Samyang XEEN 24, 50 i 80 mm - nowa seria obiektywów filmowych

0
Maciej Luśtyk
10 Sierpień 2015
Artykuł na: 4-5 minut
W zeszłym tygodniu informowaliśmy Was, że Samyang niebawem wprowadzi nową linię obiektywów o nazwie XEEN. Dziś seria ma swoją premierą. W jej skład wchodzą 3 obiektywy filmowe o ogniskowych 24, 50 i 85 mm.
W skład nowej, filmowej serii XEEN wchodzą trzy obiektywy, które według producenta odznaczają się świetnym kontrastem i wysoką rozdzielczością, pozwalająca na efektywną współpracę z urządzeniami rejestrującymi obraz w wysokich jakościach. Wszystkie trzy nowe szkła o ogniskowych 24, 50 i 85 mm posiadają światłosiłę T1.5, co umożliwi uzyskanie plastycznego bokeh. Podłączając je do kamer z matrycą Super 35 otrzymamy ekwiwalenty często używanych w produkcjach filmowych ogniskowych 35, 75 i 155 mm.
Zobacz wszystkie zdjęcia (7)

Obiektywy umożliwiają podpięcie systemów follow-focus a ich soczewki zostały pokryte powłokami antyrefleksyjnymi, co zminimalizuje występowanie odbić i flar. W przyszłym roku firma ma zamiar wzbogacić serię o kolejne 3 obiektywy, które razem mają tworzyć kompletny zestaw do produkcji filmowych.

Obiektywy dostępne są w wersjach z mocowaniami Canon EF, Nikon F, Sony E, Mikro Cztery Trzecie oraz PL. Wszystkie 3 pozycje zostały wycenione na $2495. Polskiej ceny jeszcze nie znamy.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Sirui 50 mm f/1.8 1.33x - czy nadchodzi era tanich obiektywów anamorficznych?
Sirui 50 mm f/1.8 1.33x - czy nadchodzi era tanich obiektywów anamorficznych?
Obiektywy anamorficzne to droga zabawa nawet jak na standardy profesjonalnych produkcji wideo. Być może jednak jesteśmy w przeddzień prawdziwej rewolucji.
4
0
Sony FE C 16-35 mm T3.1 G - szerokokątny obiektyw filmowy z AF i silnikiem zoom. Dwa kolejne na horyzoncie
Sony FE C 16-35 mm T3.1 G - szerokokątny obiektyw filmowy z AF i silnikiem zoom. Dwa kolejne na...
Wygląda na to, że Sony szykuje dla filmowców nową serię obiektywów zoom, które sprawić mają, źe uzyskanie pożądanych efektów stanie się znacznie łatwiejsze niż...
6
0
Sigma Classic Art - powrót do filmowej estetyki sprzed lat
Sigma Classic Art - powrót do filmowej estetyki sprzed lat
Jeśli jesteście zdania, że obrazek dostarczany przez współczesne obiektywy jest zbyt sterylny, Sigma ma odpowiedź na wasze problemy. Powitajcie serię obiektywów...
41
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)