Samyang wzbogaca rodzinę Xeen o obiektywy 14 mm T3.1 i 35 mm T1.5

0
Maciej Luśtyk
5 Luty 2016
Artykuł na: 2-3 minuty
Samyang rozszerzył dziś serię profesjonalnych obiektywów filmowych o dwa nowe modele. Podobnie jak wcześniejsze produkcje z rodziny Xeen, szkła mają charakteryzować się doskonałą optyką i oferować profesjonalną jakość obrazu.
Najnowsze modele rodzinie pełnoklatkowych filmowych obiektywów Samyang to XEEN 14 mm T3.2 oraz 35 mm T1.5. Od reszty swojego rodzeństwa model 14 mm różni się mniejszą światłosiłą i 9-listkową przysłoną. Reszta użytej technologii jest taka sama. Wraz z pozostałymi trzema (24 mm T1.5, 50 mm T1.5, 85 mm T1.5) tworzą poręczny, uniwersalny zestaw pięciu obiektywów, które bez problemu poradzą sobie z jakością 4K i wyższą. Podłączając je do kamer z matrycą Super 35 mm otrzymamy ekwiwalenty ogniskowych 20 mm oraz 50 mm, ale z obiektywów bez problemu skorzystamy także w przypadku aparatów i kamer z matrycami APS-C, APS-H i Mikro 4/3.
Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Obiektywy umożliwiają podpięcie systemów follow-focus, oferują bezstopniową regulację przysłony, a ich soczewki zostały pokryte powłokami antyrefleksyjnymi, co zminimalizuje występowanie odbić i flar.

Obiektywy trafią do sprzedaży już w marcu w wersjach z mocowaniami Canon EF, Nikon F, Sony E, Mikro Cztery Trzecie oraz PL, w cenie 9190 zł brutto. Od tego roku firma oferuje także zestaw bagnetów pozwalający na własnoręczną, szybką zmianę rodzaju mocowania. Jego cena to 929 zł brutto.Więcej informacji o nowych obiektywach znajdziecie pod adresem xeenglobal.com i na stronie facebookowej produktu.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Voigtlander Nokton 21 mm f/1.4 do Sony E i Color-Skopar 21 mm f/3.5 do Leica M już dostępne w Polsce
Voigtlander Nokton 21 mm f/1.4 do Sony E i Color-Skopar 21 mm f/3.5 do Leica M już dostępne w Polsce
Szerokokątne nowości firmy Voigtlander mają zainteresować miłośników wyrafinowanej optyki opakowanej w klasyczny i elegancki design - dodatkowo niemiecki producent przedstawił nowe akcesoria.
0
0
Nikon Nikkor Z 58 mm f/0.95 S Noct - superjasny potwór zadebiutuje jeszcze w październiku. Cena zwala z nóg
Nikon Nikkor Z 58 mm f/0.95 S Noct - superjasny potwór zadebiutuje jeszcze w październiku. Cena...
Nikon wreszcie oficjalnie zaprezentował zapowiadany od roku obiektyw Nikkor Z 58 mm f/0.95 S Noct, który ma być ukoronowaniem bezlusterkowego systemu Z. Choć pięknie...
8
4
Laowa 4 mm f/2.8 Fisheye, 100 mm f/2.8 Macro 2:1 i 17 mm f/4 Zero-D już na polskim rynku. Znamy ceny
Laowa 4 mm f/2.8 Fisheye, 100 mm f/2.8 Macro 2:1 i 17 mm f/4 Zero-D już na polskim rynku. Znamy ceny
W ofercie firmy FoxFoto pojawiły się najnowsze manualne obiektywy Laowa, czyli kierowany do użytkowników systemu Mikro Cztery Trzecie obiektyw Fisheye, pełnoklatkowy...
5
0
Powiązane artykuły