Najnowsza nota producenta odnośnie korozji matryc w aparatach Leica M

0
Maciej Luśtyk
6 Lipiec 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Pod koniec grudnia 2014 roku informowaliśmy Was o problemach z matrycami w aparatach Leica M9, M9-P, M Monochrom i M-E. Korozja szklanej powłoki ochraniającej matryce aparatów uwidaczniała się na zdjęciach w postaci białych kropek. Już niebawem ruszy program wymiany wadliwych matryc.
Jak czytamy w najnowszej informacji prasowej firmy Leica, proces produkcji matryc nowej generacji mających zastąpić wadliwe układy dobiegł już niemal końca. Ostatnim etapem będą niezależne testy przeprowadzone w różnorakich warunkach. Jeśli ocena nowych układów wypadnie pomyślnie, uruchomiony zostanie program wymiany wadliwych matryc.
Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Warto przypomnieć, że w ramach porozumienia producent zobowiązał się na nieodpłatną wymianę matryc wszystkim osobom, które podczas pracy ze swoimi aparatami napotkały się na wspomniany problem. Osoby, które powodu korozji dokonały wymiany już wcześniej, otrzymają zwrot kosztów serwisu.

Problemy dotykają wyłącznie matryc CCD aparatów Leica M9, M9-P, M Monochrom oraz M-E i jest spowodowany korozją szkła chroniącego matrycę aparatu. Jej efekty mogą uwidaczniać się w postaci białych kropek na zdjęciach robionych w zakresie przysłon f/5.6 - f/22. Producent twierdzi, że powodem występowania korozji jest najprawdopodobniej wcześniejsze, mechaniczne uszkodzenie szkła chroniącego matrycę.

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm X-A7 - niedrogi aparat dla vlogera, lub początkującego fotografa
Fujifilm X-A7 - niedrogi aparat dla vlogera, lub początkującego fotografa
Po tym jak Fujifilm w 2018 roku pokazało model X-T100, myśleliśmy, że firma nie będzie już oferować niższych modeli z segmentu “entry level”. Tymczasem otrzymujemy...
12
0
Nikon Z6 Essential Movie - filmowy zestaw pozwalający łatwo wejść w świat zaawansowanych produkcji
Nikon Z6 Essential Movie - filmowy zestaw pozwalający łatwo wejść w świat zaawansowanych produkcji
Nikon przedstawia swój pierwszy zestaw do filmowania aparatem bezlusterkowym, Nikon Z 6. Jak zapewnia producent, to komplet...
1
2
Phase One XT - profesjonalny średni format na miarę naszych czasów?
Phase One XT - profesjonalny średni format na miarę naszych czasów?
Podczas gdy Hasseblad i Fujifilm ścigają się na bezlusterkowce, Phase One proponuje nieco odmienne podejście do tematu mobilnego aparatu średnioformatowego. I z...
19
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)