Focus Nordic przejmuje dystrybucję marki Samyang

0
Maciej Luśtyk
16 Grudzień 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Focus Nordic przejmuje dystrybucję kolejnej marki na naszym rynku. Z dniem 31 grudnia koreańskimi obiektywami przestaje zajmować się firma Foto-Technika, która rolę dystrybutora pełniła przez ostatnie 4 lata.

“Od 1 stycznia 2020 r. Samyang Optics powierza dystrybucję obiektywów i innych urządzeń optycznych w Polsce, na Węgrzech, w Bułgarii, Rumunii i Słowenii firmie Focus Nordic.” - czytamy w zdaniu otwierającym informację prasową na temat zmiany dystrybutora.

Jak na razie Focus Nordic nie podaje szczegółów odnośnie ewentualnych zmian w programie nieodpłatnej, przedłużonej 5-letniej gwarancji, którą wprowadził poprzedni dystrybutor, a także systemie napraw serwisowych. Nie informuje także o planach związanych z nową marką w swoim portfolio. Czy pojawią się nowe promocje? Czy zmienią się ceny szkieł? Tego zapewne dowiemy się już na początku roku.

Przypominamy, że nie jest to pierwsza marka, którą po wejściu na polski rynek przejęła firma Focus Nordic. We wrześniu 2018 pod szkrzydła FN przeszły obiektywy Tamron, a w tym roku firma została także wyłączonym dystrybutorem marek Rotolight i Zhiyun.

Czy Focus Nordic zmonopolizuje polski rynek dystrybucji? Do tego zapewne jeszcze daleko, ale pomniejsi dystrybutorzy z pewnością nie będą mieli łatwo w zderzeniu z międzynarodową potęgą Focus Nordic.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem focusnordic.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Weronika Gęsicka laureatką Paszportów Polityki 2019
Weronika Gęsicka laureatką Paszportów Polityki 2019
Kolejny sukces polskiej fotografii. Weronika Gęsicka została laureatką tegorocznych Paszportów Polityki. To nagrody przyznawane artystom, których praca wywiera istotny...
43
0
Zadośćuczynienie od fotografa za nieudaną sesję? Precedensowy wyrok
Zadośćuczynienie od fotografa za nieudaną sesję? Precedensowy wyrok
Sąd Rejonowy w Tarnowie wydał precedensowy wyrok: fotograf musi zapłacić 15 000 zł zadośćuczynienia dla swoich klientów za nienależycie wykonaną sesję ślubną. Sąd II...
50
6
Canon stawia na software - plugin ułatwiający selekcję zdjęć i wyszukiwarka fotografów
Canon stawia na software - plugin ułatwiający selekcję zdjęć i wyszukiwarka fotografów
Wszyscy dobrze wiemy, że selekcja i obróbka to najbardziej czasochłonne procesy w pracy fotografa. Czy zmieni to Canon? W czasie trwania targów CES 2020 producent zaprezentował także dwa nowe...
7
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)