Samyang XEEN CF 16 mm T2.6 i 35 mm T1.5 - kolejne obiektywy z filmowej serii XEEN CF trafiają na rynek

0

Autor: Redakcja Fotopolis

17 Luty 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Producent kontynuuje podbój rynku obiektywów filmowych. Po zaprezentowanych jesienią modelach 24, 50 i 85 mm ze światłem T1.5, oddaje w nasze ręce dwie brakujące pozyce - 16 mm T2.6 i 35 mm T 1.5.

Tak, jak w przypadku poprzednich przedstawicieli serii, najnowsze konstrukcje charakteryzują się kompaktowym rozmiarem (82-147 mm długości) i małą wagą (0,9-1,1 kg w zależności od modelu). Stało się to możliwe, dzięki wykorzystaniu w budowie włókna węglowego. Producent sygnalizuje nam ten fakt oznaczeniem CF, które oznacza zarówno „Carbon Fiber”, jak i „Compact and Flexible”. Za swoje rozwiazanie Samyang z serią XEEN otrzymał prestiżową nagrodą iF Design Award 2020.

Seria Xeen CF może pochwalić się niewielkimi gabarytami, których nie przypłaciła jakością

Dzięki nowoczesnym technologiom budowy, udało się zmniejszyć rozmiar szkieł o 20% w stosunku do wcześniejszej serii XEEN, otrzymaliśmy więc konstrukcje idealne do używania z gimbalami i dronami.

Wszystkie obiektywy nadają się do rejestrowania obrazów w rozdzielczości 8k, oraz pokrywają sensory przekątnej do 43,3 mm. Duże otwory względne (T1.5 i T2.6) gwarantować mają gładkie i zmysłowe bokeh, dając jednocześnie możliwość filmowania w słabych warunkach oświetleniowych. Po przymknięciu 11-listkowej przysłony obraz stawać ma się krystalicznie ostry, z kolei dzięki zastosowaniu unikalnej technologii X-Coating, która niweluje wewnętrzne odbicia światła, szkło ma być wyjątkowo kontrastowe i doskonale niwelować flary.

Pełna kompatybilność

Jednakowa średnica filtra (95 mm) pomiędzy wszystkimi ogniskowymi serii XEEN CF, farba stosowana do oznaczeń modeli i odległości pozwalająca na łatwą prace w ciemności, oraz ujednolicone położenie pierścieni ostrości i przysłony (z jednakowym zakresem obrotu 200 mm) - to cechy, które ułatwiają pracę i powodują, że Samyang dostarcza nam bardzo spójną linie obiektywów, którą docenią nawet bardziej wymagający filmowcy. 

Cena i dostępność

Obiektywy będą dostępne w sprzedaży od marca 2020 roku, w wersjach z mocowaniami Canon EF, Sony E i PL. Dokładna cena nie jest jeszcze znana.

Więcej informacji o filmowych obiektywach Samyang znajdziecie pod adresem xeenglobal.com

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Newsy
Rok 2020 na półmetku - rynek aparatów wrócił do poziomu sprzed ery cyfrowej i nie zanosi się na poprawę
Rok 2020 na półmetku - rynek aparatów wrócił do poziomu sprzed ery cyfrowej i nie zanosi się na...
Rynek fotograficzny znajduje się w recesji od przeszło dekady. Teraz jednak kryzys przekracza kolejną barierę. Czy producenci będą w stanie poradzić sobie w nowych...
1
0
Nikon Webcam Utility - aparaty jako kamery internetowe dla użytkowników Windowsa
Nikon Webcam Utility - aparaty jako kamery internetowe dla użytkowników Windowsa
Wzorem innych producentów, także i Nikon wypuszcza oprogramowanie, które umożliwi wykorzystywanie korpusów producenta w roli kamer internetowych. Póki co, wsparcie...
4
0
Szkło Viltrox 85 mm f/1.8 zamienisz w obiektyw f/1.6 aktualizując firmware
Szkło Viltrox 85 mm f/1.8 zamienisz w obiektyw f/1.6 aktualizując firmware
To z pewnością jedna z najciekawszych informacji na temat aktualizacji oprogramowania obiektywów, o jakiej pisaliśmy. Okazuje się, że z pomocą nowego firmware’u możemy...
6
0
Powiązane artykuły