Yongnuo YN 35 mm f/1.4 - jasna stałka z mocowaniem Canon już dostępna w sprzedaży

Autor: Michał Chrzanowski

10 Grudzień 2018
Artykuł na: 4-5 minut

YN 35 mm f/1.4 to najnowsza stałka w ofercie Yongnuo. Obiektyw właśnie trafił do sprzedaży z mocowaniem Canon i ma odznaczać się rozbudowaną optyką o dobrej rozdzielczości i odpowiednio korygowanych wadach, wydajnym autofokusem czy wreszcie wytrzymałą budową.

Ostatnimi czasy Yongnuo to jeden z aktywniejszych producentów. Wystarczy przypomnieć, że tylko w 2018 roku firma zaprezentowała chociażby: YN 60 mm f/2 MF, YN 50 mm f/1.8 II czy jaśniejszego YN 50 mm f/1.4 do Canona i Nikona. Jednak w październiku tego roku ofertę powiększył jeszcze jeden, długo wyczekiwany model - pełnoklatkowy Yongnuo YN 35 mm f/1.4, który właśnie trafił do sprzedaży.

Rozbudowana optyka

Układ optyczny nowej stałki Yongnuo składa się z 11 elementów rozmieszczonych w 9 grupach. Wśród nich znajdziemy dwie soczewki asferyczne, których zadaniem jest skuteczne kompensowanie różnych kolorystycznych aberracji. Wspomogą je kolejne dwa specjalne elementy wykonane ze szkła o wyjątkowo niskiej dyspersji (współczynniku załamania światła). Poza tym producent zastosował wielowarstwową technologię powlekania soczewek warstwami antyodblaskowymi, aby efektywnie zwiększyć przepuszczalność światła i kontrolować niepożądany efekt blików i flar. Natomiast za plastykę obrazu będzie odpowiadać 7-listkowa przysłona o nominalnym otworze względnym f/1.4. Wraz z minimalną odległością ostrzenia 35 cm powinniśmy otrzymać delikatne rozmycia i relatywnie małą głębię (jak na ogniskową 35 mm), ale głównie z najbliższej możliwej odległości. Wtedy fotografowany obiekt ma być odpowiednio odseparowany od tła zdjęcia.

Ale na tym nie koniec. Nową 35-tkę wyposażono także w wydajny silnik autofokusa DC Motor. Jak zapewnia producent, system AF ma być precyzyjny oraz ma „działać dobrze nawet przy ustawieniu ostrości w trybie Live View“. Natomiast minimalna odległość ostrzenia wynosi 35 cm. Poza tym obiektyw, który mierzy 82 x 111 mm i waży 810 g, został wyposażony w okienko ukazujące skalę odległości hiperfokalnej (ułatwiającą manualne ostrzenie), a także port USB, dzięki któremu zaktualizujemy oprogramowanie obiektywu. Co więcej obiektyw ma pozłacane styki i chromowane metalowe mocowanie, co skutecznie zwiększa przewodność sygnału, odporność na korozję i ogólną wytrzymałość.

Cena i dostępność

Yongnuo YN 35 mm f/1.4 jest już dostępny w sprzedaży z mocowaniem Canon. Za obiektyw zapłacimy 399 dolarów, czyli około 1500 zł. Jak na razie producent nie zdradził szczegółów o premierze tej stałki z mocowaniem Nikon. Jednak możemy przypuszczać, że pojawi się ona w przeciągu kilku miesięcy.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Canon RF 75-300 mm f/4-5.6 - nowy zoom na początek przygody z fotografią sportu i przyrody
Canon RF 75-300 mm f/4-5.6 - nowy zoom na początek przygody z fotografią sportu i przyrody
Popularny lustrzankowy zoom dla amatorów fotografii wchodzi na rynek w wersji do bezlusterkowców. Nowy Canon RF 75-300 mm f/4-5.6 ma oferować duży zasięg i małą wagę, choć jest większy i cięższy...
2
Tamron szykuje obiektyw 18-300 mm do systemów Canon RF i Nikon Z
Tamron szykuje obiektyw 18-300 mm do systemów Canon RF i Nikon Z
Tamron poinformował, że pracuje nad wprowadzeniem na rynek obiektywu 18-300 mm F3.5-6.3 Di III-A VC VXD w wersjach z mocowaniami Canon RF i Nikon Z. To świetna wiadomość dla amatorów,...
1
Sony FE 50-150 mm f/2 GM - unikalny zoom do fotografii portretowej (ale poradzi sobie nawet ze sportem)
Sony FE 50-150 mm f/2 GM - unikalny zoom do fotografii portretowej (ale poradzi sobie nawet ze...
Sony prezentuje pierwszy na świecie zoom 50-150 mm ze stałym światłem f/2. Szkło odznaczać ma się ponadprzeciętną optyką i jak na swoje możliwości zachowuje także przystępne wymiary....
18
Powiązane artykuły