Nowe obiektywy Samyang Xeen Meister - 14 mm T2.6 i 24 mm T1.3

Autor: Maciej Luśtyk

20 Wrzesień 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

Samyang rozbudowuje linię profesjonalnych obiektywów filmowych o dwa nowe szerokokątne modele o dużej światłosile.

Xeen Meister to zaprezentowana jesienią 2021 roku najbardziej zaawansowana seria kinematograficznych obiektywów Samyanga (poza modelami anamorficznymi), na którą do tej pory składały się modele: 35 mm T1.3, 50 mm T1.3 i 85 mm T1.3. Teraz producent rozbudowuje suoperjasną serię o dwa modele, które zagospodarują zapotrzebowania fanów szerokiego kąta.

Nowe szerokokątne modele w serii Xeen Meister

Nowe modele to Samyang Xeen Meister 14 mm T2.6 i Samyang Xeen Meister 24 mm T1.3. Tak jak i wcześniej, obiektywy odznaczać mają się wzorową optyką, oferują 13-listkowe przysłony oraz złącze /iTechnology do przesyłania metadanych.

Mamy też w pełni profesjonalną tytanowo-karbonową budowę, z wygodnymi pierścieniami ostrości o kącie obrotu 300° i zębatkami systemów follow focus. Do tego fluorescencyjne oznaczenia i spójny rozmiar przedniej soczewki 114 mm (134 mm w modelu 14 mm T2.6), ułatwiający mocowanie akcesoriów.

Cena i dostępność

Nowe obiektywy Xeen Meister, tak jak wcześniejsze modele z katalogu, będą oferowane w wariantach z mocowaniami PL, Canon EF i Sony E.

Szkła Samyang Xeen Meister 14 mm T2.6 i Samyang Xeen Meister 24 mm T1.3 trafią na rynek w październiku w sugerowanej cenie 26 990 zł.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Promocja na obiektywy Tamron - szkła za złotówkę
Promocja na obiektywy Tamron - szkła za złotówkę
Dystrybutor marki Tamron informuje o dwóch interesujących promocjach na obiektywy producenta. Do wyczerpania zapasów, przy zakupie dwóch popularnych zoomów otrzymamy obiektywy...
2
Meike 85 mm f/1.4 STM - jasny, tani i z autofokusem. Ma być dostępny także z mocowaniem RF
Meike 85 mm f/1.4 STM - jasny, tani i z autofokusem. Ma być dostępny także z mocowaniem RF
Meike prezentuje kolejny obiektyw wyposażony w silnik AF i tym razem celuje znacznie wyższy segment niż wcześniej. Meike 85 mm f/1.4 STM ma być konkurencją dla profesjonalnych modeli o...
8
7Artisans zapowiada pierwszy obiektyw z AF. To kolejny chiński producent, który dokonał tego w krótkim czasie
7Artisans zapowiada pierwszy obiektyw z AF. To kolejny chiński producent, który dokonał tego w...
Chiński 7Artisans dołącza do producentów optyki, którzy w swojej ofercie posiadają obiektywy z silnikiem AF. To jednocześnie kolejna z firm, która doszła do tego w ciągu raptem paru...
11
Powiązane artykuły