Meike 85 mm f/2.8 Macro - portretowe makro

0
Michał Chrzanowski
4 Wrzesień 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Firma Meike zaprezentowała kolejny obiektyw. Tym razem model 85 mm f/2.8 Macro to ciekawa propozycja dla entuzjastów makrofotografii i portretów.

Firma Meike nie zwalnia tempa. Po prawdziwej stałoogniskowej ofensywie, którą przeprowadziła w połowie ubiegłego roku przyszła pora na kolejny obiektyw. Tym razem ofertę producenta powiększył model Meike 85 mm f/2.8 Macro, który powinien przypaść do gustu przede wszystkim miłośnikom makrofotografii. Jednak także portreciści mogą uznać to szkło za wyjątkowo ciekawe.

Funkcjonalne marko i nie tylko

Sercem tego w pełni manualnego obiektywu jest układ optyczny składający się z 11 elementów rozmieszczonych w 8 grupach. Poszczególne soczewki zostały pokryte specjalnymi powłokami (nano-technology multi-layer coating), które mają skutecznie zapobiegać odbiciom światła minimalizując przy tym powstawania blików i flar. Nowy Meike zapewnia skalę odwzorowania 1:1.5, co przy połączeniu minimalnej długości ostrzenia 25 cm, ogniskowej 85 mm, światła f/2.8 oraz 12-listkowej przysłonie powinno dać wyjątkową plastykę obrazu z odpowiednio rozmytym tłem i odseparowanym głównym obiektem zdjęcia, co docenią zarówno fotografowie makro, jak również portreciści.

Meike 85 mm f/2.8 Macro powinien niebawem być dostępny w sprzedaży z mocowaniem Canon EF, Sony E, Nikon F, Fuji-X oraz M43. Sugerowana cena to 299 dolarów. Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Irix Cine 45 mm T1.5 - lekki filmowy standard bez zniekształceń
Irix Cine 45 mm T1.5 - lekki filmowy standard bez zniekształceń
Irix rozszerza linię obiektywów filmowych o model 45 mm T1.5, który zapewniać ma wysoką jakość optyczną i wygodnie zaprojektowany tubus.
3
0
Laowa 17 mm f/1.8 MFT - dla takich obiektywów istnieje system Mikro Cztery Trzecie
Laowa 17 mm f/1.8 MFT - dla takich obiektywów istnieje system Mikro Cztery Trzecie
Chiński producent zdecydował się na odświeżenie swojego kompaktowego klasyka, który ze względu na swoje rozmiary i parametry może być idealnym obiektywem spacerowym dla miłośników manualnych...
0
0
Tokina ATX-i 11-16mm F2.8 CF - popularny szeroki kąt do lustrzanek APS-C odświeżony
Tokina ATX-i 11-16mm F2.8 CF - popularny szeroki kąt do lustrzanek APS-C odświeżony
Coraz mniej optycznych premier na lustrzanki o mniejszych matrycach? Tokina zdaje się tej tezie zaprzeczać, ale trochę trudno nazwać obiektyw zaprezentowany dla aparatów Nikon F i Canon EF-S...
13
0
Powiązane artykuły