Samyang XEEN 24, 50 i 80 mm - nowa seria obiektywów filmowych

0
Maciej Luśtyk
10 Sierpień 2015
Artykuł na: 4-5 minut
W zeszłym tygodniu informowaliśmy Was, że Samyang niebawem wprowadzi nową linię obiektywów o nazwie XEEN. Dziś seria ma swoją premierą. W jej skład wchodzą 3 obiektywy filmowe o ogniskowych 24, 50 i 85 mm.
W skład nowej, filmowej serii XEEN wchodzą trzy obiektywy, które według producenta odznaczają się świetnym kontrastem i wysoką rozdzielczością, pozwalająca na efektywną współpracę z urządzeniami rejestrującymi obraz w wysokich jakościach. Wszystkie trzy nowe szkła o ogniskowych 24, 50 i 85 mm posiadają światłosiłę T1.5, co umożliwi uzyskanie plastycznego bokeh. Podłączając je do kamer z matrycą Super 35 otrzymamy ekwiwalenty często używanych w produkcjach filmowych ogniskowych 35, 75 i 155 mm.
Zobacz wszystkie zdjęcia (7)

Obiektywy umożliwiają podpięcie systemów follow-focus a ich soczewki zostały pokryte powłokami antyrefleksyjnymi, co zminimalizuje występowanie odbić i flar. W przyszłym roku firma ma zamiar wzbogacić serię o kolejne 3 obiektywy, które razem mają tworzyć kompletny zestaw do produkcji filmowych.

Obiektywy dostępne są w wersjach z mocowaniami Canon EF, Nikon F, Sony E, Mikro Cztery Trzecie oraz PL. Wszystkie 3 pozycje zostały wycenione na $2495. Polskiej ceny jeszcze nie znamy.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Panasonic Lumix S Pro 16-35 mm f/4 - niewielkie rozmiary, wzorowa optyka i... wysoka cena
Panasonic Lumix S Pro 16-35 mm f/4 - niewielkie rozmiary, wzorowa optyka i... wysoka cena
Nowy kompaktowy szerokokątny zoom do systemu L-Mount ma być propozycją, która spodoba się zwłaszcza fotografom krajobrazu i niektórym reportażystom. Szkło ma być też...
6
0
Lumix S Pro 70-200 mm f/2.8 O.I.S. - stabilizacja do 7 EV na pełnej klatce
Lumix S Pro 70-200 mm f/2.8 O.I.S. - stabilizacja do 7 EV na pełnej klatce
Panasonic uzupełnia linię profesjonalnych obiektywów przeznaczonych do flagowych bezlusterkowców S1 - Nowy telezoom ma być idealnym wyborem dla zawodowców, oczekujących wysokiej sprawności w...
8
0
Sigma 24-70 mm f/2.8 DG DN ART - nowy król reporterskich zoomów?
Sigma 24-70 mm f/2.8 DG DN ART - nowy król reporterskich zoomów?
Nowy obiektyw Sigma 24-70 mm f/2.8 DG DN ART to według zapewnień producenta, najlepsze szkło w swojej klasie. Specyfikacja rzeczywiście imponuje i daje nadzieję na...
26
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)