Wystawa Mikołaja Grynberga i premiera kalendarza Leica Store 2011

Autor: Marcin Grabowiecki

13 Grudzień 2010
Artykuł na: 2-3 minuty
Leica Gallery w Warszawie zaprasza na otwarcie wystawy fotografii Mikołaja Grynberga "Koło domu", połączonej z premierą kalendarza Leica Store 2011. Wernisaż (czwartek, 16 grudnia, godz. 18:30) będzie dobrą okazją do spotkania z fotografem i otrzymania wydawnictwa z jego autografem.
fot. Mikołaj Grynberg

"Koło domu" jest projektem przygotowanym specjalnie dla Leica Gallery. To cykl 30 wystylizowanych fotografii, pełnych humoru i ironii portretów, oraz scenek "rodzinno-przyjacielskich". Wystawa obejmuje również unikalny zbiór martwych natur, które według autora "są sposobem fotografowania bez zawracania głowy innym ludziom".

Mikołaj Grynberg - mówi o sobie, że jest "szczęśliwym człowiekiem, który znalazł swoje miejsce w świecie". Wykonuje zawód, który jest dla niego jednocześnie dialogiem z otaczającym światem. Jego portrety są dokumentem spotkań z ludźmi. Przez ostatnich kilkanaście lat powstało wiele serii portretowych. Głównymi bohaterami jego fotografii są wyrażone na różne sposoby emocje. Jest autorem dwóch publikacji książkowych - "Dużo kobiet", oraz "Auschwitz - co ja tu robię?". Obecnie fotograf pracuje nad kolejną książką, która powinna się ukazać jesienią 2011 roku.

Mikołaj GrynbergKoło domu

Wernisaż: 16.12.2010, godz. 18:30
Termin: 17.12.2010-17.02.2011

Leica Gallery
Centrum Handlowe BlueCity
Aleje Jerozolimskie 179, poziom +1
Warszawa

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
„Tu jest wojna” - wystawa zdjęć Wojtka Grzędzińskiego z tekstami Pawła Reszki
„Tu jest wojna” - wystawa zdjęć Wojtka Grzędzińskiego z tekstami Pawła Reszki
Leica Store & Gallery Warszawa zaprasza na wystawę fotografii wybitnego polskiego fotoreportera Wojtka Grzędzińskiego. Fotografiom towarzyszą teksty Pawła Reszki, znanego dziennikarza,...
2
Bryan Schutmaat po raz pierwszy w Polsce. Kowalsky Gallery zaprasza na wystawę County Road
Bryan Schutmaat po raz pierwszy w Polsce. Kowalsky Gallery zaprasza na wystawę County Road
Na zdjęciach pokazuje ludzi oraz krajobrazy zachodniej części USA w sposób daleki od tego co można zobaczyć w mediach. Z wystawą County Road Bryan Schutmaat zawita do Bochni.
2
„Bebok” - wystawa Karoliny Jonderko w Białymstoku
„Bebok” - wystawa Karoliny Jonderko w Białymstoku
Galeria Śledzińskich zaprasza na wystawę jednej z najbardziej utalentowanych polskich dokumentalistek. Projekt „Bebok” powstał w ramach zeszłorocznej Kolekcji Wrzesińskiej i opowiada o...
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)