Samyang wzbogaca rodzinę Xeen o obiektywy 14 mm T3.1 i 35 mm T1.5

0

Autor: Maciej Luśtyk

5 Luty 2016
Artykuł na: 6-9 minut
Samyang rozszerzył dziś serię profesjonalnych obiektywów filmowych o dwa nowe modele. Podobnie jak wcześniejsze produkcje z rodziny Xeen, szkła mają charakteryzować się doskonałą optyką i oferować profesjonalną jakość obrazu.

Najnowsze modele rodzinie pełnoklatkowych filmowych obiektywów Samyang to XEEN 14 mm T3.2 oraz 35 mm T1.5. Od reszty swojego rodzeństwa model 14 mm różni się mniejszą światłosiłą i 9-listkową przysłoną. Reszta użytej technologii jest taka sama. Wraz z pozostałymi trzema (24 mm T1.5, 50 mm T1.5, 85 mm T1.5) tworzą poręczny, uniwersalny zestaw pięciu obiektywów, które bez problemu poradzą sobie z jakością 4K i wyższą. Podłączając je do kamer z matrycą Super 35 mm otrzymamy ekwiwalenty ogniskowych 20 mm oraz 50 mm, ale z obiektywów bez problemu skorzystamy także w przypadku aparatów i kamer z matrycami APS-C, APS-H i Mikro 4/3.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Obiektywy umożliwiają podpięcie systemów follow-focus, oferują bezstopniową regulację przysłony, a ich soczewki zostały pokryte powłokami antyrefleksyjnymi, co zminimalizuje występowanie odbić i flar.

Obiektywy trafią do sprzedaży już w marcu w wersjach z mocowaniami Canon EF, Nikon F, Sony E, Mikro Cztery Trzecie oraz PL, w cenie 9190 zł brutto. Od tego roku firma oferuje także zestaw bagnetów pozwalający na własnoręczną, szybką zmianę rodzaju mocowania. Jego cena to 929 zł brutto.

Więcej informacji o nowych obiektywach znajdziecie pod adresem xeenglobal.com i na stronie facebookowej produktu

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Naukowcy stworzyli zupełnie płaski obiektyw fisheye. Rewolucja w optyce jest tuż za rogiem
Naukowcy stworzyli zupełnie płaski obiektyw fisheye. Rewolucja w optyce jest tuż za rogiem
Jeśli zapytalibyście nas gdzie upatrywać kolejnej rewolucji w fotografii, prawdopodobnie wskazalibyśmy na metasoczewki. Właśnie dokonano kolejnego przełomu w pracach...
18
1
Laowa 14 mm f/4 FF RL Zero-D - pełnoklatkowy szeroki kąt bez dystorsji
Laowa 14 mm f/4 FF RL Zero-D - pełnoklatkowy szeroki kąt bez dystorsji
Venus Optics prezentuje kolejny ciekawy obiektyw szerokokątny. Tym razem jest to szkło pełnoklatkowe, które oprócz szerokiego kata widzenia oferuje niemal zerową...
9
0
Nowy symulator Samyanga pokaże jakich efektów spodziewać się po danym obiektywie
Nowy symulator Samyanga pokaże jakich efektów spodziewać się po danym obiektywie
Zastanawiasz się jak w praktyce wypada połączenie ogniskowej i maksymalnej światłosiły danego obiektywu albo, który obiektyw będzie właściwy do zrealizowania twojej...
28
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)