Meike 50 mm f/1.7 - niedrogi manualny standard do Sony E

0
Maciej Luśtyk
9 Maj 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Meike nieprzerwanie rozwija ofertę szkieł. Tym razem ich gamę wzbogaca pozycja obowiązkowa w torbie każdego fotografa - obiektyw 50 mm. Uwagę kupujących zwróci z pewnością niska cena.

Pełnoklatkowy obiektyw 50 mm f/1.7 z mocowaniem Sony E to najnowszy przybytek w stajni Meike. Zbudowany na bazie 6 soczewek, ułożonych w 5 grupach, obiektyw charakteryzuje się metalową obudową i mocowaniem, obecnością fizycznego pokrętła przysłony oraz wygodnym frezowaniem pierścienia ostrości.

Soczewki zostały pokryte powłokami minimalizującymi odbicia światła i flary, a 12-listkowa przysłona w połączeniu ze światłem f/1.7 ma nam zapewnić wyjątkowo plastyczne rozmycia tła, oraz okrągłe odwzorowanie punktów świetlnych w nieostrościach, nawet przy mocniejszym jej domknięciu (maksymalnie do wartości f/22). Szkło pozwoli na ostrzenie z odległości 50 cm i umożliwi nakręcenie filtrów o średnicy 52 mm.

Najnowszy obiektyw Meike jest też bardzo kompaktowy - mierzy jedyne 61 x 54,5 mm przy wadze 310 g. Będzie więc doskonałym kompanem także dla mniejszych aparatów z matrycą APS-C, w przypadku których da nam ekwiwalent 75 mm.

Cena i dostępność

Szkło jest już dostępne do kupienia za pośrednictwem popularnych serwisów aukcyjnych, w dodatku w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Wyceniony został bowiem na jedyne 130 euro (około 550 zł). W zestawie z obiektywem znajdziemy także pokrowiec, osłonę przeciwsłoneczną oraz szmatkę do czyszczenia soczewek.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem mkgrip.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Tokina ATX-i 100 mm f/2.8 1:1 Macro - niedrogi obiektyw makro nowej generacji do lustrzanek
Tokina ATX-i 100 mm f/2.8 1:1 Macro - niedrogi obiektyw makro nowej generacji do lustrzanek
Tokina nie zalewa nas premierami tak, jak inni producenci, ale nowy obiektyw na pewno zwróci uwagę zarówno miłośników makro, jak i portrecistów.
5
0
Meyer Optik Görlitz wraca na rynek z trzema odświeżonymi obiektywami
Meyer Optik Görlitz wraca na rynek z trzema odświeżonymi obiektywami
Po długich finansowych perypetiach Meyer Optik Görlitz wznawia działalność pod nowym kierownictwem i prezentuje trzy nowe, a raczej lekko odświeżone obiektywy, które...
12
2
Panasonic Lumix S Pro 16-35 mm f/4 - niewielkie rozmiary, wzorowa optyka i... wysoka cena
Panasonic Lumix S Pro 16-35 mm f/4 - niewielkie rozmiary, wzorowa optyka i... wysoka cena
Nowy kompaktowy szerokokątny zoom do systemu L-Mount ma być propozycją, która spodoba się zwłaszcza fotografom krajobrazu i niektórym reportażystom. Szkło ma być też...
6
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)