Meike MK 85 mm f/1.8 AF to pierwsza pełnoklatkowa stałka producenta z autofokusem do systemu Canon EF, Nikon F i Sony FE

Autor: Michał Chrzanowski

19 Kwiecień 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Meike ani myśli zwalniać tempa. Tym razem oferta producenta powiększyła się o portretówkę MK 85 mm f/1.8 AF, która jest pierwszym pełnoklatkowym obiektywem wyposażonym w autofokus.

Firma Meika jest znana głównie z budżetowych obiektywów manualnych. Jednak tym razem producent postanowił zaskoczyć. Zaprezentował właśnie pełnoklatkowy obiektyw do systemów Canon EF, Nikon F i Sony FE, którego na tle starszych braci wyróżnia jedna zasadnicza cecha. Meike MK 85 mm f/1.8 AF to pierwsza w historii firmy stałka, która została wyposażony w autofokus. Niestety w tej kwestii producent nie zdradza żadnych szczegółów. Nie wiemy z jakim układem będziemy mieć do czynienia. Nie są znane również jego osiągi. Wiemy jedynie, że otrzymamy możliwość automatycznego przeostrzania.

Również informacje dotyczące zastosowanego układu optycznego są mocno lakoniczne. We wnętrzu znajdziemy 9 elementów rozmieszczonych w 6 grupach. Jednak raczej nie powinniśmy się spodziewać specjalnych soczewek poprawiających jakość obrazu oraz minimalizujących wadu optyki. Niemniej jednak ogniskowa 85 mm (zapewnia 28.5-stopniowy kąt widzenia) wraz z przysłoną f/1.8 powinny zapewniać efektywną separację fotografowanego obiektu od tła. Warto także zaznaczyć, że na przedni element będziemy mogli zamocować filtr o średnicy 67 mm.

Jak na razie to wszystkie informacje, którymi podzielił się producent. W niedalekiej przyszłości powinniśmy się dowiedzieć, kiedy pojawi się w sprzedaży i na jaką kwotę zostanie wyceniony obiektyw Meike MK 85 mm f/1.8 AF.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Przywitaj lato z Irix - wszystkie obiektywy foto 15% taniej do 22 czerwca
Przywitaj lato z Irix - wszystkie obiektywy foto 15% taniej do 22 czerwca
Aby uczcić nadejście nowego sezonu, od 20 do 22 czerwca Irix oferuje 15% rabatu na wszystkie obiektywy fotograficzne w ofercie.
1
Nowe obiektywy Voigtlander - Nokton 75 mm f/1.5 do Sony E i Color Skopar 50 mm f/2.2 do Leica M
Nowe obiektywy Voigtlander - Nokton 75 mm f/1.5 do Sony E i Color Skopar 50 mm f/2.2 do Leica M
Ofertę Voigtlandera rozbudowują nowe manualne obiektywy do aparatów Leica i Sony. Otrzymujemy kolejny wariant Noktona 75 mm, a po raz pierwszy w ofercie pojawia się model Skopar 50 m...
5
Ulanzi prezentuje swój pierwszy obiektyw. Od razu z autofokusem
Ulanzi prezentuje swój pierwszy obiektyw. Od razu z autofokusem
Producent akcesoriów Ulanzi dołączył do grona chińskich firm, które mają w swojej ofercie obiektywy. Pierwszym szkłem w katalogu jest wyposażony w system AF, niedrogi model 27 mm f/2.8...
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)