Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Leica Summilux-M 28 mm f/1.4 ASPH

0

Autor: Maciej Luśtyk

21 Maj 2015
Artykuł na: 6-9 minut
Leica zaprezentowała jasny, szerokokątny obiektyw Leica Summilux-M 28 mm f/1,4 ASPH. Obiektyw oferuje wysoką jakość obrazu i sprawdzi się w reportażu oraz w fotografii architektury i krajobrazowej.

Układ optyczny obiektywu Leica Summilux-M 28 mm f/1,4 ASPH składa się z 10 elementów w 7 grupach. W jego budowie wykorzystano soczewkę asferyczną, dzięki czemu obiektyw jest lekki i kompaktowy, a soczewki szybujące, zmieniające położenie podczas ogniskowania, poprawiają jakość przy fotografowaniu z bliska. Producent zapewnia, że obiektyw gwarantuje uzyskanie doskonałej jakości obrazu na całej powierzchni kadru, w całym zakresie przysłon. Dzięki światłosile f/1,4 i minimalnej odległości ostrzenia 0,7 m możliwe będzie uzyskanie bardzo małej, plastycznej głębi ostrości,

Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Wymiary obiektywu to 81 x 67 mm, a jego waga to 440 g. Do szkła możemy zamontować filtry w rozmiarze E49, a przy zakupie otrzymamy metalową osłonę przeciwsłoneczną. Obiektyw trafi do sprzedaży na początku czerwca w cenie 23500 zł.

Więcej informacji o nowym obiektywie znajdziecie na stronie leica-camera.pl.

Informacja prasowa:

Leica Camera prezentuje nowy obiektyw systemu M. Ogniskowa 28 mm, minimalna przysłona f/1.4.

To wyjątkowe połączenie popularnego, reporterskiego szerokiego kąta ze znakomitą jasnością. Nowy Summilux jest idealny nie tylko do reportażu, ale także do architektury i krajobrazu – niezależnie od warunków oświetleniowych. To obiektyw niezwykle jasny i ostry. W tej klasie ogniskowych, minimalna wartość przysłony f/1.4 zapewnia niesamowite i rzadkie efekty obrazowania – pozwala na kreatywne operowanie głębią ostrości i np. oddzielenie fotografowanego obiektu od tła. Efekt ten jest wzmacniany konstrukcją systemu M, która z definicji oferuje swoisty efekt wizualny i inną plastykę niż tę, którą znamy lustrzanek.

Obrazy fotografowane przez Leikę Summilux-M 28 mm f/1.4 ASPH. są kontrastowe, i bogate w szczegóły w pełnym zakresie przysłon. Układ optyczny zawiera soczewki szybujące, zmieniające swe położenie podczas ogniskowania, dodatkowo poprawiając jakość obrazu podczas fotografowania z bliska. Trzy złączone elementy oraz siedem soczewek o częściowo nietypowej dyspersji zapewniają doskonałą korekcję koloru.
W całym zakresie: od minimalnej odległości po nieskończoność obiektyw gwarantuje jednolity, doskonały i niezmienny kontrast na całej powierzchni zdjęcia.

Dzięki zastosowaniu soczewki asferycznej obiektyw jest lekki i kompaktowy. To rzadkość w tej klasie jasności. Dzięki temu świetnie sprawdzi się w podróży i reportażu.

Leica Summilux-M 28 mm f/1.4 ASPH. został zaprojektowany i stworzony przez specjalistów od optyki z Leiki w Wetzlar. Jest doskonałym połączniem kumulowanej od 100 lat wiedzy wiedzy optycznej i technicznej. Zaawansowany proces produkcji, ręczny montaż każdego egzemplarza oraz wykorzystanie tylko najlepszych materiałów gwarantuje ekstremalnie wysoką jakość wykonania i trwałość. To prawdziwy produkt „made in Germany”.

Leica Summilux-M 28 mm f/1.4 ASPH dostarczany jest wraz z metalową osłoną przeciwsłoneczną. Chroni ona nie tylko przed niepożądanym efektem świetlnym, ale także dodatkowo chroni obiektyw.

Obiektyw Leica Summilux-M 28 mm f/1.4 ASPH. w kolorze czarnym anodowanym będzie dostępny od czerwca 2015 w cenie 23500zł.

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Sigma potwierdza: są plany wprowadzenia obiektywów do systemów Canon RF i Nikon Z
Sigma potwierdza: są plany wprowadzenia obiektywów do systemów Canon RF i Nikon Z
Nowe bezlusterkowe systemy zachwycają możliwościami, ale są bardzo drogie. Jest jednak szansą, że już niebawem się to zmieni. Chęć produkcji szkieł z mocowaniami RF i...
16
0
Sony FE 35 mm f/1.4 GM - najlepszy obiektyw 35 mm do bezlusterkowców?
Sony FE 35 mm f/1.4 GM - najlepszy obiektyw 35 mm do bezlusterkowców?
Sony prezentuje nowy obiektyw z topowej linii G Master. Kompaktowy model FE 35 mm f/1.4 GM oferować ma wzorowe osiągi, stając się marzeniem fotografów ślubnych,...
5
0
Sony FE 35 mm f/1.4 GM - najlepszy obiektyw 35 mm do bezlusterkowców?
Sony FE 35 mm f/1.4 GM - najlepszy obiektyw 35 mm do bezlusterkowców?
Sony prezentuje nowy obiektyw z topowej linii G Master. Kompaktowy model FE 35 mm f/1.4 GM oferować ma wzorowe osiągi, stając się marzeniem fotografów ślubnych,...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (11)