Meike 85 mm f/2.8 Macro - portretowe makro

Autor: Michał Chrzanowski

4 Wrzesień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Firma Meike zaprezentowała kolejny obiektyw. Tym razem model 85 mm f/2.8 Macro to ciekawa propozycja dla entuzjastów makrofotografii i portretów.

Firma Meike nie zwalnia tempa. Po prawdziwej stałoogniskowej ofensywie, którą przeprowadziła w połowie ubiegłego roku przyszła pora na kolejny obiektyw. Tym razem ofertę producenta powiększył model Meike 85 mm f/2.8 Macro, który powinien przypaść do gustu przede wszystkim miłośnikom makrofotografii. Jednak także portreciści mogą uznać to szkło za wyjątkowo ciekawe.

Funkcjonalne marko i nie tylko

Sercem tego w pełni manualnego obiektywu jest układ optyczny składający się z 11 elementów rozmieszczonych w 8 grupach. Poszczególne soczewki zostały pokryte specjalnymi powłokami (nano-technology multi-layer coating), które mają skutecznie zapobiegać odbiciom światła minimalizując przy tym powstawania blików i flar. Nowy Meike zapewnia skalę odwzorowania 1:1.5, co przy połączeniu minimalnej długości ostrzenia 25 cm, ogniskowej 85 mm, światła f/2.8 oraz 12-listkowej przysłonie powinno dać wyjątkową plastykę obrazu z odpowiednio rozmytym tłem i odseparowanym głównym obiektem zdjęcia, co docenią zarówno fotografowie makro, jak również portreciści.

Meike 85 mm f/2.8 Macro powinien niebawem być dostępny w sprzedaży z mocowaniem Canon EF, Sony E, Nikon F, Fuji-X oraz M43. Sugerowana cena to 299 dolarów. Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
7Artisans zapowiada pierwszy obiektyw z AF. To kolejny chiński producent, który dokonał tego w krótkim czasie
7Artisans zapowiada pierwszy obiektyw z AF. To kolejny chiński producent, który dokonał tego w...
Chiński 7Artisans dołącza do producentów optyki, którzy w swojej ofercie posiadają obiektywy z silnikiem AF. To jednocześnie kolejna z firm, która doszła do tego w ciągu raptem paru...
9
Black Friday w Next77 - świetne promocje na marki Irix, Tokina, Quadralite i Hoya
Black Friday w Next77 - świetne promocje na marki Irix, Tokina, Quadralite i Hoya
Dystrybutor sprzętu fotograficznego Next77 informuje o starcie promocji Black Friday. Przez najbliższe dni akcesoria i obiektywy marek Hoya, Quadralite, Tokina i Irix kupicie nawet 30%...
0
Canon RF - 4 jasne szerokokątne stałki na początku 2024 roku?
Canon RF - 4 jasne szerokokątne stałki na początku 2024 roku?
Według najnowszych donosów w pierwszej połowie 2024 roku miłośnicy szerokiego kąta mają otrzymać szereg nowych ciekawych konstrukcji w systemie Canon RF. Na horyzoncie jawią się jasne...
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)