka sama, jak wcześniej (14 elementów w 10 grupach, 7-listkowa przysłona), producent obiecuje, że została ona zoptymalizowana względem systemu Canona. Nowością jest też przełącznik AF/MF na tubusie.

Obiektyw pozwoli na ostrzenie z minimalnej odległości 20 cm i oferuje kąt widzenia równy 113.9°. Szkło doskonale eliminować ma problem dystorsji, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości obrazu.

Szkło waży 484 g przy wymiarach 95,3 x 86 mm. Standardowo już otrzymujemy też w pełni metalową obudowę i uszczelnienia.

Cena i dostępność

O tym jak będzie to wyglądać w praktyce, przekonamy się już niebawem. Samyang AF 14 mm f/2 RF trafić ma do sprzedaży na przełomie listopada i grudnia 2019 roku, w cenie 2999 zł.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem samyanglensglobal.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Laowa 65 mm f/2.8 2x Macro APO - niedrogie makro do bezlusterkowców APS-C
Laowa 65 mm f/2.8 2x Macro APO - niedrogie makro do bezlusterkowców APS-C
Obiektywy makro tworzone specjalnie z myślą o użytkownikach aparatów z matrycami formatu APS-C to raczej rzadkość. Najnowsza Laowa 65 mm f/2.8 2x Macro APO pretenduje...
0
0
Fujifilm Fujinon GF 45-100 mm f/4 R LM OIS WR - najbardziej uniwersalny średnioformatowy zoom na rynku?
Fujifilm Fujinon GF 45-100 mm f/4 R LM OIS WR - najbardziej uniwersalny średnioformatowy zoom na...
Od średnioformatowego debiutu w 2016 roku, Fujifilm stale zmienia obraz tego segmentu. Zaprezentowany dzisiaj obiektyw to jedno z najbardziej wszechstronnych...
0
0
HD Pentax-D FA 70-210 mm f/4ED SDM WR - przystępny pełnoklatkowy tele-zoom z mocowaniem Pentax K
HD Pentax-D FA 70-210 mm f/4ED SDM WR - przystępny pełnoklatkowy tele-zoom z mocowaniem Pentax K
Marka Pentax wciąż żyje. Ricoh wprowadza do oferty jeden z ciekawszych obiektywów, jakie w ostatnim czasie pojawiły się w systemie. HD Pentax-D FA 70-210 mm f/4ED SDM...
8
3
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)