W ramach specjalnej usługi Canon przełączy pokrętło funkcyjne obiektywów RF na tryb bezstopniowy. Za 300 złotych

Autor: Maciej Luśtyk

24 Maj 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Nowe obiektywy Canona są fantastyczne, ale też koszmarnie drogie. Producent znalazł sposób, jak zarobić na nich jeszcze więcej.

Choć na rynku pełnoklatkowych bezlusterkowców Canon pojawił się ze sporym opóźnieniem, swoją opieszałość nadrabia błyskawicznym wprowadzaniem na rynek bardzo ciekawej systemowej optyki, która nie tylko świetnie wygląda i dobrze prezentuje się pod względem specyfikacji, ale pod pewnymi względami jest także rewolucyjna.

Stwórz problem i zarabiaj na jego rozwiązaniu

Wystarczy w tym momencie wspomnieć o wymiarach nadchodzącego modelu 70-200 mm f/2.8 czy chociażby unikalnym pokrętle funkcyjnym, do którego możemy przypisać różne funkcje aparatu. Pokrętło to, choć potrafi zupełnie odmienić systematykę obsługi aparatu, ma też wadę, która dotyka zwłaszcza filmowców. Mianowicie działa ono w trybie skokowym, wydając podczas przekręcania go charakterystyczny dźwięk. Siłą rzeczy jest on słyszalny na nagranych materiałach filmowych.

Okazuje się, że problem ten producent jest w stanie łatwo wyeliminować, a wszyscy, którzy chcieliby cieszyć się bezstopniowym działaniem owego pokrętła mogą skorzystać ze stworzonej specjalnie w tym celu usługi. Oczywiście nie ma nic za darmo. Taka przyjemność w przypadku szkieł RF będzie kosztować nas bagatela równowartość 70 euro (około 300 zł), a w rzeczywistości jeszcze więcej, gdyż podana cena nie zawiera podatku VAT. Bardziej łaskawie producent potraktował użytkowników adaptera EF-EOS R. W tym wypadku będzie to tylko 50 euro.

Trochę szkoda, ze producent każe nam płacić za funkcjonalność, która powinna od razu być na wyposażeniu obiektywów. Co więcej, wygląda na to, że po całej procedurze użytkownik nie otrzyma możliwości samodzielnego przełączania obiektywu między jednym a drugim trybem, a chęć powrócenia do trybu stopniowego będzie wiązała się z koniecznością uiszczenia ww. opłaty jeszcze raz.

Jak skorzystać z usługi?

“Usługa modyfikacji dźwięku kliknięcia pokrętła dostępna wyłącznie w autoryzowanych centrach serwisowych firmy Canon. Właściciele mogą wysłać obiektyw RF / adapter mocowania EF-EOS R z pokrętłem sterowania do centrum serwisowego i naprawczego firmy Canon lub do lokalnego autoryzowanego partnera serwisowego w celu dokonania modyfikacji dźwięku kliknięcia pokrętła sterowania.” - czytamy w nocie producenta. - “W przypadku skorzystania z usługi w centrum serwisowych i naprawczym firmy Canon zostanie naliczona zryczałtowana opłata, a kwota płatności na fakturze będzie podana w walucie używanej przez centrum serwisowe i naprawcze firmy Canon, które realizuje usługę.”

Usługą objętą są modele:

  • RF 28-70 mm f/2L USM
  • RF 24-105 mm f/4L IS USM
  • RF 35 mm f/1.8 Macro IS STM
  • RF 50 mm f/1.2L USM
  • Adapter EF-EOS R z pokrętłem sterowania

Więcej informacji znajdziecie pod adresem canon.pl.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Wiosenne ceny Samyang - obiektywy do Sony E i Fujifilm X z dużymi rabatami
Wiosenne ceny Samyang - obiektywy do Sony E i Fujifilm X z dużymi rabatami
Samyang wystartował z wiosennymi rabatami na obiektywy z mocowaniami Sony E i Fujifilm X. Do 30 czerwca 9 modeli z oferty producenta kupicie sporo taniej.
5
Panasonic prezentuje obiektyw Lumix S 26 mm f/8 i zapowiada 18-40 mm
Panasonic prezentuje obiektyw Lumix S 26 mm f/8 i zapowiada 18-40 mm
System L-mount wzbogaci się o nowy poręczny obiektyw. To lekki i cienki “naleśnik” S 26 mm f/8 bez autofokusa, który ma spełniać rolę dekielka do aparatu. Jest też zapowiedź nowego zooma.
1
Irix Cine Entry Set taniej o 15% do końca maja
Irix Cine Entry Set taniej o 15% do końca maja
Zestaw Irix Cine Entry Set to zestaw 3 jasnych szkieł, idealnie skrojonych na potrzeby filmowca ślubnego! Do 31 maja dostępny z rabatem -15%!
4
Powiązane artykuły