Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Wystawa Mikołaja Grynberga "Dużo Kobiet" w Lublinie

0

Autor: Marcin Grabowiecki

23 Listopad 2009
Artykuł na: 4-5 minut
Ośrodek Praktyk Teatralnych "Gardzienice" zaprasza na polską premierę projektu Mikołaja Grynberga "Dużo Kobiet". Na wystawie zobaczymy portrety kobiet z dziewięciu miast świata: Warszawy, Rio de Janeiro, Kijowa, Meksyku, Limy, Buenos Aires, Tel Aviv, Zanzibaru i Pekinu. Otwarcie w piątek, 27 listopada o godz. 18:00. Polecamy!
Kobieta z Rio, fot. Mikołaj Grynberg

Wystawa fotografii Mikołaja Grynberga, niezwykłego i cenionego fotografa zostanie otwarta 27 listopada o godz. 18:00 i trwać będzie do 10 stycznia. Polska premiera projektu "Dużo Kobiet" będzie połączona ze spotkaniem z artystą, który opowie o początkach projektu i jego stopniowej ewolucji. Na wystawę złoży się sto niezwykłych zdjęć kobiet z dziewięciu miast świata: Warszawy, Rio de Janeiro, Kijowa, Meksyku, Limy, Buenos Aires, Tel Aviv, Zanzibaru i Pekinu.

Projekt zaczął się w 2004 roku serią zdjęć kobiet z najbliższego otoczenia artysty zrobionych w Warszawie, zatytułowanej "Dużo Kobiet - Warszawa". Wystawa ta została zaprezentowana na dworcu kolejowym Central do Brasil w Rio de Janeiro, podczas festiwalu Polonia Carioca. Obecnie znajduje się na Plaza Juarez w Mieście Meksyk, gdzie była pokazywana w grudniu 2008 roku.

Mikołaj Grynberg jest szczęśliwym człowiekiem, który znalazł swoje miejsce w świecie. Wykonuje zawód, który jest dla niego jednocześnie dialogiem z otaczającym go światem. Jego portrety są dokumentem spotkań z ludźmi. Przez ostatnich kilkanaście lat powstało wiele serii portretowych. Głównymi bohaterami jego fotografii są, wyrażone na różne sposoby i w różnych technikach, emocje. Od kilku lat prowadzi warsztaty fotograficzne oraz od 2009 zajęcia w Studium ZPAF. Jest w trakcie realizacji projektu "Auschwitz - co ja tu robię?"

Mikołaj GrynbergDużo kobiet

Wernisaż: 27.11, godz. 18:00
Termin: 28.11-10.01

Ośrodek Praktyk Teatralnych "Gardzienice"
ul. Grodzka 5a
Lublin

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Black Friday w e-oko.pl - tylko tu znajdziesz promocję na Fujifilm GFX
Black Friday w e-oko.pl - tylko tu znajdziesz promocję na Fujifilm GFX
E-oko.pl to Sklep i Komis Fotograficzny cieszący się uznaniem na rynku od 18 lat. Z okazji Black Friday przygotował dla...
0
0
"Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z..." - trzecia odsłona projektu do obejrzenia w plenerze
"Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z..." - trzecia odsłona projektu do obejrzenia w plenerze
Dyba i Adam Lach, Silvia Pogoda, Bartek Wieczorek, Marta Zgierska i Mateusz Sarełło - zdjęcia tych fotografów będzie można obejrzeć na ulicach Warszawy
0
0
Startuje promocja Black Friday na obiektywy i filtry Irix
Startuje promocja Black Friday na obiektywy i filtry Irix
Do 30 listopada obowiązywać będzie specjalna oferta na produkty Irix oraz Irix Edge. Obiektywy i filtry tego producenta objęte zostaną atrakcyjnymi promocjami.
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)