Album "Dużo kobiet" Mikołaja Grynberga

Przypominamy o wydanym w tym roku przez Agorę albumie Mikołaja Grynberga z portretami kobiet z dziewięciu krajów świata. Znajdziemy w nim zarówno zdjęcia kobiet z bliskiego otoczenia twórcy, jak i tych spotkanych tylko na moment w trakcie podróży po świecie.
W sprzedaży jest album fotograficzny Mikołaja Grynberga "Dużo kobiet". Książka ukazała się w ramach "Biblioteki Gazety Wyborczej".

Praca nad tym projektem stała się dla mnie sposobem na przeżycie żałoby po mojej Mamie - przyznaje artysta. Pierwsza część projektu, pod tytułem "Dużo kobiet, a konkretnie 18" pojawiła się jako samodzielna wystawa w warszawskiej Galerii Luksfera. Znalazły się na niej portrety z bliskiego otoczenia Grynberga. Następne części projektu powstawały na ulicach ośmiu miast: Tel-Awiwu, Buenos Aires, Rio de Janeiro, Kijowa, Meksyku, Limy, Zanzibaru i Pekinu. Projekt ten nie jest jednak katalogiem typów kobiecych na świecie, nie stara się być naukowy, czy też nie służy udowodnieniu jakiejś z góry wybranej tezy. To dokument intymny, autorski, bardzo kameralny choć realizowany na ogromnej przestrzeni czasu i miejsca - pisze Joanna Kinowska.

Zdjęcia Mikołaja Grynberga możecie zobaczyć w naszej Galerii.

autor: Mikołaj Grynberg
tytuł: Dużo Kobiet
wydanie: I, Warszawa 2009
wstęp: Mikołaj Grynberg
posłowie: Mikołaj Łoziński
cena: 32 PLN
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8