Focus Nordic przejmuje dystrybucję marki Samyang

0

Autor: Maciej Luśtyk

16 Grudzień 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Focus Nordic przejmuje dystrybucję kolejnej marki na naszym rynku. Z dniem 31 grudnia koreańskimi obiektywami przestaje zajmować się firma Foto-Technika, która rolę dystrybutora pełniła przez ostatnie 4 lata.

“Od 1 stycznia 2020 r. Samyang Optics powierza dystrybucję obiektywów i innych urządzeń optycznych w Polsce, na Węgrzech, w Bułgarii, Rumunii i Słowenii firmie Focus Nordic.” - czytamy w zdaniu otwierającym informację prasową na temat zmiany dystrybutora.

Jak na razie Focus Nordic nie podaje szczegółów odnośnie ewentualnych zmian w programie nieodpłatnej, przedłużonej 5-letniej gwarancji, którą wprowadził poprzedni dystrybutor, a także systemie napraw serwisowych. Nie informuje także o planach związanych z nową marką w swoim portfolio. Czy pojawią się nowe promocje? Czy zmienią się ceny szkieł? Tego zapewne dowiemy się już na początku roku.

Przypominamy, że nie jest to pierwsza marka, którą po wejściu na polski rynek przejęła firma Focus Nordic. We wrześniu 2018 pod szkrzydła FN przeszły obiektywy Tamron, a w tym roku firma została także wyłączonym dystrybutorem marek Rotolight i Zhiyun.

Czy Focus Nordic zmonopolizuje polski rynek dystrybucji? Do tego zapewne jeszcze daleko, ale pomniejsi dystrybutorzy z pewnością nie będą mieli łatwo w zderzeniu z międzynarodową potęgą Focus Nordic.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem focusnordic.pl.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Canon na dobre stracił zdjęcia i filmy użytkowników chmury. Gorzki start platformy image.canon
Canon na dobre stracił zdjęcia i filmy użytkowników chmury. Gorzki start platformy image.canon
Kilka dni temu fotograficzna chmura image.canon uległa awarii, w wyniku czego serwis utracił część plików z bazy magazynowania długoterminowego. Serwis wrócił do...
72
1
Rok 2020 na półmetku - rynek aparatów wrócił do poziomu sprzed ery cyfrowej i nie zanosi się na poprawę
Rok 2020 na półmetku - rynek aparatów wrócił do poziomu sprzed ery cyfrowej i nie zanosi się na...
Rynek fotograficzny znajduje się w recesji od przeszło dekady. Teraz jednak kryzys przekracza kolejną barierę. Czy producenci będą w stanie poradzić sobie w nowych...
44
6
Fujifilm partnerem fotograficznym Orlen Super Race
Fujifilm partnerem fotograficznym Orlen Super Race
Wyścigi samochodowe to moc emocji i adrenaliny, brawurowe przejazdy, to także doskonałe warunki na uchwycenie wyjątkowych kadrów. Właśnie dlatego sprzęt Fujifilm...
0
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)