Wystawa Mikołaja Grynberga i premiera kalendarza Leica Store 2011

Leica Gallery w Warszawie zaprasza na otwarcie wystawy fotografii Mikołaja Grynberga "Koło domu", połączonej z premierą kalendarza Leica Store 2011. Wernisaż (czwartek, 16 grudnia, godz. 18:30) będzie dobrą okazją do spotkania z fotografem i otrzymania wydawnictwa z jego autografem.
fot. Mikołaj Grynberg
"Koło domu" jest projektem przygotowanym specjalnie dla Leica Gallery. To cykl 30 wystylizowanych fotografii, pełnych humoru i ironii portretów, oraz scenek "rodzinno-przyjacielskich". Wystawa obejmuje również unikalny zbiór martwych natur, które według autora "są sposobem fotografowania bez zawracania głowy innym ludziom".

Mikołaj Grynberg - mówi o sobie, że jest "szczęśliwym człowiekiem, który znalazł swoje miejsce w świecie". Wykonuje zawód, który jest dla niego jednocześnie dialogiem z otaczającym światem. Jego portrety są dokumentem spotkań z ludźmi. Przez ostatnich kilkanaście lat powstało wiele serii portretowych. Głównymi bohaterami jego fotografii są wyrażone na różne sposoby emocje. Jest autorem dwóch publikacji książkowych - "Dużo kobiet", oraz "Auschwitz - co ja tu robię?". Obecnie fotograf pracuje nad kolejną książką, która powinna się ukazać jesienią 2011 roku.


Mikołaj GrynbergKoło domu
Wernisaż: 16.12.2010, godz. 18:30
Termin: 17.12.2010-17.02.2011

Leica Gallery
Centrum Handlowe BlueCity
Aleje Jerozolimskie 179, poziom +1
Warszawa
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4
Ricoh GR III - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
8 Mar 2019
Najnowszy kompakt Ricoh GR III pretenduje do miana najdoskonalszego stałoogniskowego aparatu kompaktowego w historii. Czy ma szansę podbić tę specyficzną niszę? Sprawdźcie nasze wnioski po jednym dniu spędzonym z aparatem.
1
Panasonic Lumix GX9 - test aparatu
4 Mar 2019
GX9 to topowy model z „dalmierzowej” serii Lumix GX. Mocna specyfikacja, zamkniętą została w kompaktowym i solidnym body, a atutem jest też niewątpliwie atrakcyjna cena i bogactwo dostępnej optyki. Zobaczmy jak ten stylowy maluch sprawdza się w praktyce.
1