Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Mikołaj Grynberg: I co Wy na to? - spotkanie

0

Autor: Marcin Grabowiecki

11 Kwiecień 2012
Artykuł na: 4-5 minut
Zapraszamy na spotkanie z Mikołajem Grynbergiem, które odbędzie się w sobotę, 14 kwietnia o godz. 18:15. Towarzyszy ono wystawie w galerii Muzeum Drukarstwa Warszawskiego. Organizatorzy mają nadzieję, że tytuł dyskusji "I co Wy na to?" zachęci was do rozmowy z artystą.
fot. Antonina Grynberg

Spotkanie z Mikołajem Grynbergiem będzie dobrą okazją do tego, żeby posłuchać o procesie przygotowywania serii "Dużo kobiet" oraz innych projektach Grynberga. Będzie można zadać mu podchwytliwe pytania oraz podyskutować - np. o wystawie "Dużo Kobiet".

Mikołaj Grynberg były psycholog. Fotograf. Artysta, który połączył dar słuchania drugiego człowieka z umiejętnością przekazania emocji na fotografii. Twórca, który stawia bolesne pytania i nie pozostawia odbiorcy obojętnym. W jego pracach ważna jest historia, doświadczenie, nastrój. Autorskie projekty, często łączące przedstawiony obraz z tekstem, są zawsze dokumentem subtelnej rozmowy, którą fotograf zdaje się przeprowadzać ze światem. Światłoczułą refleksją o ludzkich losach. Fotograf od kilku lat prowadzi warsztaty fotograficzne oraz zajęcia w Studium ZPAF. W styczniu 2012 roku miała premierę jego najnowsza publikacja: "Ocaleni z XX wieku" - zbiór rozmów przeprowadzonych w Izraelu z osobami doświadczonymi Zagładą. Wystawiał swoje prace w Polsce i za granicą, brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych, jest autorem kilkunastu ekspozycji indywidualnych.

Organizatorzy:

Muzeum Drukarstwa Warszawskiego oddział Muzeum Historycznego m.st.Warszawy, Fundacja .DOC, Leica.

Wydarzenie towarzyszy wystawie "Mikołaj Grynberg. Dużo kobiet". Przypominamy, że wystawa czynna jest do 15 kwietnia (czwartek i piątek 15:00-20:00; sobota-niedziela 12:00-20:00).

I co Wy na to? - spotkanie z Mikołajem Grynbergiem
Termin: 14.04.2012, godz. 18:15
Wstęp wolny

Galeria Muzeum Drukarstwa Warszawskiego
ul. Marszałkowska 3/5
Warszawa

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
10 fotograficznych gratisów na różne okazje
10 fotograficznych gratisów na różne okazje
Profesjonalna fotografia nie musi kosztować fortuny. Dzięki tym bezpłatnym pomocom możesz tworzyć ciekawe materiały bez wydawania ani grosza.
5
0
Jak fotografować świąteczne iluminacje - poradnik praktyczny Irix
Jak fotografować świąteczne iluminacje - poradnik praktyczny Irix
Jak uzyskać efekt rozmytego tła oraz wykorzystać instalacje świetlne do tworzenia magicznych, świątecznych kadrów? Swoje pomysły przedstawia specjalista...
34
0
Dagerotypia - stwórz szlachetną odbitkę we własnym domu
Dagerotypia - stwórz szlachetną odbitkę we własnym domu
Chcecie poczuć się jak pionierzy fotografii? Poradnik Goerge Eastman Musem pokazuje, jak własnym sumptem, bez użycia niebezpiecznych substancji, stworzyć zdjęcia w...
89
0
Powiązane artykuły