Samyang AF 14 mm f/2.8 RF - pierwszy superszerokokątny obiektyw z AF do systemu EOS R

0
Maciej Luśtyk
25 Październik 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Natywne szkła RF są dla was za drogie? Już niebawem bezlusterkowy system Canona stanie się dużo atrakcyjniejszy za sprawą szkieł Samyang AF. Na pierwszy ogień idzie superszerokątny obiektyw 14 mm f.2.8.

Szerokokątny obiektyw Samyang AF 14 mm f/2.8, który zadebiutował przed dwoma laty w systemie Sony E pojawia się teraz także w wersji z mocowaniem Canon RF. Choć konstrukcja pozostała taka sama, jak wcześniej (14 elementów w 10 grupach, 7-listkowa przysłona), producent obiecuje, że została ona zoptymalizowana względem systemu Canona. Nowością jest też przełącznik AF/MF na tubusie.

Obiektyw pozwoli na ostrzenie z minimalnej odległości 20 cm i oferuje kąt widzenia równy 113.9°. Szkło doskonale eliminować ma problem dystorsji, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości obrazu.

Szkło waży 484 g przy wymiarach 95,3 x 86 mm. Standardowo już otrzymujemy też w pełni metalową obudowę i uszczelnienia.

Cena i dostępność

O tym jak będzie to wyglądać w praktyce, przekonamy się już niebawem. Samyang AF 14 mm f/2 RF trafić ma do sprzedaży na przełomie listopada i grudnia 2019 roku, w cenie 2999 zł.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem samyanglensglobal.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Panasonic Lumix S Pro 16-35 mm f/4 - niewielkie rozmiary, wzorowa optyka i... wysoka cena
Panasonic Lumix S Pro 16-35 mm f/4 - niewielkie rozmiary, wzorowa optyka i... wysoka cena
Nowy kompaktowy szerokokątny zoom do systemu L-Mount ma być propozycją, która spodoba się zwłaszcza fotografom krajobrazu i niektórym reportażystom. Szkło ma być też...
6
0
Lumix S Pro 70-200 mm f/2.8 O.I.S. - stabilizacja do 7 EV na pełnej klatce
Lumix S Pro 70-200 mm f/2.8 O.I.S. - stabilizacja do 7 EV na pełnej klatce
Panasonic uzupełnia linię profesjonalnych obiektywów przeznaczonych do flagowych bezlusterkowców S1 - Nowy telezoom ma być idealnym wyborem dla zawodowców, oczekujących wysokiej sprawności w...
8
0
Sigma 24-70 mm f/2.8 DG DN ART - nowy król reporterskich zoomów?
Sigma 24-70 mm f/2.8 DG DN ART - nowy król reporterskich zoomów?
Nowy obiektyw Sigma 24-70 mm f/2.8 DG DN ART to według zapewnień producenta, najlepsze szkło w swojej klasie. Specyfikacja rzeczywiście imponuje i daje nadzieję na...
26
1
Powiązane artykuły