Obiektywy Samyang nie będą już objęte 5-letnią gwarancją - pierwsze skutki zmiany dystrybutora

Autor: Redakcja Fotopolis

8 Styczeń 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

W połowie grudnia informowaliśmy Was o zmianie polskiego dystrybutora obiektywów Samyang. Wtedy jednak nowy dystrybutor nie informował o kwestiach kluczowych dla klientów. Dziś wiemy już co się zmieni.

W sprawie nowych zasad dotyczących gwarancji i napraw serwisowych komunikat prasowy wystosował dotychczasowy dystrybutor szkieł Samyanga, Foto-Technika.

“Z dniem 8 stycznia zaprzestajemy wsparcia gwarancyjnego obiektywów Samyang. Nowym serwisem gwarancyjnym z którym prosimy się kontaktować w razie jakichkolwiek problemów jest serwis CSI na ul. Żytniej w Warszawie.”

Obiektywy kupione po 8 stycznia 2020 roku nie załapią się na rozszerzoną gwarancję

“W związku z utratą dystrybucji zaprzestajemy również wsparcia w postaci rozszerzonej 5-letniej gwarancji dla obiektywów Samyang która była dobrowolnym wsparciem sprzedaży obiektywów Samyang oferowanym przez Foto-Technikę." - informuje Michał Małota z firmy Foto-Technika. "Strona z rejestracją optyki została dezaktywowana, a obiektywy które będą sprzedane po 8 stycznia będą posiadały gwarancję standardową (2 lata - przyp. red.) zgodnie z aktualnie obowiązującym prawem konsumenckim.”

Aktualni użytkownicy nie utracą rozszerzonego wsparcia

“Mamy również zapewnienie ze strony firmy Samyang, że osoby które zakupiły i zarejestrowały obiektywy w naszej bazie przed 8 stycznia będą objęte opieką w programie przedłużonej 5 cio letniej gwarancji oferowanej przez Foto-Technikę a zgłoszenia reklamacyjne prosimy kierować do firmy CSI w Warszawie.” - dodają przedstawiciele.

Focus Nordic: Bazujemy na standardzie europejskim

O sytuację zapytaliśmy przedstawiciela Focus Nordic - obecnego dystrybutora marki Samyang.

"Rozszerzoną gwarancję ówczesny dystrybutor oferował dobrowolnie, na zasadzie gwarancji sklepu. Nie była to gwarancja producenta. Na chwilę obecną Focus Nordic bazuje na standardzie europejskim, tj. 2-letniej gwarancji producenta" - mówi Rafał Karwacki z Focus Nordic.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Zapnijcie pasy, bo chińska ofensywa nabiera tempa. Obiektywy z AF niebawem pokaże także Laowa
Zapnijcie pasy, bo chińska ofensywa nabiera tempa. Obiektywy z AF niebawem pokaże także Laowa
W ostatnich miesiącach coraz więcej chińskich firm wkracza do segmentu obiektywów automatycznych. Już niebawem do tego grona dołączy Laowa - jedna z największych i najbardziej...
7
Promocja na obiektywy Tamron - szkła za złotówkę
Promocja na obiektywy Tamron - szkła za złotówkę
Dystrybutor marki Tamron informuje o dwóch interesujących promocjach na obiektywy producenta. Do wyczerpania zapasów, przy zakupie dwóch popularnych zoomów otrzymamy obiektywy...
2
Meike 85 mm f/1.4 STM - jasny, tani i z autofokusem. Ma być dostępny także z mocowaniem RF
Meike 85 mm f/1.4 STM - jasny, tani i z autofokusem. Ma być dostępny także z mocowaniem RF
Meike prezentuje kolejny obiektyw wyposażony w silnik AF i tym razem celuje znacznie wyższy segment niż wcześniej. Meike 85 mm f/1.4 STM ma być konkurencją dla profesjonalnych modeli o...
8
Powiązane artykuły