Aparaty Canon EOS M właśnie stały się znacznie ciekawsze. Obiektywy Sigma DC DN będą dostępne z mocowaniem EF-M

Autor: Maciej Luśtyk

11 Lipiec 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Pierwszy bezlusterkowy system Canona to projekt, który nigdy do końca nie wykorzystał swojego potencjału. Głównie przez brak ciekawej optyki. Zmienić może się to już niedługo wraz z nowymi premierami Sigmy.

Rozwijany przez lata, oparty o matryce APS-C system EOS M doczekał się kilku naprawdę ciekawych aparatów (np. EOS M50 czy EOS M5), ale praktycznie żadnego obiektywu, który pozwoliłby użytkownikom wyjść poza zastosowanie stricte amatorskie - w rodzinie szkieł znajdują się tylko jedna pozycja o jasności większej niż f/2, w dodatku zaprezentowana dopiero 6 lat po debiucie systemu. Użytkownikom zostawała więc praca z adapterami, bądź korzystanie z egzotycznej, manualnej optyki.

Jak donosi serwis DPReview, nareszcie się to zmienia, a aparaty producenta mogą szybko zaliczyć wzrost sprzedaży. Wszystko przez Sigmę, która zapowiedziała, że już niedługo świetnie oceniana i przystępna cenowo linia szkieł DC DN (obiektywy zaprojektowane pod kątem aparatów APS-C) będzie dostępna także z mocowaniem EF-M.

Aktualna oferta linii DC DN

Choć w serii DC DN znajdują się jak na razie tylko 3 obiektywy (Sigma C 16 mm f/1.4 DC DN, Sigma C 30 mm f/1.4 DC DN i Sigma C 56 mm f/1.4 DC DN) to pokrywają one najbardziej popularne ogniskowe, oferując ekwiwalenty 24 mm, 45 mm i 85 mm.

Cena i dostępność

Jak na razie nie wiadomo dokładnie kiedy obiektywy z mocowaniem EF-M mają pojawić się na rynku, producent zapowiada jednak, że wydarzy się to w najbliższej przyszłości. Obecnie szkła DC DN kupimy w cenach: 1600 zł (30 mm f/1.4), 1700 zł (56 mm f/1.4) i 1800 zł (16 mm f/1.4). Cena szkieł z nowym mocowaniem będzie prawdopodobnie oscylować na podobnym poziomie.

Źródło: dpreview.com

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Breaking News: Sigma i Tamron wchodzą do systemu Canona
Breaking News: Sigma i Tamron wchodzą do systemu Canona
Po latach prowadzenia polityki zamkniętego systemu, Canon otwiera wreszcie swoje mocowanie na zewnętrznych producentów. Już niebawem w systemie RF zobaczymy aż 7 nowych obiektywów. Nie...
25
7Artisans AF 27 mm f/2.8 - kolejny supertani obiektyw z AF. Tym razem do APS-C
7Artisans AF 27 mm f/2.8 - kolejny supertani obiektyw z AF. Tym razem do APS-C
7Artisans wprowadza kolejny budżetowy obiektyw z silnikiem AF. Drugie szkło z autofokusem w ofercie producenta to mały i niedrogi ekwiwalent obiektywu 40 mm, kierowany do aparatów z...
1
Wiosna tkwi w szczegółach, czyli Irix 150 mm f/2.8 1:1 w specjalnej cenie
Wiosna tkwi w szczegółach, czyli Irix 150 mm f/2.8 1:1 w specjalnej cenie
Wraz z nadejściem wiosny marka Irix zachęca do przyjrzenia się światu z bliska, oferując atrakcyjne rabaty na obiektyw Irix 150 mm f/2.8 1:1 Makro. Rozbuduj swój zestaw fotograficzny o narzędzie,...
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)