Album "Dużo kobiet" Mikołaja Grynberga

Przypominamy o wydanym w tym roku przez Agorę albumie Mikołaja Grynberga z portretami kobiet z dziewięciu krajów świata. Znajdziemy w nim zarówno zdjęcia kobiet z bliskiego otoczenia twórcy, jak i tych spotkanych tylko na moment w trakcie podróży po świecie.
W sprzedaży jest album fotograficzny Mikołaja Grynberga "Dużo kobiet". Książka ukazała się w ramach "Biblioteki Gazety Wyborczej".

Praca nad tym projektem stała się dla mnie sposobem na przeżycie żałoby po mojej Mamie - przyznaje artysta. Pierwsza część projektu, pod tytułem "Dużo kobiet, a konkretnie 18" pojawiła się jako samodzielna wystawa w warszawskiej Galerii Luksfera. Znalazły się na niej portrety z bliskiego otoczenia Grynberga. Następne części projektu powstawały na ulicach ośmiu miast: Tel-Awiwu, Buenos Aires, Rio de Janeiro, Kijowa, Meksyku, Limy, Zanzibaru i Pekinu. Projekt ten nie jest jednak katalogiem typów kobiecych na świecie, nie stara się być naukowy, czy też nie służy udowodnieniu jakiejś z góry wybranej tezy. To dokument intymny, autorski, bardzo kameralny choć realizowany na ogromnej przestrzeni czasu i miejsca - pisze Joanna Kinowska.

Zdjęcia Mikołaja Grynberga możecie zobaczyć w naszej Galerii.

autor: Mikołaj Grynberg
tytuł: Dużo Kobiet
wydanie: I, Warszawa 2009
wstęp: Mikołaj Grynberg
posłowie: Mikołaj Łoziński
cena: 32 PLN
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix TZ200 - test praktyczny
16 Sie 2018
Jest tak mały i lekki, że można go nosić w kieszeni spodni, ale oferuje aż 15-krotny zoom optyczny z funkcją stabilizacji obrazu. Do tego mamy 1-calową matrycę 20 Mp, filmy 4K, świetny AF, ekran LCD i malutki wizjer oraz wiele inteligentnych trybów czy Wi-Fi i Bluetooth. Czego chcieć więcej w aparacie dla podróżnika? Sprawdziliśmy, jak w praktyce sprawuje się Panasonic Lumix TZ200.
2
Fujifilm X-T100 - test aparatu
8 Sie 2018
Fujifilm wie, jak robić małe, piękne aparaty, a najnowszy model X-T100 jest tego świetnym przykładem. Ze stylem w parze idą interesujące parametry: 24-megapikselowa matryca APS-C, odchylany o 180 stopni, dotykowy ekran LCD, duża wydajność pracy na baterii i niezła ergonomia. Sprawdziliśmy, jak X-T100 radzi sobie w praktyce.
1
Sigma Art z mocowaniem Sony E - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
30 Lip 2018
Jesteście ciekawi, co do zaoferowania mają obiektywy Sigma Art z mocowaniem do Sony E? Sprawdziliśmy, jak w praktyce wypadają dostępne już w sprzedaży modele 20, 24, 35, 50 i 85 mm ze światłem f/1.4.
8
EIZO ColorEdge CG2730 - test monitora
27 Lip 2018
Ten profesjonalny 27-calowy monitor o rozdzielczości 2560 x 1440 px, z wbudowanym czujnikiem do automatycznej kalibracji, zaprojektowano do zastosowań w fotografii, grafice, druku i postprodukcji. Od zawsze monitory z serii CG wyznaczały najwyższe standardy obrazowania na rynku. Czy z tym modelem będzie podobnie? Sprawdźmy!
0