Leica Summilux-M 28 mm f/1.4 ASPH

Leica Summilux-M 28 mm f/1.4 ASPH
Leica zaprezentowała jasny, szerokokątny obiektyw Leica Summilux-M 28 mm f/1,4 ASPH. Obiektyw oferuje wysoką jakość obrazu i sprawdzi się w reportażu oraz w fotografii architektury i krajobrazowej.
Układ optyczny obiektywu Leica Summilux-M 28 mm f/1,4 ASPH składa się z 10 elementów w 7 grupach. W jego budowie wykorzystano soczewkę asferyczną, dzięki czemu obiektyw jest lekki i kompaktowy, a soczewki szybujące, zmieniające położenie podczas ogniskowania, poprawiają jakość przy fotografowaniu z bliska. Producent zapewnia, że obiektyw gwarantuje uzyskanie doskonałej jakości obrazu na całej powierzchni kadru, w całym zakresie przysłon. Dzięki światłosile f/1,4 i minimalnej odległości ostrzenia 0,7 m możliwe będzie uzyskanie bardzo małej, plastycznej głębi ostrości,
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)
Wymiary obiektywu to 81 x 67 mm, a jego waga to 440 g. Do szkła możemy zamontować filtry w rozmiarze E49, a przy zakupie otrzymamy metalową osłonę przeciwsłoneczną. Obiektyw trafi do sprzedaży na początku czerwca w cenie 23500 zł.

Więcej informacji o nowym obiektywie znajdziecie na stronie leica-camera.pl.

Informacja prasowa:

Leica Camera prezentuje nowy obiektyw systemu M. Ogniskowa 28 mm, minimalna przysłona f/1.4.

To wyjątkowe połączenie popularnego, reporterskiego szerokiego kąta ze znakomitą jasnością. Nowy Summilux jest idealny nie tylko do reportażu, ale także do architektury i krajobrazu – niezależnie od warunków oświetleniowych. To obiektyw niezwykle jasny i ostry. W tej klasie ogniskowych, minimalna wartość przysłony f/1.4 zapewnia niesamowite i rzadkie efekty obrazowania – pozwala na kreatywne operowanie głębią ostrości i np. oddzielenie fotografowanego obiektu od tła. Efekt ten jest wzmacniany konstrukcją systemu M, która z definicji oferuje swoisty efekt wizualny i inną plastykę niż tę, którą znamy lustrzanek.

Obrazy fotografowane przez Leikę Summilux-M 28 mm f/1.4 ASPH. są kontrastowe, i bogate w szczegóły w pełnym zakresie przysłon. Układ optyczny zawiera soczewki szybujące, zmieniające swe położenie podczas ogniskowania, dodatkowo poprawiając jakość obrazu podczas fotografowania z bliska. Trzy złączone elementy oraz siedem soczewek o częściowo nietypowej dyspersji zapewniają doskonałą korekcję koloru.
W całym zakresie: od minimalnej odległości po nieskończoność obiektyw gwarantuje jednolity, doskonały i niezmienny kontrast na całej powierzchni zdjęcia.

Dzięki zastosowaniu soczewki asferycznej obiektyw jest lekki i kompaktowy. To rzadkość w tej klasie jasności. Dzięki temu świetnie sprawdzi się w podróży i reportażu.

Leica Summilux-M 28 mm f/1.4 ASPH. został zaprojektowany i stworzony przez specjalistów od optyki z Leiki w Wetzlar. Jest doskonałym połączniem kumulowanej od 100 lat wiedzy wiedzy optycznej i technicznej. Zaawansowany proces produkcji, ręczny montaż każdego egzemplarza oraz wykorzystanie tylko najlepszych materiałów gwarantuje ekstremalnie wysoką jakość wykonania i trwałość. To prawdziwy produkt „made in Germany”.

Leica Summilux-M 28 mm f/1.4 ASPH dostarczany jest wraz z metalową osłoną przeciwsłoneczną. Chroni ona nie tylko przed niepożądanym efektem świetlnym, ale także dodatkowo chroni obiektyw.

Obiektyw Leica Summilux-M 28 mm f/1.4 ASPH. w kolorze czarnym anodowanym będzie dostępny od czerwca 2015 w cenie 23500zł.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm Instax Mini LiPlay - szybki test
21 Cze 2019
Najnowszy hybrydowy aparat Fujifilm łączy w sobie zalety natychmiastówki i przenośnej drukarki. To też najmniejszy Instax w historii. Sprawdzamy, jaki jest naprawdę.
1
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
21 Cze 2019
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
5
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
3
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
4