Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Obiektywy Samyang nie będą już objęte 5-letnią gwarancją - pierwsze skutki zmiany dystrybutora

1

Autor: Redakcja Fotopolis

8 Styczeń 2020
Artykuł na: 4-5 minut

W połowie grudnia informowaliśmy Was o zmianie polskiego dystrybutora obiektywów Samyang. Wtedy jednak nowy dystrybutor nie informował o kwestiach kluczowych dla klientów. Dziś wiemy już co się zmieni.

W sprawie nowych zasad dotyczących gwarancji i napraw serwisowych komunikat prasowy wystosował dotychczasowy dystrybutor szkieł Samyanga, Foto-Technika.

“Z dniem 8 stycznia zaprzestajemy wsparcia gwarancyjnego obiektywów Samyang. Nowym serwisem gwarancyjnym z którym prosimy się kontaktować w razie jakichkolwiek problemów jest serwis CSI na ul. Żytniej w Warszawie.”

Obiektywy kupione po 8 stycznia 2020 roku nie załapią się na rozszerzoną gwarancję

“W związku z utratą dystrybucji zaprzestajemy również wsparcia w postaci rozszerzonej 5-letniej gwarancji dla obiektywów Samyang która była dobrowolnym wsparciem sprzedaży obiektywów Samyang oferowanym przez Foto-Technikę." - informuje Michał Małota z firmy Foto-Technika. "Strona z rejestracją optyki została dezaktywowana, a obiektywy które będą sprzedane po 8 stycznia będą posiadały gwarancję standardową (2 lata - przyp. red.) zgodnie z aktualnie obowiązującym prawem konsumenckim.”

Aktualni użytkownicy nie utracą rozszerzonego wsparcia

“Mamy również zapewnienie ze strony firmy Samyang, że osoby które zakupiły i zarejestrowały obiektywy w naszej bazie przed 8 stycznia będą objęte opieką w programie przedłużonej 5 cio letniej gwarancji oferowanej przez Foto-Technikę a zgłoszenia reklamacyjne prosimy kierować do firmy CSI w Warszawie.” - dodają przedstawiciele.

Focus Nordic: Bazujemy na standardzie europejskim

O sytuację zapytaliśmy przedstawiciela Focus Nordic - obecnego dystrybutora marki Samyang.

"Rozszerzoną gwarancję ówczesny dystrybutor oferował dobrowolnie, na zasadzie gwarancji sklepu. Nie była to gwarancja producenta. Na chwilę obecną Focus Nordic bazuje na standardzie europejskim, tj. 2-letniej gwarancji producenta" - mówi Rafał Karwacki z Focus Nordic.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Tokina ATX-i 17-35 mm f/4 - szerokokątny zoom do pełnej klatki
Tokina ATX-i 17-35 mm f/4 - szerokokątny zoom do pełnej klatki
Tokina zaprezentowała szerokokątny zoom nowej generacji. Model z serii ATX-i dostępny jest w wersji z bagnetami Canon EF oraz Nikon F ma do zaoferowania
0
0
Tokina ATX-M 23 mm f/1.4 X i ATX-M 33 mm f/1.4 X - jasne obiektywy z AF do bezlusterkowców Fujifilm X
Tokina ATX-M 23 mm f/1.4 X i ATX-M 33 mm f/1.4 X - jasne obiektywy z AF do bezlusterkowców...
Są jasne, solidne i niedrogie. Dwa stałoogniskowe obiektywy z autofokusem do aparatów Fujifilm X prezentuje Tokina. Są już pierwsze sample!
6
0
Voigtlander Super Nokton 29 mm f/0.8 Aspherical - najjaśniejszy obiektyw na rynku
Voigtlander Super Nokton 29 mm f/0.8 Aspherical - najjaśniejszy obiektyw na rynku
Użytkownicy systemu M43 otrzymali właśnie portretowy Święty Graal. Konstrukcja, oferująca ekwiwalent ogniskowej 58 mm zapewni nam niespotykaną w systemie głębię...
2
0
Powiązane artykuły