Samyang XEEN CF - kompaktowe i lekkie obiektywy filmowe z włókna węglowego

Autor: Maciej Luśtyk

11 Wrzesień 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Nowa linia kinematograficznych szkieł Samyanga doskonale wpisywać ma się w najnowszy trend kompaktowego i lekkiego sprzętu wideo.

Linia filmowych obiektywów Samyang XEEN zadebiutowała w 2015 roku. Teraz przyszła pora na  jej aktualizację i udoskonalenie. Seria XEEN CF to bowiem nie tylko wyjątkowa konstrukcja, ale także “najlepsza technologia optyczna i specjalne technologie powlekania soczewek.

Szkła Samyang XEEN CF to pierwsze na tynku obiektywy filmowe, których tubusy częściowo wykonane zostały z włókna węglowego, które jest lżejsze, ale jednocześnie sztywniejsze od materiałów obecnie wykorzystywanych w produkcji obiektywów.

Lekka budowa w parze z dobrą specyfikacją

Same dobre rzeczy czekać mają na nas także w kwestii optyki. Według producenta, nowe szkła bez problemu obsłużą rozdzielczość 8K, a 11-listkowe przysłony i zaawansowane powłoki X-Coating zapewnią nam plastyczne rozmycie obrazu oraz dobre rezultaty podczas pracy pod światło.

Do tego otrzymujemy fluorescencyjne oznaczenia, a niewielkie gabaryty w połączeniu ze zbliżoną wagą (1-1,2 kg) i identyczną średnicą (95 mm) wszystkich obiektywów zapewnią nam wygodną pracę z akcesoriami i stabilizatorami. Nowe szkła imponują także dużą jasnością T1.5.

Cena i dostępność

Docelowo w linii Samyang XEEN CF znajdzie się pięć obiektywów. Trzy z nich, modele 24 mm T1.5, 50 mm T1.5 i 85 mm T1.5 trafią do sprzedaży jeszcze w tym roku, w drugim tygodniu listopada. Na ogniskowe 16 mm i 35 mm będziemy musieli poczekać do 2020 roku.

Co ucieszy wielu użytkowników, wszystkie obiektywy XEEN CF oferowane będą w identycznej cenie 9599 zł.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem samyang-foto.pl.

{$in-article-newsletter}
Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
7Artisans zapowiada pierwszy obiektyw z AF. To kolejny chiński producent, który dokonał tego w krótkim czasie
7Artisans zapowiada pierwszy obiektyw z AF. To kolejny chiński producent, który dokonał tego w...
Chiński 7Artisans dołącza do producentów optyki, którzy w swojej ofercie posiadają obiektywy z silnikiem AF. To jednocześnie kolejna z firm, która doszła do tego w ciągu raptem paru...
9
Black Friday w Next77 - świetne promocje na marki Irix, Tokina, Quadralite i Hoya
Black Friday w Next77 - świetne promocje na marki Irix, Tokina, Quadralite i Hoya
Dystrybutor sprzętu fotograficznego Next77 informuje o starcie promocji Black Friday. Przez najbliższe dni akcesoria i obiektywy marek Hoya, Quadralite, Tokina i Irix kupicie nawet 30%...
0
Canon RF - 4 jasne szerokokątne stałki na początku 2024 roku?
Canon RF - 4 jasne szerokokątne stałki na początku 2024 roku?
Według najnowszych donosów w pierwszej połowie 2024 roku miłośnicy szerokiego kąta mają otrzymać szereg nowych ciekawych konstrukcji w systemie Canon RF. Na horyzoncie jawią się jasne...
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)