Samyang AF 45 mm f/1.8 FE - jasny, kompaktowy i uniwersalny obiektyw do Sony E

Samyang AF 45 mm f/1.8 FE - jasny, kompaktowy i uniwersalny obiektyw do Sony E

Ofertę obiektywów do bezlusterkowego systemu Sony rozszerza kolejny ciekawy model Samyanga. Według producenta doskonale sprawdzić ma się w podróży, stanowiąc ciekawy balans między szerokim kątem a dłuższymi ogniskowymi.

Choć mniej popularne, obiektywy o ogniskowej ok. 40 mm okazują się bardzo uniwersalne. Wiele osób uważa, że zamykają one w sobie to, co najlepsze z dwóch klasycznych standardów w postaci szkieł 35 mm i 50 mm. Z jednej strony mamy więc stosunkowo szeroki kąt widzenia, z drugiej możliwość lepszego “odcięcia” i mniejszego zniekształcenia fotografowanego obiektu niż w przypadku zwykłej trzydziestki piątki.

Modelowi Samyang AF 45 mm f/1.8 FE znacznie bliżej do standardowej, systemowej pięćdziesiątki, jednak oferując kąt widzenia 53 stopni  ma ona według producenta doskonale odzwierciedlać pole widzenia ludzkiego oka. Dodatkowo nowa stałka oferować ma ponadprzeciętną ostrość i aksamitne rozmycie nieostrości.

Odpowiada za to układ optyczny oparty o 7 soczewek w 6 grupach, gdzie 2 elementy to soczewki asferyczne, a jeden wykonany został ze szkła o obniżonym współczynniku dyspersji. Mamy też powłoki UMC, które zadbają o zminimalizowanie odbić światła i flar. Do tego 9-listkowa przysłona, minimalna odległość ostrzenia równa 45 mm oraz cichy i szybki napęd STM.

O tym jak nowa konstrukcja sprawdza się w praktyce, możecie przekonać się oglądając poniższe oficjalne zdjęcia przykładowe producenta.

Oficjalne zdjęcia przykładowe

Co ważne, podobnie jak wcześniejsze konstrukcje z serii AF, model Samyang AF 45 mm f/1.8 FE jest wyjątkowo kompaktowy i dla wielu może stać się obiektywem pierwszego wyboru, w przypadkach gdy decydować będą gabaryty zestawu fotograficznego. Jego wymiary to jedyne 61,8 x 49 mm przy wadze 162 g.

Cena i dostępność

Jak zwykle w przypadku Samyanga, mamy do czynienia ze stosunkowo niewygórowaną ceną. Na polskim rynku za obiektyw zapłacimy 1699 zł.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem samyanglensglobal.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 35 mm f/1.8 - zdjęcia przykładowe
17 Lip 2019
W nasze ręce trafił najnowszy FE 35 mm f/1.8 - systemowy obiektyw, którego długo brakowało w ofercie Sony. Zobaczcie na co go stać.
1
Sony A7R IV - zdjęcia przykładowe
16 Lip 2019
Dziś Sony pokazało najnowszą bestię ze swojej stajni. Czy 60-milionowy Sony A7R IV rzeczywiście jest w stanie zagrozić pozycji aparatów średniego formatu? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4