Samyang AF 45 mm f/1.8 FE - jasny, kompaktowy i uniwersalny obiektyw do Sony E

Samyang AF 45 mm f/1.8 FE - jasny, kompaktowy i uniwersalny obiektyw do Sony E

Ofertę obiektywów do bezlusterkowego systemu Sony rozszerza kolejny ciekawy model Samyanga. Według producenta doskonale sprawdzić ma się w podróży, stanowiąc ciekawy balans między szerokim kątem a dłuższymi ogniskowymi.

Choć mniej popularne, obiektywy o ogniskowej ok. 40 mm okazują się bardzo uniwersalne. Wiele osób uważa, że zamykają one w sobie to, co najlepsze z dwóch klasycznych standardów w postaci szkieł 35 mm i 50 mm. Z jednej strony mamy więc stosunkowo szeroki kąt widzenia, z drugiej możliwość lepszego “odcięcia” i mniejszego zniekształcenia fotografowanego obiektu niż w przypadku zwykłej trzydziestki piątki.

Modelowi Samyang AF 45 mm f/1.8 FE znacznie bliżej do standardowej, systemowej pięćdziesiątki, jednak oferując kąt widzenia 53 stopni  ma ona według producenta doskonale odzwierciedlać pole widzenia ludzkiego oka. Dodatkowo nowa stałka oferować ma ponadprzeciętną ostrość i aksamitne rozmycie nieostrości.

Odpowiada za to układ optyczny oparty o 7 soczewek w 6 grupach, gdzie 2 elementy to soczewki asferyczne, a jeden wykonany został ze szkła o obniżonym współczynniku dyspersji. Mamy też powłoki UMC, które zadbają o zminimalizowanie odbić światła i flar. Do tego 9-listkowa przysłona, minimalna odległość ostrzenia równa 45 mm oraz cichy i szybki napęd STM.

O tym jak nowa konstrukcja sprawdza się w praktyce, możecie przekonać się oglądając poniższe oficjalne zdjęcia przykładowe producenta.

Oficjalne zdjęcia przykładowe

Co ważne, podobnie jak wcześniejsze konstrukcje z serii AF, model Samyang AF 45 mm f/1.8 FE jest wyjątkowo kompaktowy i dla wielu może stać się obiektywem pierwszego wyboru, w przypadkach gdy decydować będą gabaryty zestawu fotograficznego. Jego wymiary to jedyne 61,8 x 49 mm przy wadze 162 g.

Cena i dostępność

Jak zwykle w przypadku Samyanga, mamy do czynienia ze stosunkowo niewygórowaną ceną. Na polskim rynku za obiektyw zapłacimy 1699 zł.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem samyanglensglobal.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
0
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12