Meike 85 mm f/2.8 Macro - portretowe makro

0

Autor: Michał Chrzanowski

4 Wrzesień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Firma Meike zaprezentowała kolejny obiektyw. Tym razem model 85 mm f/2.8 Macro to ciekawa propozycja dla entuzjastów makrofotografii i portretów.

Firma Meike nie zwalnia tempa. Po prawdziwej stałoogniskowej ofensywie, którą przeprowadziła w połowie ubiegłego roku przyszła pora na kolejny obiektyw. Tym razem ofertę producenta powiększył model Meike 85 mm f/2.8 Macro, który powinien przypaść do gustu przede wszystkim miłośnikom makrofotografii. Jednak także portreciści mogą uznać to szkło za wyjątkowo ciekawe.

Funkcjonalne marko i nie tylko

Sercem tego w pełni manualnego obiektywu jest układ optyczny składający się z 11 elementów rozmieszczonych w 8 grupach. Poszczególne soczewki zostały pokryte specjalnymi powłokami (nano-technology multi-layer coating), które mają skutecznie zapobiegać odbiciom światła minimalizując przy tym powstawania blików i flar. Nowy Meike zapewnia skalę odwzorowania 1:1.5, co przy połączeniu minimalnej długości ostrzenia 25 cm, ogniskowej 85 mm, światła f/2.8 oraz 12-listkowej przysłonie powinno dać wyjątkową plastykę obrazu z odpowiednio rozmytym tłem i odseparowanym głównym obiektem zdjęcia, co docenią zarówno fotografowie makro, jak również portreciści.

Meike 85 mm f/2.8 Macro powinien niebawem być dostępny w sprzedaży z mocowaniem Canon EF, Sony E, Nikon F, Fuji-X oraz M43. Sugerowana cena to 299 dolarów. Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
7artisans 35 mm f/0.95 - jasna stałka do APS-C za mniej niż 1000 zł
7artisans 35 mm f/0.95 - jasna stałka do APS-C za mniej niż 1000 zł
Chińska marka 7artisans rozpoczyna dystrybucję nowego stałoogniskowego obiektywu o dużej jasności i w bardzo przystępnej cenie...
14
0
Fujifilm Fujinon XF 10-24 mm f/4 R OIS WR - szerokokątny zoom otrzymuje uszczelnienia
Fujifilm Fujinon XF 10-24 mm f/4 R OIS WR - szerokokątny zoom otrzymuje uszczelnienia
Fujifilm odświeża systemowy ekwiwalent obiektywu 15-36 mm. Optyka pozostaje bez zmian, ale dzięki uszczelnieniom konstrukcja lepiej trafić ma w gusta...
0
0
Nawet 16 nowych obiektywów Canon RF do końca przyszłego roku?
Nawet 16 nowych obiektywów Canon RF do końca przyszłego roku?
Jak sugerują donosy, Canon ostro wziął się za rozwój bezlusterkowej optyki. Do końca 2021 roku mamy zobaczyć kilkanaście szkieł, w tym zupełnie nowe, „rewolucyjne”...
24
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)