Sigma 40 mm f/1.4 ART i 56 mm f/1.4 DC DN dostępne już w listopadzie. Znamy polskie ceny

0
Maciej Luśtyk
2 Listopad 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Podczas tegorocznych targów Photokina Sigma zaprezentowała 5 nowych szkieł. Dwa z nich trafią na sklepowe półki już za kilka tygodni. Jak mogliśmy się spodziewać, ceny są bardzo atrakcyjne.

Sigma nie próżnuje, a do tego szybko wprowadza na rynek kolejne prezentowane nowości. Dwie z pięciu świeżynek, które mieliśmy okazję poznać na tegorocznej Photokinie już pod koniec listopada trafią na polskie półki sklepowe. Ucieszą się zarówno użytkownicy pełnych klatek, jak i aparatów z matrycami APS-C i Mikro Cztery Trzecie.

Sigma Art 40 mm f/1.4 DG HSM

To obiektyw, który pierwotnie został zaprojektowany do filmowania, a teraz zaadoptowano go dla fotografów. Jego wysokiej jakości optyczna konstrukcja składa się z 16 elementów ustawionych w 12 grupach. Mimo ogniskowej 40 mm, ma potężną przednią soczewkę z mocowaniem filtrów o średnicy aż 82 mm. O jego „potędze” świadczy też waga równa 1,2 kg.

Nad naturalnym rozmyciem tła po przymknięciu otworu względnego czuwa 9-listkowa przysłona, a ostrość może być ustawiana z odległości 40 cm. Z kolei zaktualizowany autofokus oparty na silniku HSM ma zapewniać cichą i szybką pracę.

Model Sigma Art 40 mm f/1.4 DG HSM będzie dostępny w wersjach z mocowaniami Sigma, Canon, Nikon i Sony-E w cenie 4990 zł.

Sigma Contemporary 56 mm f/1.4 DC DN

Sigma Contemporary 56 mm f/1.4 DC DN to jasna stałka dedykowana systemom APS-C, ale podłączymy ją także do aparatów Mikro Cztery Trzecie. W pierwszym wypadku otrzymamy ekwiwalent 85 mm, w drugim - 112 mm. Będziemy mieć więc do czynienia z ciekawym szkłem portretowym, zwłaszcza że obiektyw jest także lekki (280 g) i kompaktowy (66 x 60 g).

Nowe szkło ma mocowanie ochronną uszczelką, ostrzy z odległości 50 cm i wyposażone jest w 9-listkową przysłonę. Ma też umożliwiać  bardzo płynną i cichą pracę autofokusa podczas filmowania. Biorąc pod uwagę świetnie spisujące się wcześniejsze konstrukcje z serii DN, po nowym obiektywie raczej nie należy spodziewać się czegokolwiek innego.

Biorąc pod uwagę cenę (1790 zł), nowa Sigma stanie się zapewne kolejną obowiązkową pozycja w ekwipunku portrecistów korzystających z mniejszych systemów. Szkło trafi do sprzedaży z mocowaniami Sony E i Mikro Cztery Trzecie.

Więcej informacji na temat nowych szkieł znajdziecie tu i tu.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Voigtlander Nokton 21 mm f/1.4 do Sony E i Color-Skopar 21 mm f/3.5 do Leica M już dostępne w Polsce
Voigtlander Nokton 21 mm f/1.4 do Sony E i Color-Skopar 21 mm f/3.5 do Leica M już dostępne w Polsce
Szerokokątne nowości firmy Voigtlander mają zainteresować miłośników wyrafinowanej optyki opakowanej w klasyczny i elegancki design - dodatkowo niemiecki producent przedstawił nowe akcesoria.
0
0
Nikon Nikkor Z 58 mm f/0.95 S Noct - superjasny potwór zadebiutuje jeszcze w październiku. Cena zwala z nóg
Nikon Nikkor Z 58 mm f/0.95 S Noct - superjasny potwór zadebiutuje jeszcze w październiku. Cena...
Nikon wreszcie oficjalnie zaprezentował zapowiadany od roku obiektyw Nikkor Z 58 mm f/0.95 S Noct, który ma być ukoronowaniem bezlusterkowego systemu Z. Choć pięknie...
8
4
Laowa 4 mm f/2.8 Fisheye, 100 mm f/2.8 Macro 2:1 i 17 mm f/4 Zero-D już na polskim rynku. Znamy ceny
Laowa 4 mm f/2.8 Fisheye, 100 mm f/2.8 Macro 2:1 i 17 mm f/4 Zero-D już na polskim rynku. Znamy ceny
W ofercie firmy FoxFoto pojawiły się najnowsze manualne obiektywy Laowa, czyli kierowany do użytkowników systemu Mikro Cztery Trzecie obiektyw Fisheye, pełnoklatkowy...
5
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)