Meike 85 mm f/2.8 Macro - portretowe makro

Autor: Michał Chrzanowski

4 Wrzesień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Firma Meike zaprezentowała kolejny obiektyw. Tym razem model 85 mm f/2.8 Macro to ciekawa propozycja dla entuzjastów makrofotografii i portretów.

Firma Meike nie zwalnia tempa. Po prawdziwej stałoogniskowej ofensywie, którą przeprowadziła w połowie ubiegłego roku przyszła pora na kolejny obiektyw. Tym razem ofertę producenta powiększył model Meike 85 mm f/2.8 Macro, który powinien przypaść do gustu przede wszystkim miłośnikom makrofotografii. Jednak także portreciści mogą uznać to szkło za wyjątkowo ciekawe.

Funkcjonalne marko i nie tylko

Sercem tego w pełni manualnego obiektywu jest układ optyczny składający się z 11 elementów rozmieszczonych w 8 grupach. Poszczególne soczewki zostały pokryte specjalnymi powłokami (nano-technology multi-layer coating), które mają skutecznie zapobiegać odbiciom światła minimalizując przy tym powstawania blików i flar. Nowy Meike zapewnia skalę odwzorowania 1:1.5, co przy połączeniu minimalnej długości ostrzenia 25 cm, ogniskowej 85 mm, światła f/2.8 oraz 12-listkowej przysłonie powinno dać wyjątkową plastykę obrazu z odpowiednio rozmytym tłem i odseparowanym głównym obiektem zdjęcia, co docenią zarówno fotografowie makro, jak również portreciści.

Meike 85 mm f/2.8 Macro powinien niebawem być dostępny w sprzedaży z mocowaniem Canon EF, Sony E, Nikon F, Fuji-X oraz M43. Sugerowana cena to 299 dolarów. Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Breaking News: Sigma i Tamron wchodzą do systemu Canona
Breaking News: Sigma i Tamron wchodzą do systemu Canona
Po latach prowadzenia polityki zamkniętego systemu, Canon otwiera wreszcie swoje mocowanie na zewnętrznych producentów. Już niebawem w systemie RF zobaczymy aż 7 nowych obiektywów. Nie...
25
7Artisans AF 27 mm f/2.8 - kolejny supertani obiektyw z AF. Tym razem do APS-C
7Artisans AF 27 mm f/2.8 - kolejny supertani obiektyw z AF. Tym razem do APS-C
7Artisans wprowadza kolejny budżetowy obiektyw z silnikiem AF. Drugie szkło z autofokusem w ofercie producenta to mały i niedrogi ekwiwalent obiektywu 40 mm, kierowany do aparatów z...
1
Wiosna tkwi w szczegółach, czyli Irix 150 mm f/2.8 1:1 w specjalnej cenie
Wiosna tkwi w szczegółach, czyli Irix 150 mm f/2.8 1:1 w specjalnej cenie
Wraz z nadejściem wiosny marka Irix zachęca do przyjrzenia się światu z bliska, oferując atrakcyjne rabaty na obiektyw Irix 150 mm f/2.8 1:1 Makro. Rozbuduj swój zestaw fotograficzny o narzędzie,...
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)