Czarno-biały miesiąc w Leica Gallery Warszawa

0
Maciej Luśtyk
25 Maj 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Niedawno swoją inaugurację miała wystawa zdjęć Ralpha Gibsa “MONO”. Teraz Leica Gallery Warszawa startuje z cyklem wydarzeń towarzyszących pod hasłem “Czarno-biały miesiąc”. Między innymi będzie można zapoznać się z najnowszymi aparatami Leica. Odbędą się też spotkania i warsztaty.
Pierwsze z wydarzeń to Monochrom (typ 246) Open Day. 2 czerwca w godzinach 14:00 - 18:00, podczas dnia sprzętowego będzie można zapoznać się z możliwościami aparatu i spróbować swoich sił w fotografii czarno-białej. Efekty będzie można zobaczyć na unikalnym monitorze NEC umożliwiającym wyświetlenie w pełni monochromatycznych obrazów i wydrukować swe fotografie w odcieniach szarości na profesjonalnej drukarce Epson i papierach Fomei Collection Baryta Mono. Podczas wydarzenia będzie też można zobaczyć prace Wacława Wantucha i Ragnara Axelssona.
Zobacz wszystkie zdjęcia (7)

Tego samego dnia o godzinie 19:00 zostanie pokazany obszerny slideshow zdjęć Ralpha Gibsona, który pozwoli poznać jego twórczość w szerszym kontekście. Zostaną pokazane prace z każdego okresu twórczości artysty, w tym zdjęcia kolorowe. Pokazowi będzie towarzyszyć muzyka wykonywana na żywo.

10 czerwca o godzinie 19:00 zaprezentowany zostanie slideshow zdjęć Micheala Ackermana, Jacoba Aue Sobola, Piotra Zbierskiego i Andrzeja Pilichowskiego Ragno. Spotkaniu będzie towarzyszyć dyskusja, która spróbuje odpowiedzieć na pytania o obecną rolę fotografii czarno-białej.

Mimo że wystawa MONO kończy się 14 czerwca, wydarzenia towarzyszące będą trwały. 20 i 21 czerwca odbędą się Mistrzowskie Warsztaty Fotografii Aktu prowadzone przez Wacława Wantucha.

Więcej szczegółów oraz możliwość zapisu na warsztaty znajdziecie na stronie leicastore.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Ruszył cashback Panasonic Lumix - aparaty i obiektywy do 1000 zł taniej
Ruszył cashback Panasonic Lumix - aparaty i obiektywy do 1000 zł taniej
W ramach najnowszej promocji, kupując poszczególne modele aparatów i obiektywów możemy uzyskać zwrot części wydanych na nie pieniędzy. W ofercie m.in. flagowce GH5 i...
0
0
Kobiety, numerologia i ukryte symbole. Wystawa Borysa Makarego w Walencji
Kobiety, numerologia i ukryte symbole. Wystawa Borysa Makarego w Walencji
Borys Makary otwiera indywidualną wystawę w galerii NUE w Walencji. Projekt „They were” to man-rayowskie spojrzenie na postać kobiety. Wernisaż już 8...
26
3
"To był czas zapijania się wolnością na umór". Polska na przestrzeni lat w nowej książce Mariusza Foreckiego
"To był czas zapijania się wolnością na umór". Polska na przestrzeni lat w nowej książce Mariusza...
Jacy byliśmy? Jak wyglądał nasz kraj, a jak żyje się teraz? „Mechanizm” to fotograficzna opowieść, dzięki której nie tylko możemy zobaczyć, ale także postarać się...
138
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)