Aparaty Canon EOS M właśnie stały się znacznie ciekawsze. Obiektywy Sigma DC DN będą dostępne z mocowaniem EF-M

2
Maciej Luśtyk
11 Lipiec 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Pierwszy bezlusterkowy system Canona to projekt, który nigdy do końca nie wykorzystał swojego potencjału. Głównie przez brak ciekawej optyki. Zmienić może się to już niedługo wraz z nowymi premierami Sigmy.

Rozwijany przez lata, oparty o matryce APS-C system EOS M doczekał się kilku naprawdę ciekawych aparatów (np. EOS M50 czy EOS M5), ale praktycznie żadnego obiektywu, który pozwoliłby użytkownikom wyjść poza zastosowanie stricte amatorskie - w rodzinie szkieł znajdują się tylko jedna pozycja o jasności większej niż f/2, w dodatku zaprezentowana dopiero 6 lat po debiucie systemu. Użytkownikom zostawała więc praca z adapterami, bądź korzystanie z egzotycznej, manualnej optyki.

Jak donosi serwis DPReview, nareszcie się to zmienia, a aparaty producenta mogą szybko zaliczyć wzrost sprzedaży. Wszystko przez Sigmę, która zapowiedziała, że już niedługo świetnie oceniana i przystępna cenowo linia szkieł DC DN (obiektywy zaprojektowane pod kątem aparatów APS-C) będzie dostępna także z mocowaniem EF-M.

Aktualna oferta linii DC DN

Choć w serii DC DN znajdują się jak na razie tylko 3 obiektywy (Sigma C 16 mm f/1.4 DC DN, Sigma C 30 mm f/1.4 DC DN i Sigma C 56 mm f/1.4 DC DN) to pokrywają one najbardziej popularne ogniskowe, oferując ekwiwalenty 24 mm, 45 mm i 85 mm.

Cena i dostępność

Jak na razie nie wiadomo dokładnie kiedy obiektywy z mocowaniem EF-M mają pojawić się na rynku, producent zapowiada jednak, że wydarzy się to w najbliższej przyszłości. Obecnie szkła DC DN kupimy w cenach: 1600 zł (30 mm f/1.4), 1700 zł (56 mm f/1.4) i 1800 zł (16 mm f/1.4). Cena szkieł z nowym mocowaniem będzie prawdopodobnie oscylować na podobnym poziomie.

Źródło: dpreview.com

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Sony FE C 16-35 mm T3.1 G - szerokokątny obiektyw filmowy z AF i silnikiem zoom. Dwa kolejne na horyzoncie
Sony FE C 16-35 mm T3.1 G - szerokokątny obiektyw filmowy z AF i silnikiem zoom. Dwa kolejne na...
Wygląda na to, że Sony szykuje dla filmowców nową serię obiektywów zoom, które sprawić mają, źe uzyskanie pożądanych efektów stanie się znacznie łatwiejsze niż...
6
0
Sigma Classic Art - powrót do filmowej estetyki sprzed lat
Sigma Classic Art - powrót do filmowej estetyki sprzed lat
Jeśli jesteście zdania, że obrazek dostarczany przez współczesne obiektywy jest zbyt sterylny, Sigma ma odpowiedź na wasze problemy. Powitajcie serię obiektywów...
41
0
Samyang XEEN CF - kompaktowe i lekkie obiektywy filmowe z włókna węglowego
Samyang XEEN CF - kompaktowe i lekkie obiektywy filmowe z włókna węglowego
Nowa linia kinematograficznych szkieł Samyanga doskonale wpisywać ma się w najnowszy trend kompaktowego i lekkiego sprzętu wideo.
4
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)