Album "Dużo kobiet" Mikołaja Grynberga

Przypominamy o wydanym w tym roku przez Agorę albumie Mikołaja Grynberga z portretami kobiet z dziewięciu krajów świata. Znajdziemy w nim zarówno zdjęcia kobiet z bliskiego otoczenia twórcy, jak i tych spotkanych tylko na moment w trakcie podróży po świecie.
W sprzedaży jest album fotograficzny Mikołaja Grynberga "Dużo kobiet". Książka ukazała się w ramach "Biblioteki Gazety Wyborczej".

Praca nad tym projektem stała się dla mnie sposobem na przeżycie żałoby po mojej Mamie - przyznaje artysta. Pierwsza część projektu, pod tytułem "Dużo kobiet, a konkretnie 18" pojawiła się jako samodzielna wystawa w warszawskiej Galerii Luksfera. Znalazły się na niej portrety z bliskiego otoczenia Grynberga. Następne części projektu powstawały na ulicach ośmiu miast: Tel-Awiwu, Buenos Aires, Rio de Janeiro, Kijowa, Meksyku, Limy, Zanzibaru i Pekinu. Projekt ten nie jest jednak katalogiem typów kobiecych na świecie, nie stara się być naukowy, czy też nie służy udowodnieniu jakiejś z góry wybranej tezy. To dokument intymny, autorski, bardzo kameralny choć realizowany na ogromnej przestrzeni czasu i miejsca - pisze Joanna Kinowska.

Zdjęcia Mikołaja Grynberga możecie zobaczyć w naszej Galerii.

autor: Mikołaj Grynberg
tytuł: Dużo Kobiet
wydanie: I, Warszawa 2009
wstęp: Mikołaj Grynberg
posłowie: Mikołaj Łoziński
cena: 32 PLN
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - test obiektywu
7 Paź 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona reporterskiego zooma Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. o ekwiwalencie 70-200 mm f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa.
18