Meike 50 mm f/1.7 - niedrogi manualny standard do Sony E

Autor: Maciej Luśtyk

9 Maj 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Meike nieprzerwanie rozwija ofertę szkieł. Tym razem ich gamę wzbogaca pozycja obowiązkowa w torbie każdego fotografa - obiektyw 50 mm. Uwagę kupujących zwróci z pewnością niska cena.

Pełnoklatkowy obiektyw 50 mm f/1.7 z mocowaniem Sony E to najnowszy przybytek w stajni Meike. Zbudowany na bazie 6 soczewek, ułożonych w 5 grupach, obiektyw charakteryzuje się metalową obudową i mocowaniem, obecnością fizycznego pokrętła przysłony oraz wygodnym frezowaniem pierścienia ostrości.

Soczewki zostały pokryte powłokami minimalizującymi odbicia światła i flary, a 12-listkowa przysłona w połączeniu ze światłem f/1.7 ma nam zapewnić wyjątkowo plastyczne rozmycia tła, oraz okrągłe odwzorowanie punktów świetlnych w nieostrościach, nawet przy mocniejszym jej domknięciu (maksymalnie do wartości f/22). Szkło pozwoli na ostrzenie z odległości 50 cm i umożliwi nakręcenie filtrów o średnicy 52 mm.

Najnowszy obiektyw Meike jest też bardzo kompaktowy - mierzy jedyne 61 x 54,5 mm przy wadze 310 g. Będzie więc doskonałym kompanem także dla mniejszych aparatów z matrycą APS-C, w przypadku których da nam ekwiwalent 75 mm.

Cena i dostępność

Szkło jest już dostępne do kupienia za pośrednictwem popularnych serwisów aukcyjnych, w dodatku w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Wyceniony został bowiem na jedyne 130 euro (około 550 zł). W zestawie z obiektywem znajdziemy także pokrowiec, osłonę przeciwsłoneczną oraz szmatkę do czyszczenia soczewek.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem mkgrip.com.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Promocja na obiektywy Tamron - szkła za złotówkę
Promocja na obiektywy Tamron - szkła za złotówkę
Dystrybutor marki Tamron informuje o dwóch interesujących promocjach na obiektywy producenta. Do wyczerpania zapasów, przy zakupie dwóch popularnych zoomów otrzymamy obiektywy...
2
Meike 85 mm f/1.4 STM - jasny, tani i z autofokusem. Ma być dostępny także z mocowaniem RF
Meike 85 mm f/1.4 STM - jasny, tani i z autofokusem. Ma być dostępny także z mocowaniem RF
Meike prezentuje kolejny obiektyw wyposażony w silnik AF i tym razem celuje znacznie wyższy segment niż wcześniej. Meike 85 mm f/1.4 STM ma być konkurencją dla profesjonalnych modeli o...
8
7Artisans zapowiada pierwszy obiektyw z AF. To kolejny chiński producent, który dokonał tego w krótkim czasie
7Artisans zapowiada pierwszy obiektyw z AF. To kolejny chiński producent, który dokonał tego w...
Chiński 7Artisans dołącza do producentów optyki, którzy w swojej ofercie posiadają obiektywy z silnikiem AF. To jednocześnie kolejna z firm, która doszła do tego w ciągu raptem paru...
11
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)