Samyang AF 14 mm f/2.8 FE - test obiektywu

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
8
Cena / Jakość:
8
Optyka:
7.5
Budowa:
7
Marka:
Samyang
Nasza ocena:

83%

Model Samyang AF 14 mm f/2.8 FE to jeden z najszerszych obiektywów do systemu Sony E. Sprawdzamy, czy propozycja Samyanga podbije serca wymagających fotografów krajobrazu i architektury.

0
Michał Chrzanowski
31 Lipiec 2017
Artykuł na: 2-3 minuty
Spis treści

Samyang - koreański producent znany głównie z w pełni manualnych szkieł - postanowił coraz mocniej zaznaczyć swoją obecność także w segmencie obiektywów z autofoskusem do systemu Sony E. Testowane przez nas modele AF 35 mm f/2.8 FE oraz AF 50 mm f/1.4 FE wypadły bardzo dobrze zarówno pod kątem wykonania, jak również jakości zdjęć. Także zastosowane systemy AF zaprezentowały się z mocnej strony - zwłaszcza ten wykorzystany w kompaktowej 35.

Jednak jaki los czeka trzeci z rodzeństwa - Samyang AF 14 mm f/2.8 FE? Czy ta ultraszerokokątna konstrukcja sprosta wyśrubowany oczekiwaniom fotografów krajobrazu i architektury, dla których przecież wyraźny obraz pozbawiony zniekształceń perspektywy jest rzeczą nadrzędną?

Samyang AF 14 mm f/2.8 FE jest już dostępny w sprzedaży. Za to szkło zapłacimy 2799 zł, co może okazać się jedną z jego zalet. Zwłaszcza, że za największego konkurenta - model Zeiss Batis 18 mm f/2.8 - musimy wydać aż 6499 zł. Jak obiecuje niemiecki producent, wykorzystanie optyki Zeissa bazującej na projekcie szkieł Distagon ma zagwarantować wysoką rozdzielczość, kontrastowość oraz wyjątkową plastykę. Niemniej jednak podobną charakterystyką obrazu ma odznaczać się także Samyang - o czym zresztą zapewniają jego konstruktorzy.

Zapraszamy do lektury testu Samyanga AF 14 mm f/2.8 FE, gdzie zaprezentujemy wyniki, które otrzymaliśmy w naszym laboratorium oraz zdjęcia przykładowe wykonane w plenerze. Obiektyw testowaliśmy razem z Sony A7R II.

Dodaj ocenę i odbierz darmowy numer DCP
Digital Camera Polska

poprz.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)
Więcej w kategorii: Obiektywy
Sony FE 35 mm f/1.8 - zdjęcia przykładowe
Sony FE 35 mm f/1.8 - zdjęcia przykładowe
W nasze ręce trafił najnowszy FE 35 mm f/1.8 - systemowy obiektyw, którego długo brakowało w ofercie Sony. Zobaczcie na co go stać.
37
3
Canon RF 85 mm f/1.2L USM - zdjęcia przykładowe
Canon RF 85 mm f/1.2L USM - zdjęcia przykładowe
Ciekawi jak w praktyce wypada Canon RF 85 mm f/1.2L USM? Zobaczcie zdjęcia przykładowe i oceńcie, czy ten obiektyw może być jednym z powodów do przesiadki na bezlusterkowy system producenta.
21
6
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
23
5