SLR Magic Micro Prime 21 mm T1.6 i 50 mm T1.4 - filmowe stałki do Mikro Cztery Trzecie

Autor: Maciej Luśtyk

18 Wrzesień 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Producent niedrogich obiektywów filmowych wprowadził do swojej oferty dwa nowe jasne modele kierowane do użytkowników systemu M43.

Micro Prime to seria nowych, kompaktowych obiektywów filmowych, zaprezentowana przez SLR Magic wiosną zeszłego roku. Początkowo seria tworzona była z myślą o systemie Sony E, ale jej popularność sprawiła, że producent chce przenieść swój sukces także na inne systemy.

Oprócz dostępnych już wcześniej modeli 12 mm T2.8 i 18 mm T.2.8 i 25 mm T1.5 z bagnetem Mikro Cztery Trzecie, otrzymujemy dwie ciekawe nowe stałki (21 mm T1.6 i 50 mm T1.4). Stworzono je z myślą o kamerach BlackMagic czy Z Cam E2, ale z pewnością spodobają się one także użytkownikom aparatów Olympus i Panasonic, nakierowanym na bardziej zaawansowane filmowanie. Zwłaszcza, że na start otrzymujemy dwie bardzo przydatne w filmowaniu ogniskowe (ekwiwalent 42 mm i 100 mm dla pełnej klatki).

Micro Prime 21 mm T1.6 i 50 mm T1.4

Model 21 mm T1.6 zbudowano na bazie 13 elementów w 11 grupach, w przypadku szkła 50 mm T1.4 mamy 6 soczewek w 5 grupach. Poza tym na ich temat wiadomo niewiele więcej. Jak przystało na obiektywy filmowe, obydwa charakteryzują się niemal identycznymi rozmiarami i wagą (630 / 700 g).

Obydwie konstrukcje pozwalają na nakręcenie filtrów o średnicy 82 mm i oferują pierścienie ostrości oraz przysłony ze standardowymi zębatkami pozwalającymi na podpięcie systemów follow focus.

Cena i dostępność

Jak zwykle otrzymujemy też fantastyczną cenę. Obydwa nowe szkła wyceniono na 599 dolarów (około 2400 zł).

Więcej informacji o obiektywach producenta znajdziecie pod adresem slrmagic.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
7Artisans zapowiada pierwszy obiektyw z AF. To kolejny chiński producent, który dokonał tego w krótkim czasie
7Artisans zapowiada pierwszy obiektyw z AF. To kolejny chiński producent, który dokonał tego w...
Chiński 7Artisans dołącza do producentów optyki, którzy w swojej ofercie posiadają obiektywy z silnikiem AF. To jednocześnie kolejna z firm, która doszła do tego w ciągu raptem paru...
9
Black Friday w Next77 - świetne promocje na marki Irix, Tokina, Quadralite i Hoya
Black Friday w Next77 - świetne promocje na marki Irix, Tokina, Quadralite i Hoya
Dystrybutor sprzętu fotograficznego Next77 informuje o starcie promocji Black Friday. Przez najbliższe dni akcesoria i obiektywy marek Hoya, Quadralite, Tokina i Irix kupicie nawet 30%...
0
Canon RF - 4 jasne szerokokątne stałki na początku 2024 roku?
Canon RF - 4 jasne szerokokątne stałki na początku 2024 roku?
Według najnowszych donosów w pierwszej połowie 2024 roku miłośnicy szerokiego kąta mają otrzymać szereg nowych ciekawych konstrukcji w systemie Canon RF. Na horyzoncie jawią się jasne...
7
Powiązane artykuły