Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Czarno-biały miesiąc w Leica Gallery Warszawa

0

Autor: Maciej Luśtyk

25 Maj 2015
Artykuł na: 6-9 minut
Niedawno swoją inaugurację miała wystawa zdjęć Ralpha Gibsa “MONO”. Teraz Leica Gallery Warszawa startuje z cyklem wydarzeń towarzyszących pod hasłem “Czarno-biały miesiąc”. Między innymi będzie można zapoznać się z najnowszymi aparatami Leica. Odbędą się też spotkania i warsztaty.

Pierwsze z wydarzeń to Monochrom (typ 246) Open Day. 2 czerwca w godzinach 14:00 - 18:00, podczas dnia sprzętowego będzie można zapoznać się z możliwościami aparatu i spróbować swoich sił w fotografii czarno-białej. Efekty będzie można zobaczyć na unikalnym monitorze NEC umożliwiającym wyświetlenie w pełni monochromatycznych obrazów i wydrukować swe fotografie w odcieniach szarości na profesjonalnej drukarce Epson i papierach Fomei Collection Baryta Mono. Podczas wydarzenia będzie też można zobaczyć prace Wacława Wantucha i Ragnara Axelssona.

Zobacz wszystkie zdjęcia (7)

Tego samego dnia o godzinie 19:00 zostanie pokazany obszerny slideshow zdjęć Ralpha Gibsona, który pozwoli poznać jego twórczość w szerszym kontekście. Zostaną pokazane prace z każdego okresu twórczości artysty, w tym zdjęcia kolorowe. Pokazowi będzie towarzyszyć muzyka wykonywana na żywo.

10 czerwca o godzinie 19:00 zaprezentowany zostanie slideshow zdjęć Micheala Ackermana, Jacoba Aue Sobola, Piotra Zbierskiego i Andrzeja Pilichowskiego Ragno. Spotkaniu będzie towarzyszyć dyskusja, która spróbuje odpowiedzieć na pytania o obecną rolę fotografii czarno-białej.

Mimo że wystawa MONO kończy się 14 czerwca, wydarzenia towarzyszące będą trwały. 20 i 21 czerwca odbędą się Mistrzowskie Warsztaty Fotografii Aktu prowadzone przez Wacława Wantucha.

Więcej szczegółów oraz możliwość zapisu na warsztaty znajdziecie na stronie leicastore.pl

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Kup obiektyw Sony i odbierz do 2000 zł rabatu na kolejny
Kup obiektyw Sony i odbierz do 2000 zł rabatu na kolejny
Właśnie wystartowała kolejna świetna oferta Sony. Tym razem ucieszą się ci, którzy planowali rozbudować arsenał o nowe obiektywy. Do końca stycznia, kupując dowolny...
1
0
Pokaż swoje zdjęcia w Centrum Sztuki Współczesnej - ruszyła 9. edycja konkursu Wystaw się w CSW
Pokaż swoje zdjęcia w Centrum Sztuki Współczesnej - ruszyła 9. edycja konkursu Wystaw się w CSW
Wystaw się w CSW to jedna z niewielu inicjatyw, która daje możliwość prezentacji prac niezależnym i początkującym twórcom. Nabór do tegorocznej edycji potrwa do 22...
7
0
Zniżki na aparaty i obiektywy Nikon tylko do niedzieli - ostatnia szansa na sprzęt w niższych cenach
Zniżki na aparaty i obiektywy Nikon tylko do niedzieli - ostatnia szansa na sprzęt w niższych cenach
Dobiega końca promocja „Natychmiastowy rabat”, w ramach której poszczególne korpusy, obiektywy i zestawy sprzęt możemy kupić z upustem sięgającym nawet 1800 zł. Rabaty...
4
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)