Sigma 40 mm f/1.4 ART i 56 mm f/1.4 DC DN dostępne już w listopadzie. Znamy polskie ceny

Sigma 40 mm f/1.4 ART i 56 mm f/1.4 DC DN dostępne już w listopadzie. Znamy polskie ceny

Podczas tegorocznych targów Photokina Sigma zaprezentowała 5 nowych szkieł. Dwa z nich trafią na sklepowe półki już za kilka tygodni. Jak mogliśmy się spodziewać, ceny są bardzo atrakcyjne.

Sigma nie próżnuje, a do tego szybko wprowadza na rynek kolejne prezentowane nowości. Dwie z pięciu świeżynek, które mieliśmy okazję poznać na tegorocznej Photokinie już pod koniec listopada trafią na polskie półki sklepowe. Ucieszą się zarówno użytkownicy pełnych klatek, jak i aparatów z matrycami APS-C i Mikro Cztery Trzecie.

Sigma Art 40 mm f/1.4 DG HSM

To obiektyw, który pierwotnie został zaprojektowany do filmowania, a teraz zaadoptowano go dla fotografów. Jego wysokiej jakości optyczna konstrukcja składa się z 16 elementów ustawionych w 12 grupach. Mimo ogniskowej 40 mm, ma potężną przednią soczewkę z mocowaniem filtrów o średnicy aż 82 mm. O jego „potędze” świadczy też waga równa 1,2 kg.

Nad naturalnym rozmyciem tła po przymknięciu otworu względnego czuwa 9-listkowa przysłona, a ostrość może być ustawiana z odległości 40 cm. Z kolei zaktualizowany autofokus oparty na silniku HSM ma zapewniać cichą i szybką pracę.

Model Sigma Art 40 mm f/1.4 DG HSM będzie dostępny w wersjach z mocowaniami Sigma, Canon, Nikon i Sony-E w cenie 4990 zł.

Sigma Contemporary 56 mm f/1.4 DC DN

Sigma Contemporary 56 mm f/1.4 DC DN to jasna stałka dedykowana systemom APS-C, ale podłączymy ją także do aparatów Mikro Cztery Trzecie. W pierwszym wypadku otrzymamy ekwiwalent 85 mm, w drugim - 112 mm. Będziemy mieć więc do czynienia z ciekawym szkłem portretowym, zwłaszcza że obiektyw jest także lekki (280 g) i kompaktowy (66 x 60 g).

Nowe szkło ma mocowanie ochronną uszczelką, ostrzy z odległości 50 cm i wyposażone jest w 9-listkową przysłonę. Ma też umożliwiać  bardzo płynną i cichą pracę autofokusa podczas filmowania. Biorąc pod uwagę świetnie spisujące się wcześniejsze konstrukcje z serii DN, po nowym obiektywie raczej nie należy spodziewać się czegokolwiek innego.

Biorąc pod uwagę cenę (1790 zł), nowa Sigma stanie się zapewne kolejną obowiązkową pozycja w ekwipunku portrecistów korzystających z mniejszych systemów. Szkło trafi do sprzedaży z mocowaniami Sony E i Mikro Cztery Trzecie.

Więcej informacji na temat nowych szkieł znajdziecie tu i tu.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
2
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
2
Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - test obiektywu
31 Maj 2019
Dziś przyglądamy się bliżej Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - szkłu, na które długo czekali miłośnicy szerokiego kąta. Kompaktowa i uszczelniona budowa, zaawansowana optyka i szybki AF mają być sporymi zaletami tego modelu.
4
Tenba Shootout II 24L - test plecaka
29 Maj 2019
Dziś sprawdzamy czy plecak Shootout II 24L to propozycja Tenby właściwa dla profesjonalnego fotografa.
0