Samyang XEEN CF - kompaktowe i lekkie obiektywy filmowe z włókna węglowego

0
Maciej Luśtyk
11 Wrzesień 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Nowa linia kinematograficznych szkieł Samyanga doskonale wpisywać ma się w najnowszy trend kompaktowego i lekkiego sprzętu wideo.

Linia filmowych obiektywów Samyang XEEN zadebiutowała w 2015 roku. Teraz przyszła pora na  jej aktualizację i udoskonalenie. Seria XEEN CF to bowiem nie tylko wyjątkowa konstrukcja, ale także “najlepsza technologia optyczna i specjalne technologie powlekania soczewek.

Szkła Samyang XEEN CF to pierwsze na tynku obiektywy filmowe, których tubusy częściowo wykonane zostały z włókna węglowego, które jest lżejsze, ale jednocześnie sztywniejsze od materiałów obecnie wykorzystywanych w produkcji obiektywów.

Lekka budowa w parze z dobrą specyfikacją

Same dobre rzeczy czekać mają na nas także w kwestii optyki. Według producenta, nowe szkła bez problemu obsłużą rozdzielczość 8K, a 11-listkowe przysłony i zaawansowane powłoki X-Coating zapewnią nam plastyczne rozmycie obrazu oraz dobre rezultaty podczas pracy pod światło.

Do tego otrzymujemy fluorescencyjne oznaczenia, a niewielkie gabaryty w połączeniu ze zbliżoną wagą (1-1,2 kg) i identyczną średnicą (95 mm) wszystkich obiektywów zapewnią nam wygodną pracę z akcesoriami i stabilizatorami. Nowe szkła imponują także dużą jasnością T1.5.

Cena i dostępność

Docelowo w linii Samyang XEEN CF znajdzie się pięć obiektywów. Trzy z nich, modele 24 mm T1.5, 50 mm T1.5 i 85 mm T1.5 trafią do sprzedaży jeszcze w tym roku, w drugim tygodniu listopada. Na ogniskowe 16 mm i 35 mm będziemy musieli poczekać do 2020 roku.

Co ucieszy wielu użytkowników, wszystkie obiektywy XEEN CF oferowane będą w identycznej cenie 9599 zł.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem samyang-foto.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Voigtlander Nokton 21 mm f/1.4 do Sony E i Color-Skopar 21 mm f/3.5 do Leica M już dostępne w Polsce
Voigtlander Nokton 21 mm f/1.4 do Sony E i Color-Skopar 21 mm f/3.5 do Leica M już dostępne w Polsce
Szerokokątne nowości firmy Voigtlander mają zainteresować miłośników wyrafinowanej optyki opakowanej w klasyczny i elegancki design - dodatkowo niemiecki producent przedstawił nowe akcesoria.
0
0
Nikon Nikkor Z 58 mm f/0.95 S Noct - superjasny potwór zadebiutuje jeszcze w październiku. Cena zwala z nóg
Nikon Nikkor Z 58 mm f/0.95 S Noct - superjasny potwór zadebiutuje jeszcze w październiku. Cena...
Nikon wreszcie oficjalnie zaprezentował zapowiadany od roku obiektyw Nikkor Z 58 mm f/0.95 S Noct, który ma być ukoronowaniem bezlusterkowego systemu Z. Choć pięknie...
8
4
Laowa 4 mm f/2.8 Fisheye, 100 mm f/2.8 Macro 2:1 i 17 mm f/4 Zero-D już na polskim rynku. Znamy ceny
Laowa 4 mm f/2.8 Fisheye, 100 mm f/2.8 Macro 2:1 i 17 mm f/4 Zero-D już na polskim rynku. Znamy ceny
W ofercie firmy FoxFoto pojawiły się najnowsze manualne obiektywy Laowa, czyli kierowany do użytkowników systemu Mikro Cztery Trzecie obiektyw Fisheye, pełnoklatkowy...
5
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)