Wystawa Mikołaja Grynberga "Dużo Kobiet" w Lublinie

Autor: Marcin Grabowiecki

23 Listopad 2009
Artykuł na: 2-3 minuty
Ośrodek Praktyk Teatralnych "Gardzienice" zaprasza na polską premierę projektu Mikołaja Grynberga "Dużo Kobiet". Na wystawie zobaczymy portrety kobiet z dziewięciu miast świata: Warszawy, Rio de Janeiro, Kijowa, Meksyku, Limy, Buenos Aires, Tel Aviv, Zanzibaru i Pekinu. Otwarcie w piątek, 27 listopada o godz. 18:00. Polecamy!
Kobieta z Rio, fot. Mikołaj Grynberg

Wystawa fotografii Mikołaja Grynberga, niezwykłego i cenionego fotografa zostanie otwarta 27 listopada o godz. 18:00 i trwać będzie do 10 stycznia. Polska premiera projektu "Dużo Kobiet" będzie połączona ze spotkaniem z artystą, który opowie o początkach projektu i jego stopniowej ewolucji. Na wystawę złoży się sto niezwykłych zdjęć kobiet z dziewięciu miast świata: Warszawy, Rio de Janeiro, Kijowa, Meksyku, Limy, Buenos Aires, Tel Aviv, Zanzibaru i Pekinu.

Projekt zaczął się w 2004 roku serią zdjęć kobiet z najbliższego otoczenia artysty zrobionych w Warszawie, zatytułowanej "Dużo Kobiet - Warszawa". Wystawa ta została zaprezentowana na dworcu kolejowym Central do Brasil w Rio de Janeiro, podczas festiwalu Polonia Carioca. Obecnie znajduje się na Plaza Juarez w Mieście Meksyk, gdzie była pokazywana w grudniu 2008 roku.

Mikołaj Grynberg jest szczęśliwym człowiekiem, który znalazł swoje miejsce w świecie. Wykonuje zawód, który jest dla niego jednocześnie dialogiem z otaczającym go światem. Jego portrety są dokumentem spotkań z ludźmi. Przez ostatnich kilkanaście lat powstało wiele serii portretowych. Głównymi bohaterami jego fotografii są, wyrażone na różne sposoby i w różnych technikach, emocje. Od kilku lat prowadzi warsztaty fotograficzne oraz od 2009 zajęcia w Studium ZPAF. Jest w trakcie realizacji projektu "Auschwitz - co ja tu robię?"

Mikołaj GrynbergDużo kobiet

Wernisaż: 27.11, godz. 18:00
Termin: 28.11-10.01

Ośrodek Praktyk Teatralnych "Gardzienice"
ul. Grodzka 5a
Lublin

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Pamięć „W” kadrze - ruszyła 6. edycja konkursu Fotograficznego Muzeum Powstania Warszawskiego.
Pamięć „W” kadrze - ruszyła 6. edycja konkursu Fotograficznego Muzeum Powstania Warszawskiego.
Ruszyła tegoroczna odsłona konkursu fotograficznego upamiętniającego Powstanie Warszawskie. Do wygrania 10 000 zł i vouchery do sklepów fotograficznych.
1
Lato z Phoenix - zapisz się na analogowy fotospacer
Lato z Phoenix - zapisz się na analogowy fotospacer
„Lato z Phoenix” to cykl fotospacerów pod znakiem fotografii analogowej, które odbędą się w 7 miastach Polski. Warsztaty, na których będzie można wypróbować najnowszy film Harman Phoenix 200...
1
Darmowe warsztaty z Mariuszem Foreckim w Muzeum Powstania Warszawskiego
Darmowe warsztaty z Mariuszem Foreckim w Muzeum Powstania Warszawskiego
MPW zaprasza na spotkanie warsztatowe z utytułowanym fotoreporterem Mariuszem Foreckim, na którym opowie jak robić niebanalne zdjęcia i opowiadać historie w formie fotoreportaży....
5
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)