Meike MK 85 mm f/1.8 AF to pierwsza pełnoklatkowa stałka producenta z autofokusem do systemu Canon EF, Nikon F i Sony FE

0
Michał Chrzanowski
19 Kwiecień 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Meike ani myśli zwalniać tempa. Tym razem oferta producenta powiększyła się o portretówkę MK 85 mm f/1.8 AF, która jest pierwszym pełnoklatkowym obiektywem wyposażonym w autofokus.

Firma Meika jest znana głównie z budżetowych obiektywów manualnych. Jednak tym razem producent postanowił zaskoczyć. Zaprezentował właśnie pełnoklatkowy obiektyw do systemów Canon EF, Nikon F i Sony FE, którego na tle starszych braci wyróżnia jedna zasadnicza cecha. Meike MK 85 mm f/1.8 AF to pierwsza w historii firmy stałka, która została wyposażony w autofokus. Niestety w tej kwestii producent nie zdradza żadnych szczegółów. Nie wiemy z jakim układem będziemy mieć do czynienia. Nie są znane również jego osiągi. Wiemy jedynie, że otrzymamy możliwość automatycznego przeostrzania.

Również informacje dotyczące zastosowanego układu optycznego są mocno lakoniczne. We wnętrzu znajdziemy 9 elementów rozmieszczonych w 6 grupach. Jednak raczej nie powinniśmy się spodziewać specjalnych soczewek poprawiających jakość obrazu oraz minimalizujących wadu optyki. Niemniej jednak ogniskowa 85 mm (zapewnia 28.5-stopniowy kąt widzenia) wraz z przysłoną f/1.8 powinny zapewniać efektywną separację fotografowanego obiektu od tła. Warto także zaznaczyć, że na przedni element będziemy mogli zamocować filtr o średnicy 67 mm.

Jak na razie to wszystkie informacje, którymi podzielił się producent. W niedalekiej przyszłości powinniśmy się dowiedzieć, kiedy pojawi się w sprzedaży i na jaką kwotę zostanie wyceniony obiektyw Meike MK 85 mm f/1.8 AF.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Irix Cine 45 mm T1.5 - lekki filmowy standard bez zniekształceń
Irix Cine 45 mm T1.5 - lekki filmowy standard bez zniekształceń
Irix rozszerza linię obiektywów filmowych o model 45 mm T1.5, który zapewniać ma wysoką jakość optyczną i wygodnie zaprojektowany tubus.
3
0
Laowa 17 mm f/1.8 MFT - dla takich obiektywów istnieje system Mikro Cztery Trzecie
Laowa 17 mm f/1.8 MFT - dla takich obiektywów istnieje system Mikro Cztery Trzecie
Chiński producent zdecydował się na odświeżenie swojego kompaktowego klasyka, który ze względu na swoje rozmiary i parametry może być idealnym obiektywem spacerowym dla miłośników manualnych...
0
0
Tokina ATX-i 11-16mm F2.8 CF - popularny szeroki kąt do lustrzanek APS-C odświeżony
Tokina ATX-i 11-16mm F2.8 CF - popularny szeroki kąt do lustrzanek APS-C odświeżony
Coraz mniej optycznych premier na lustrzanki o mniejszych matrycach? Tokina zdaje się tej tezie zaprzeczać, ale trochę trudno nazwać obiektyw zaprezentowany dla aparatów Nikon F i Canon EF-S...
13
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)