Leica Summilux-M 28 mm f/1.4 ASPH

0

Autor: Maciej Luśtyk

21 Maj 2015
Artykuł na: 6-9 minut
Leica zaprezentowała jasny, szerokokątny obiektyw Leica Summilux-M 28 mm f/1,4 ASPH. Obiektyw oferuje wysoką jakość obrazu i sprawdzi się w reportażu oraz w fotografii architektury i krajobrazowej.

Układ optyczny obiektywu Leica Summilux-M 28 mm f/1,4 ASPH składa się z 10 elementów w 7 grupach. W jego budowie wykorzystano soczewkę asferyczną, dzięki czemu obiektyw jest lekki i kompaktowy, a soczewki szybujące, zmieniające położenie podczas ogniskowania, poprawiają jakość przy fotografowaniu z bliska. Producent zapewnia, że obiektyw gwarantuje uzyskanie doskonałej jakości obrazu na całej powierzchni kadru, w całym zakresie przysłon. Dzięki światłosile f/1,4 i minimalnej odległości ostrzenia 0,7 m możliwe będzie uzyskanie bardzo małej, plastycznej głębi ostrości,

Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Wymiary obiektywu to 81 x 67 mm, a jego waga to 440 g. Do szkła możemy zamontować filtry w rozmiarze E49, a przy zakupie otrzymamy metalową osłonę przeciwsłoneczną. Obiektyw trafi do sprzedaży na początku czerwca w cenie 23500 zł.

Więcej informacji o nowym obiektywie znajdziecie na stronie leica-camera.pl.

Informacja prasowa:

Leica Camera prezentuje nowy obiektyw systemu M. Ogniskowa 28 mm, minimalna przysłona f/1.4.

To wyjątkowe połączenie popularnego, reporterskiego szerokiego kąta ze znakomitą jasnością. Nowy Summilux jest idealny nie tylko do reportażu, ale także do architektury i krajobrazu – niezależnie od warunków oświetleniowych. To obiektyw niezwykle jasny i ostry. W tej klasie ogniskowych, minimalna wartość przysłony f/1.4 zapewnia niesamowite i rzadkie efekty obrazowania – pozwala na kreatywne operowanie głębią ostrości i np. oddzielenie fotografowanego obiektu od tła. Efekt ten jest wzmacniany konstrukcją systemu M, która z definicji oferuje swoisty efekt wizualny i inną plastykę niż tę, którą znamy lustrzanek.

Obrazy fotografowane przez Leikę Summilux-M 28 mm f/1.4 ASPH. są kontrastowe, i bogate w szczegóły w pełnym zakresie przysłon. Układ optyczny zawiera soczewki szybujące, zmieniające swe położenie podczas ogniskowania, dodatkowo poprawiając jakość obrazu podczas fotografowania z bliska. Trzy złączone elementy oraz siedem soczewek o częściowo nietypowej dyspersji zapewniają doskonałą korekcję koloru.
W całym zakresie: od minimalnej odległości po nieskończoność obiektyw gwarantuje jednolity, doskonały i niezmienny kontrast na całej powierzchni zdjęcia.

Dzięki zastosowaniu soczewki asferycznej obiektyw jest lekki i kompaktowy. To rzadkość w tej klasie jasności. Dzięki temu świetnie sprawdzi się w podróży i reportażu.

Leica Summilux-M 28 mm f/1.4 ASPH. został zaprojektowany i stworzony przez specjalistów od optyki z Leiki w Wetzlar. Jest doskonałym połączniem kumulowanej od 100 lat wiedzy wiedzy optycznej i technicznej. Zaawansowany proces produkcji, ręczny montaż każdego egzemplarza oraz wykorzystanie tylko najlepszych materiałów gwarantuje ekstremalnie wysoką jakość wykonania i trwałość. To prawdziwy produkt „made in Germany”.

Leica Summilux-M 28 mm f/1.4 ASPH dostarczany jest wraz z metalową osłoną przeciwsłoneczną. Chroni ona nie tylko przed niepożądanym efektem świetlnym, ale także dodatkowo chroni obiektyw.

Obiektyw Leica Summilux-M 28 mm f/1.4 ASPH. w kolorze czarnym anodowanym będzie dostępny od czerwca 2015 w cenie 23500zł.

Dodaj ocenę i odbierz darmowy numer DCP
Digital Camera Polska

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Yongnuo YN 35 mm f/2 FE DF DSM - tani obiektyw 35 mm z autofokusem do Sony E
Yongnuo YN 35 mm f/2 FE DF DSM - tani obiektyw 35 mm z autofokusem do Sony E
Lustrzankowa wersja obiektywu Yongnuo YN 35 mm f/2 była jednym z najgorszych szkieł, jakie przyszło nam testować. Wersja do bezlusterkowców Sony otrzymuje nowy układ...
7
0
7artisans 35 mm f/0.95 - jasna stałka do APS-C za mniej niż 1000 zł
7artisans 35 mm f/0.95 - jasna stałka do APS-C za mniej niż 1000 zł
Chińska marka 7artisans rozpoczyna dystrybucję nowego stałoogniskowego obiektywu o dużej jasności i w bardzo przystępnej cenie...
14
0
Fujifilm Fujinon XF 10-24 mm f/4 R OIS WR - szerokokątny zoom otrzymuje uszczelnienia
Fujifilm Fujinon XF 10-24 mm f/4 R OIS WR - szerokokątny zoom otrzymuje uszczelnienia
Fujifilm odświeża systemowy ekwiwalent obiektywu 15-36 mm. Optyka pozostaje bez zmian, ale dzięki uszczelnieniom konstrukcja lepiej trafić ma w gusta...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (11)