Album "Dużo kobiet" Mikołaja Grynberga

Przypominamy o wydanym w tym roku przez Agorę albumie Mikołaja Grynberga z portretami kobiet z dziewięciu krajów świata. Znajdziemy w nim zarówno zdjęcia kobiet z bliskiego otoczenia twórcy, jak i tych spotkanych tylko na moment w trakcie podróży po świecie.
W sprzedaży jest album fotograficzny Mikołaja Grynberga "Dużo kobiet". Książka ukazała się w ramach "Biblioteki Gazety Wyborczej".

Praca nad tym projektem stała się dla mnie sposobem na przeżycie żałoby po mojej Mamie - przyznaje artysta. Pierwsza część projektu, pod tytułem "Dużo kobiet, a konkretnie 18" pojawiła się jako samodzielna wystawa w warszawskiej Galerii Luksfera. Znalazły się na niej portrety z bliskiego otoczenia Grynberga. Następne części projektu powstawały na ulicach ośmiu miast: Tel-Awiwu, Buenos Aires, Rio de Janeiro, Kijowa, Meksyku, Limy, Zanzibaru i Pekinu. Projekt ten nie jest jednak katalogiem typów kobiecych na świecie, nie stara się być naukowy, czy też nie służy udowodnieniu jakiejś z góry wybranej tezy. To dokument intymny, autorski, bardzo kameralny choć realizowany na ogromnej przestrzeni czasu i miejsca - pisze Joanna Kinowska.

Zdjęcia Mikołaja Grynberga możecie zobaczyć w naszej Galerii.

autor: Mikołaj Grynberg
tytuł: Dużo Kobiet
wydanie: I, Warszawa 2009
wstęp: Mikołaj Grynberg
posłowie: Mikołaj Łoziński
cena: 32 PLN
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - zdjęcia przykładowe
8 Sty 2019
Zaawansowana optyka z wyrazistym i kontrastowym obrazem oraz ultraszybki autofokus współpracujący z systemem Sony Fast Hybrid AF - to główne cechy Tokiny FíRIN 20 mm f/2 FE AF. Zobaczcie, jak stałka poradziła sobie w praktyce.
0
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - test obiektywu
31 Gru 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona Tamrona SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 to krok w dobrą stronę i faktyczny konkurent systemowych odpowiedników. Producent zapewnia, ze zmiany są zauważalne, a my przyglądamy się im bliżej.
1
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - zdjęcia przykładowe
21 Gru 2018
Po 4 latach Tamron pokazał aktualizację obiektywu 15-30 mm, który szczególnie spodobać może się fotografom krajobrazu, architektury i wnętrz. Otrzymujemy lepszą optykę, szybszy autofokus i bardziej wydajną stabilizację, w tej samej cenie co wcześniej. Zobaczcie, jak sprawdza się w praktyce.
0
Nikon Z6 - test aparatu
18 Gru 2018
Sprawdziliśmy czy Nikon Z6 jest w stanie dorównać świetnemu bezlusterkowcowi Sony A7 III.
2
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!