Samyang AF 45 mm f/1.8 FE - jasny, kompaktowy i uniwersalny obiektyw do Sony E

0
Maciej Luśtyk
13 Maj 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Ofertę obiektywów do bezlusterkowego systemu Sony rozszerza kolejny ciekawy model Samyanga. Według producenta doskonale sprawdzić ma się w podróży, stanowiąc ciekawy balans między szerokim kątem a dłuższymi ogniskowymi.

Choć mniej popularne, obiektywy o ogniskowej ok. 40 mm okazują się bardzo uniwersalne. Wiele osób uważa, że zamykają one w sobie to, co najlepsze z dwóch klasycznych standardów w postaci szkieł 35 mm i 50 mm. Z jednej strony mamy więc stosunkowo szeroki kąt widzenia, z drugiej możliwość lepszego “odcięcia” i mniejszego zniekształcenia fotografowanego obiektu niż w przypadku zwykłej trzydziestki piątki.

Modelowi Samyang AF 45 mm f/1.8 FE znacznie bliżej do standardowej, systemowej pięćdziesiątki, jednak oferując kąt widzenia 53 stopni  ma ona według producenta doskonale odzwierciedlać pole widzenia ludzkiego oka. Dodatkowo nowa stałka oferować ma ponadprzeciętną ostrość i aksamitne rozmycie nieostrości.

Odpowiada za to układ optyczny oparty o 7 soczewek w 6 grupach, gdzie 2 elementy to soczewki asferyczne, a jeden wykonany został ze szkła o obniżonym współczynniku dyspersji. Mamy też powłoki UMC, które zadbają o zminimalizowanie odbić światła i flar. Do tego 9-listkowa przysłona, minimalna odległość ostrzenia równa 45 mm oraz cichy i szybki napęd STM.

O tym jak nowa konstrukcja sprawdza się w praktyce, możecie przekonać się oglądając poniższe oficjalne zdjęcia przykładowe producenta.

Oficjalne zdjęcia przykładowe

Co ważne, podobnie jak wcześniejsze konstrukcje z serii AF, model Samyang AF 45 mm f/1.8 FE jest wyjątkowo kompaktowy i dla wielu może stać się obiektywem pierwszego wyboru, w przypadkach gdy decydować będą gabaryty zestawu fotograficznego. Jego wymiary to jedyne 61,8 x 49 mm przy wadze 162 g.

Cena i dostępność

Jak zwykle w przypadku Samyanga, mamy do czynienia ze stosunkowo niewygórowaną ceną. Na polskim rynku za obiektyw zapłacimy 1699 zł.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem samyanglensglobal.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
SLR Magic Micro Prime 21 mm T1.6 i 50 mm T1.4 - filmowe stałki do Mikro Cztery Trzecie
SLR Magic Micro Prime 21 mm T1.6 i 50 mm T1.4 - filmowe stałki do Mikro Cztery Trzecie
Producent niedrogich obiektywów filmowych wprowadził do swojej oferty dwa nowe jasne modele kierowane do użytkowników systemu M43.
4
0
Sirui 50 mm f/1.8 1.33x - czy nadchodzi era tanich obiektywów anamorficznych?
Sirui 50 mm f/1.8 1.33x - czy nadchodzi era tanich obiektywów anamorficznych?
Obiektywy anamorficzne to droga zabawa nawet jak na standardy profesjonalnych produkcji wideo. Być może jednak jesteśmy w przeddzień prawdziwej rewolucji.
12
0
Sony FE C 16-35 mm T3.1 G - szerokokątny obiektyw filmowy z AF i silnikiem zoom. Dwa kolejne na horyzoncie
Sony FE C 16-35 mm T3.1 G - szerokokątny obiektyw filmowy z AF i silnikiem zoom. Dwa kolejne na...
Wygląda na to, że Sony szykuje dla filmowców nową serię obiektywów zoom, które sprawić mają, źe uzyskanie pożądanych efektów stanie się znacznie łatwiejsze niż...
6
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)