Mikołaj Grynberg: I co Wy na to? - spotkanie

Autor: Marcin Grabowiecki

11 Kwiecień 2012
Artykuł na: 2-3 minuty
Zapraszamy na spotkanie z Mikołajem Grynbergiem, które odbędzie się w sobotę, 14 kwietnia o godz. 18:15. Towarzyszy ono wystawie w galerii Muzeum Drukarstwa Warszawskiego. Organizatorzy mają nadzieję, że tytuł dyskusji "I co Wy na to?" zachęci was do rozmowy z artystą.
fot. Antonina Grynberg

Spotkanie z Mikołajem Grynbergiem będzie dobrą okazją do tego, żeby posłuchać o procesie przygotowywania serii "Dużo kobiet" oraz innych projektach Grynberga. Będzie można zadać mu podchwytliwe pytania oraz podyskutować - np. o wystawie "Dużo Kobiet".

Mikołaj Grynberg były psycholog. Fotograf. Artysta, który połączył dar słuchania drugiego człowieka z umiejętnością przekazania emocji na fotografii. Twórca, który stawia bolesne pytania i nie pozostawia odbiorcy obojętnym. W jego pracach ważna jest historia, doświadczenie, nastrój. Autorskie projekty, często łączące przedstawiony obraz z tekstem, są zawsze dokumentem subtelnej rozmowy, którą fotograf zdaje się przeprowadzać ze światem. Światłoczułą refleksją o ludzkich losach. Fotograf od kilku lat prowadzi warsztaty fotograficzne oraz zajęcia w Studium ZPAF. W styczniu 2012 roku miała premierę jego najnowsza publikacja: "Ocaleni z XX wieku" - zbiór rozmów przeprowadzonych w Izraelu z osobami doświadczonymi Zagładą. Wystawiał swoje prace w Polsce i za granicą, brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych, jest autorem kilkunastu ekspozycji indywidualnych.

Organizatorzy:

Muzeum Drukarstwa Warszawskiego oddział Muzeum Historycznego m.st.Warszawy, Fundacja .DOC, Leica.

Wydarzenie towarzyszy wystawie "Mikołaj Grynberg. Dużo kobiet". Przypominamy, że wystawa czynna jest do 15 kwietnia (czwartek i piątek 15:00-20:00; sobota-niedziela 12:00-20:00).

I co Wy na to? - spotkanie z Mikołajem Grynbergiem
Termin: 14.04.2012, godz. 18:15
Wstęp wolny

Galeria Muzeum Drukarstwa Warszawskiego
ul. Marszałkowska 3/5
Warszawa

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Pracuj nad kadrem w plenerze nie przed monitorem, czyli o potędze filtrów optycznych
Pracuj nad kadrem w plenerze nie przed monitorem, czyli o potędze filtrów optycznych
Zobacz, które filtry warto mieć w swojej torbie, i jak z nich korzystać, aby zaoszczędzić czas i nadać swoim zdjęciom profesjonalny wygląd.
7
Fotograficzne podróże Krystiana Bielatowicza. Jaki sprzęt wybrać, aby było funkcjonalnie i komfortowo?
Fotograficzne podróże Krystiana Bielatowicza. Jaki sprzęt wybrać, aby było funkcjonalnie i...
Fotograf i filmowiec Krystian Bielatowicz dzieli się z nami swoimi ulubionymi akcesoriami, które ułatwiają mu pracę w licznych podróżach. Od wyboru pasków na konkretne okazje po...
15
Czym są filtry NiSi Black Mist i dlaczego też powinieneś mieć je w swojej torbie
Czym są filtry NiSi Black Mist i dlaczego też powinieneś mieć je w swojej torbie
Filmowa estetyka nadal rządzi w świecie filmu i fotografii i nigdzie się na razie nie wybiera. A filtry typu Black Mist to prawdopodobnie najprostszy i najskuteczniejszy sposób, by uzyskać ten...
24
Powiązane artykuły