Obiektywy Samyang nie będą już objęte 5-letnią gwarancją - pierwsze skutki zmiany dystrybutora

1

Autor: Redakcja Fotopolis

8 Styczeń 2020
Artykuł na: 4-5 minut

W połowie grudnia informowaliśmy Was o zmianie polskiego dystrybutora obiektywów Samyang. Wtedy jednak nowy dystrybutor nie informował o kwestiach kluczowych dla klientów. Dziś wiemy już co się zmieni.

W sprawie nowych zasad dotyczących gwarancji i napraw serwisowych komunikat prasowy wystosował dotychczasowy dystrybutor szkieł Samyanga, Foto-Technika.

“Z dniem 8 stycznia zaprzestajemy wsparcia gwarancyjnego obiektywów Samyang. Nowym serwisem gwarancyjnym z którym prosimy się kontaktować w razie jakichkolwiek problemów jest serwis CSI na ul. Żytniej w Warszawie.”

Obiektywy kupione po 8 stycznia 2020 roku nie załapią się na rozszerzoną gwarancję

“W związku z utratą dystrybucji zaprzestajemy również wsparcia w postaci rozszerzonej 5-letniej gwarancji dla obiektywów Samyang która była dobrowolnym wsparciem sprzedaży obiektywów Samyang oferowanym przez Foto-Technikę." - informuje Michał Małota z firmy Foto-Technika. "Strona z rejestracją optyki została dezaktywowana, a obiektywy które będą sprzedane po 8 stycznia będą posiadały gwarancję standardową (2 lata - przyp. red.) zgodnie z aktualnie obowiązującym prawem konsumenckim.”

Aktualni użytkownicy nie utracą rozszerzonego wsparcia

“Mamy również zapewnienie ze strony firmy Samyang, że osoby które zakupiły i zarejestrowały obiektywy w naszej bazie przed 8 stycznia będą objęte opieką w programie przedłużonej 5 cio letniej gwarancji oferowanej przez Foto-Technikę a zgłoszenia reklamacyjne prosimy kierować do firmy CSI w Warszawie.” - dodają przedstawiciele.

Focus Nordic: Bazujemy na standardzie europejskim

O sytuację zapytaliśmy przedstawiciela Focus Nordic - obecnego dystrybutora marki Samyang.

"Rozszerzoną gwarancję ówczesny dystrybutor oferował dobrowolnie, na zasadzie gwarancji sklepu. Nie była to gwarancja producenta. Na chwilę obecną Focus Nordic bazuje na standardzie europejskim, tj. 2-letniej gwarancji producenta" - mówi Rafał Karwacki z Focus Nordic.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Canon RF 100-500 f/4.5-7.1L IS USM - uniwersalny teleobiektyw do fotografii sportu i przyrody
Canon RF 100-500 f/4.5-7.1L IS USM - uniwersalny teleobiektyw do fotografii sportu i przyrody
Najnowszy tele-zoom z rodziny RF pretenduje do miana najbardziej wszechstronnego współczesnego obiektywu tego typu, który spodobać ma się tak zaawansowanym hobbystom...
10
0
Canon RF 85 mm f/2 Macro IS STM - przystępna portretówka, która posłuży także za obiektyw makro
Canon RF 85 mm f/2 Macro IS STM - przystępna portretówka, która posłuży także za obiektyw makro
Najnowszy obiektyw portretowy to kolejna bardziej przyjazna dla portfela pozycja w systemie RF. Choć jest drożna od budżetowych modeli 85 mm f/1.8 konkurencji oferuje...
8
3
Canon RF 600 mm f/11 IS STM i RF 800 mm f/11 IS STM - supertele dla hobbystów
Canon RF 600 mm f/11 IS STM i RF 800 mm f/11 IS STM - supertele dla hobbystów
Kto powiedział, że obiektywy o porażających ogniskowych musza kosztować po kilkadziesiąt tysięcy złotych? Nowe modele 600 mm f/11 i 800 mm f/11, choć mogą wydawać się...
18
4
Powiązane artykuły