Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Najnowsza nota producenta odnośnie korozji matryc w aparatach Leica M

0

Autor: Maciej Luśtyk

6 Lipiec 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Pod koniec grudnia 2014 roku informowaliśmy Was o problemach z matrycami w aparatach Leica M9, M9-P, M Monochrom i M-E. Korozja szklanej powłoki ochraniającej matryce aparatów uwidaczniała się na zdjęciach w postaci białych kropek. Już niebawem ruszy program wymiany wadliwych matryc.

Jak czytamy w najnowszej informacji prasowej firmy Leica, proces produkcji matryc nowej generacji mających zastąpić wadliwe układy dobiegł już niemal końca. Ostatnim etapem będą niezależne testy przeprowadzone w różnorakich warunkach. Jeśli ocena nowych układów wypadnie pomyślnie, uruchomiony zostanie program wymiany wadliwych matryc.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Warto przypomnieć, że w ramach porozumienia producent zobowiązał się na nieodpłatną wymianę matryc wszystkim osobom, które podczas pracy ze swoimi aparatami napotkały się na wspomniany problem. Osoby, które powodu korozji dokonały wymiany już wcześniej, otrzymają zwrot kosztów serwisu.

Problemy dotykają wyłącznie matryc CCD aparatów Leica M9, M9-P, M Monochrom oraz M-E i jest spowodowany korozją szkła chroniącego matrycę aparatu. Jej efekty mogą uwidaczniać się w postaci białych kropek na zdjęciach robionych w zakresie przysłon f/5.6 - f/22. Producent twierdzi, że powodem występowania korozji jest najprawdopodobniej wcześniejsze, mechaniczne uszkodzenie szkła chroniącego matrycę.

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Produkcja lustrzanek Nikon D3500 i D5600 zatrzymana. Czy to koniec tanich aparatów systemowych?
Produkcja lustrzanek Nikon D3500 i D5600 zatrzymana. Czy to koniec tanich aparatów systemowych?
Nikon oznaczył modele D3500 i D5600 jako "stare". To oznacza koniec produkcji budżetowych lustrzanek. A co oferuje na ich miejsce?
1
1
102 Mp w cenie i rozmiarach GFX 50S - czy taki będzie Fujifilm GFX 100S?
102 Mp w cenie i rozmiarach GFX 50S - czy taki będzie Fujifilm GFX 100S?
Wyciekła informacja o dacie premiery i cenie 100-megapikselowego aparatu Fujifilm GFX 100S. Czy to możliwe, że będzie tańszy od pełnoklatkowych lustrzanek?
26
1
Sony Airpeak to najmniejszy dron, który uniesie aparaty serii Alpha
Sony Airpeak to najmniejszy dron, który uniesie aparaty serii Alpha
Dziś Sony uchyliło wreszcie rąbka tajemnicy na temat nadchodzącego drona. Airpeak to model, który ma szansę zdemokratyzować segment profesjonalnych ujęć z...
8
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)