Meike 50 mm f/1.7 - niedrogi manualny standard do Sony E

0

Autor: Maciej Luśtyk

9 Maj 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Meike nieprzerwanie rozwija ofertę szkieł. Tym razem ich gamę wzbogaca pozycja obowiązkowa w torbie każdego fotografa - obiektyw 50 mm. Uwagę kupujących zwróci z pewnością niska cena.

Pełnoklatkowy obiektyw 50 mm f/1.7 z mocowaniem Sony E to najnowszy przybytek w stajni Meike. Zbudowany na bazie 6 soczewek, ułożonych w 5 grupach, obiektyw charakteryzuje się metalową obudową i mocowaniem, obecnością fizycznego pokrętła przysłony oraz wygodnym frezowaniem pierścienia ostrości.

Soczewki zostały pokryte powłokami minimalizującymi odbicia światła i flary, a 12-listkowa przysłona w połączeniu ze światłem f/1.7 ma nam zapewnić wyjątkowo plastyczne rozmycia tła, oraz okrągłe odwzorowanie punktów świetlnych w nieostrościach, nawet przy mocniejszym jej domknięciu (maksymalnie do wartości f/22). Szkło pozwoli na ostrzenie z odległości 50 cm i umożliwi nakręcenie filtrów o średnicy 52 mm.

Najnowszy obiektyw Meike jest też bardzo kompaktowy - mierzy jedyne 61 x 54,5 mm przy wadze 310 g. Będzie więc doskonałym kompanem także dla mniejszych aparatów z matrycą APS-C, w przypadku których da nam ekwiwalent 75 mm.

Cena i dostępność

Szkło jest już dostępne do kupienia za pośrednictwem popularnych serwisów aukcyjnych, w dodatku w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Wyceniony został bowiem na jedyne 130 euro (około 550 zł). W zestawie z obiektywem znajdziemy także pokrowiec, osłonę przeciwsłoneczną oraz szmatkę do czyszczenia soczewek.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem mkgrip.com.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
7Artisans 50 mm f/1.05 - superjasny standard do bezlusterkowców, ale bez autofokusa
7Artisans 50 mm f/1.05 - superjasny standard do bezlusterkowców, ale bez autofokusa
Mamy kolejny jasny obiektyw od firmy 7Artisans. Pełnoklatkowy 50 mm f/1.05 do bezlusterkowców jest już dostępny w przedsprzedaży na czterech mocowaniach.
7
0
Canon RF 50 mm f/1.8 STM - nadchodzi pierwszy tani obiektyw do EOS R
Canon RF 50 mm f/1.8 STM - nadchodzi pierwszy tani obiektyw do EOS R
Canonowską lustrzankową 50-tkę, określaną często mianem „plastik-fantastik” znają chyba wszyscy. Teraz wreszcie konstrukcja zawitać ma także do bezlusterkowego systemu...
23
2
Yongnuo YN 35 mm f/2 FE DF DSM - tani obiektyw 35 mm z autofokusem do Sony E
Yongnuo YN 35 mm f/2 FE DF DSM - tani obiektyw 35 mm z autofokusem do Sony E
Lustrzankowa wersja obiektywu Yongnuo YN 35 mm f/2 była jednym z najgorszych szkieł, jakie przyszło nam testować. Wersja do bezlusterkowców Sony otrzymuje nowy układ...
7
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)