Obiektywy Samyang nie będą już objęte 5-letnią gwarancją - pierwsze skutki zmiany dystrybutora

1
Redakcja Fotopolis
8 Styczeń 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

W połowie grudnia informowaliśmy Was o zmianie polskiego dystrybutora obiektywów Samyang. Wtedy jednak nowy dystrybutor nie informował o kwestiach kluczowych dla klientów. Dziś wiemy już co się zmieni.

W sprawie nowych zasad dotyczących gwarancji i napraw serwisowych komunikat prasowy wystosował dotychczasowy dystrybutor szkieł Samyanga, Foto-Technika.

“Z dniem 8 stycznia zaprzestajemy wsparcia gwarancyjnego obiektywów Samyang. Nowym serwisem gwarancyjnym z którym prosimy się kontaktować w razie jakichkolwiek problemów jest serwis CSI na ul. Żytniej w Warszawie.”

Obiektywy kupione po 8 stycznia 2020 roku nie załapią się na rozszerzoną gwarancję

“W związku z utratą dystrybucji zaprzestajemy również wsparcia w postaci rozszerzonej 5-letniej gwarancji dla obiektywów Samyang która była dobrowolnym wsparciem sprzedaży obiektywów Samyang oferowanym przez Foto-Technikę." - informuje Michał Małota z firmy Foto-Technika. "Strona z rejestracją optyki została dezaktywowana, a obiektywy które będą sprzedane po 8 stycznia będą posiadały gwarancję standardową (2 lata - przyp. red.) zgodnie z aktualnie obowiązującym prawem konsumenckim.”

Aktualni użytkownicy nie utracą rozszerzonego wsparcia

“Mamy również zapewnienie ze strony firmy Samyang, że osoby które zakupiły i zarejestrowały obiektywy w naszej bazie przed 8 stycznia będą objęte opieką w programie przedłużonej 5 cio letniej gwarancji oferowanej przez Foto-Technikę a zgłoszenia reklamacyjne prosimy kierować do firmy CSI w Warszawie.” - dodają przedstawiciele.

Focus Nordic: Bazujemy na standardzie europejskim

O sytuację zapytaliśmy przedstawiciela Focus Nordic - obecnego dystrybutora marki Samyang.

"Rozszerzoną gwarancję ówczesny dystrybutor oferował dobrowolnie, na zasadzie gwarancji sklepu. Nie była to gwarancja producenta. Na chwilę obecną Focus Nordic bazuje na standardzie europejskim, tj. 2-letniej gwarancji producenta" - mówi Rafał Karwacki z Focus Nordic.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Tokina ATX-M 85 mm f/1.8 FE - niedrogi obiektyw portretowy do Sony E
Tokina ATX-M 85 mm f/1.8 FE - niedrogi obiektyw portretowy do Sony E
Tokina wprowadza nową serię obiektywów do bezlusterkowców, które charakteryzować mają się wysoką jakością, oferowaną w przystępnej cenie. Na pierwszy ogień idzie jedna...
19
0
Hasselblad XCD 45 mm f/4 (45P) - najlżejszy średnioformatowy obiektyw z autofokusem na rynku. Do tego stosunkowo niedrogi
Hasselblad XCD 45 mm f/4 (45P) - najlżejszy średnioformatowy obiektyw z autofokusem na rynku. Do...
Innowacyjny, bezlusterkowy aparat średnioformastowy Hasselblad X1D II wreszcie może stać się naprawdę mobilny. Nowy obiektyw o ogniskowej 45 mm ma być jedną z...
11
2
Canon wstrzymuje rozwój obiektywów EF i skupia całe siły na optyce do bezlusterkowców. “Dopóki rynek nie będzie się ich domagać”
Canon wstrzymuje rozwój obiektywów EF i skupia całe siły na optyce do bezlusterkowców. “Dopóki...
Raptem dwa dni po premierze flagowego korpusu pojawia się informacja, która uderza w użytkowników lustrzanek. W najbliższej przyszłości nie zobaczymy żadnego nowego...
29
13
Powiązane artykuły