Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Focus Nordic przejmuje dystrybucję marki Samyang

0

Autor: Maciej Luśtyk

16 Grudzień 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Focus Nordic przejmuje dystrybucję kolejnej marki na naszym rynku. Z dniem 31 grudnia koreańskimi obiektywami przestaje zajmować się firma Foto-Technika, która rolę dystrybutora pełniła przez ostatnie 4 lata.

“Od 1 stycznia 2020 r. Samyang Optics powierza dystrybucję obiektywów i innych urządzeń optycznych w Polsce, na Węgrzech, w Bułgarii, Rumunii i Słowenii firmie Focus Nordic.” - czytamy w zdaniu otwierającym informację prasową na temat zmiany dystrybutora.

Jak na razie Focus Nordic nie podaje szczegółów odnośnie ewentualnych zmian w programie nieodpłatnej, przedłużonej 5-letniej gwarancji, którą wprowadził poprzedni dystrybutor, a także systemie napraw serwisowych. Nie informuje także o planach związanych z nową marką w swoim portfolio. Czy pojawią się nowe promocje? Czy zmienią się ceny szkieł? Tego zapewne dowiemy się już na początku roku.

Przypominamy, że nie jest to pierwsza marka, którą po wejściu na polski rynek przejęła firma Focus Nordic. We wrześniu 2018 pod szkrzydła FN przeszły obiektywy Tamron, a w tym roku firma została także wyłączonym dystrybutorem marek Rotolight i Zhiyun.

Czy Focus Nordic zmonopolizuje polski rynek dystrybucji? Do tego zapewne jeszcze daleko, ale pomniejsi dystrybutorzy z pewnością nie będą mieli łatwo w zderzeniu z międzynarodową potęgą Focus Nordic.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem focusnordic.pl.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Visual Crafters - LAF AM i Masik Production łączą siły
Visual Crafters - LAF AM i Masik Production łączą siły
Na polskim rynku agencyjno-produkcyjnym dochodzi do ciekawej fuzji. Od teraz LAF AM i Masik Production bedą działać pod wspólnym szyldem Visual Crafters, który ma być...
2
0
Koniec Photokiny. Słynne targi fotograficzne zawieszone do odwołania
Koniec Photokiny. Słynne targi fotograficzne zawieszone do odwołania
Organizatorzy poinformowali o bezterminowym zawieszeniu targów sprzętu foto i wideo Photokina w Kolonii. Powód: "spadki na rynku obrazowania”.
33
1
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Zdjęcie ranionego fotoreportera Tygodnika Solidarność Tomasza Gutrego 11 listopada 2020 roku błyskawicznie obiegło wszystkie media. Postrzelony fotograf będzie domagać...
111
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)