Najnowsza nota producenta odnośnie korozji matryc w aparatach Leica M

0
Maciej Luśtyk
6 Lipiec 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Pod koniec grudnia 2014 roku informowaliśmy Was o problemach z matrycami w aparatach Leica M9, M9-P, M Monochrom i M-E. Korozja szklanej powłoki ochraniającej matryce aparatów uwidaczniała się na zdjęciach w postaci białych kropek. Już niebawem ruszy program wymiany wadliwych matryc.
Jak czytamy w najnowszej informacji prasowej firmy Leica, proces produkcji matryc nowej generacji mających zastąpić wadliwe układy dobiegł już niemal końca. Ostatnim etapem będą niezależne testy przeprowadzone w różnorakich warunkach. Jeśli ocena nowych układów wypadnie pomyślnie, uruchomiony zostanie program wymiany wadliwych matryc.
Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Warto przypomnieć, że w ramach porozumienia producent zobowiązał się na nieodpłatną wymianę matryc wszystkim osobom, które podczas pracy ze swoimi aparatami napotkały się na wspomniany problem. Osoby, które powodu korozji dokonały wymiany już wcześniej, otrzymają zwrot kosztów serwisu.

Problemy dotykają wyłącznie matryc CCD aparatów Leica M9, M9-P, M Monochrom oraz M-E i jest spowodowany korozją szkła chroniącego matrycę aparatu. Jej efekty mogą uwidaczniać się w postaci białych kropek na zdjęciach robionych w zakresie przysłon f/5.6 - f/22. Producent twierdzi, że powodem występowania korozji jest najprawdopodobniej wcześniejsze, mechaniczne uszkodzenie szkła chroniącego matrycę.

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Jeśli już wykładaliście pieniądze na kamerkę sferyczną GoPro Max, wstrzymajcie się jeszcze chwilę. Kandao QooCam wydaje się zjadać ją na śniadanie.
10
0
Panasonic aktualizuje oprogramowanie kilku aparatów. Najbardziej ucieszą się właściciele modelu G9
Panasonic aktualizuje oprogramowanie kilku aparatów. Najbardziej ucieszą się właściciele modelu G9
Nadchodzące nowe wersje firmware’u dla modeli S1, S1R, GH5, GH5S i G9 obejmują poprawki błędów i rozszerzenia zgodności, a także dodanie pożądanych, zaawansowanych funkcji, których brakowało w...
6
1
Leica SL2 - udoskonalony symbol stylu dla profesjonalistów
Leica SL2 - udoskonalony symbol stylu dla profesjonalistów
Po czterech latach od debiutu modelu SL (typ 601), do walki w segmencie pełnoklatkowych bezlusterkowców i rozwijającym się systemie L-mount staje jego następca, który został przeprojektowany w...
22
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)