W ramach specjalnej usługi Canon przełączy pokrętło funkcyjne obiektywów RF na tryb bezstopniowy. Za 300 złotych

W ramach specjalnej usługi Canon przełączy pokrętło funkcyjne obiektywów RF na tryb bezstopniowy. Za 300 złotych

Nowe obiektywy Canona są fantastyczne, ale też koszmarnie drogie. Producent znalazł sposób, jak zarobić na nich jeszcze więcej.

Choć na rynku pełnoklatkowych bezlusterkowców Canon pojawił się ze sporym opóźnieniem, swoją opieszałość nadrabia błyskawicznym wprowadzaniem na rynek bardzo ciekawej systemowej optyki, która nie tylko świetnie wygląda i dobrze prezentuje się pod względem specyfikacji, ale pod pewnymi względami jest także rewolucyjna.

Stwórz problem i zarabiaj na jego rozwiązaniu

Wystarczy w tym momencie wspomnieć o wymiarach nadchodzącego modelu 70-200 mm f/2.8 czy chociażby unikalnym pokrętle funkcyjnym, do którego możemy przypisać różne funkcje aparatu. Pokrętło to, choć potrafi zupełnie odmienić systematykę obsługi aparatu, ma też wadę, która dotyka zwłaszcza filmowców. Mianowicie działa ono w trybie skokowym, wydając podczas przekręcania go charakterystyczny dźwięk. Siłą rzeczy jest on słyszalny na nagranych materiałach filmowych.

Okazuje się, że problem ten producent jest w stanie łatwo wyeliminować, a wszyscy, którzy chcieliby cieszyć się bezstopniowym działaniem owego pokrętła mogą skorzystać ze stworzonej specjalnie w tym celu usługi. Oczywiście nie ma nic za darmo. Taka przyjemność w przypadku szkieł RF będzie kosztować nas bagatela równowartość 70 euro (około 300 zł), a w rzeczywistości jeszcze więcej, gdyż podana cena nie zawiera podatku VAT. Bardziej łaskawie producent potraktował użytkowników adaptera EF-EOS R. W tym wypadku będzie to tylko 50 euro.

Trochę szkoda, ze producent każe nam płacić za funkcjonalność, która powinna od razu być na wyposażeniu obiektywów. Co więcej, wygląda na to, że po całej procedurze użytkownik nie otrzyma możliwości samodzielnego przełączania obiektywu między jednym a drugim trybem, a chęć powrócenia do trybu stopniowego będzie wiązała się z koniecznością uiszczenia ww. opłaty jeszcze raz.

Jak skorzystać z usługi?

“Usługa modyfikacji dźwięku kliknięcia pokrętła dostępna wyłącznie w autoryzowanych centrach serwisowych firmy Canon. Właściciele mogą wysłać obiektyw RF / adapter mocowania EF-EOS R z pokrętłem sterowania do centrum serwisowego i naprawczego firmy Canon lub do lokalnego autoryzowanego partnera serwisowego w celu dokonania modyfikacji dźwięku kliknięcia pokrętła sterowania.” - czytamy w nocie producenta. - “W przypadku skorzystania z usługi w centrum serwisowych i naprawczym firmy Canon zostanie naliczona zryczałtowana opłata, a kwota płatności na fakturze będzie podana w walucie używanej przez centrum serwisowe i naprawcze firmy Canon, które realizuje usługę.”

Usługą objętą są modele:

  • RF 28-70 mm f/2L USM
  • RF 24-105 mm f/4L IS USM
  • RF 35 mm f/1.8 Macro IS STM
  • RF 50 mm f/1.2L USM
  • Adapter EF-EOS R z pokrętłem sterowania

Więcej informacji znajdziecie pod adresem canon.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm Instax Mini LiPlay - szybki test
21 Cze 2019
Najnowszy hybrydowy aparat Fujifilm łączy w sobie zalety natychmiastówki i przenośnej drukarki. To też najmniejszy Instax w historii. Sprawdzamy, jaki jest naprawdę.
1
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
21 Cze 2019
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
5
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
4
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
4