Pliki DNG z aparatu Leica Monochrom (Typ 246) mogą uszkodzić bibliotekę zdjęć w programie Photos

0

Autor: Maciej Luśtyk

15 Maj 2015
Artykuł na: 6-9 minut
Jak informuje poświęcony aparatom Leica serwis reddotforum.com, pliki DNG z zaprezentowanego dwa tygodnie temu aparatu Leica M Monochrom (Typ 246) powodują błąd programu Photos, który może skutkować utratą wszystkich zdjęć w galerii.

Jak czytamy w nocie producenta zamieszczonej przez serwis reddotforum.com, pliki DNG z aparatu Leica M Monochrom (Typ 246) nie są kompatybilne z wprowadzonym wraz z aktualizacją systemu Mac OS X Yosemite programem Photos. Pliki DNG powodują błąd programu, który może spowodować wykasowanie wszystkich zdjęć z biblioteki programu.

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Według informacji, Leica i Apple pracują nad rozwiązaniem problemu, które zostanie udostępnione wraz z aktualizacją oprogramowania do obróbki zdjęć. Nie wiadomo jeszcze kiedy takowa miałaby zostać wprowadzona. Jeśli więc należycie do nielicznych posiadaczy nowej Leici, póki co ograniczcie post-produkcję do programów Lightroom i Photoshop.

Więcej o problemie przeczytacie na stronie reddotforum.com

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
DJI Pocket 2 - kieszonkowy trzyosiowy gimbal jeszcze wydajniejszy
DJI Pocket 2 - kieszonkowy trzyosiowy gimbal jeszcze wydajniejszy
Większa matryca, szerszy obiektyw i sporo innych udoskonaleń. DJI zaprezentowało drugą generację kieszonkowego gimbala z wbudowaną kamerą.
4
0
Fujifilm X-S10 - wszystko, co najlepsze w kompaktowym, prostym body
Fujifilm X-S10 - wszystko, co najlepsze w kompaktowym, prostym body
Fujifilm postanowiło zrobić aparat dla mas. Na pokładzie znajdziemy najlepszą matrycę, najszybszy system AF, stabilizację, wydajną baterię i rozbudowany tryb filmowy,...
48
20
Canon Powershot Zoom - koncepcyjny aparat dla fana sportu, przyrody i… podglądacza
Canon Powershot Zoom - koncepcyjny aparat dla fana sportu, przyrody i… podglądacza
Po dwóch latach od prezentacji prototypów, na rynek trafia w końcu oryginalny aparat Canona, pełniący rolę cyfrowej lunety. Pod względem jakości zapewne nie zaoferuje...
16
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)