“Razem dla Pawła” - aukcja charytatywna na rzecz rodziny Żaków

Autor: Redakcja Fotopolis

3 Marzec 2022
Artykuł na: 4-5 minut

Wystartowała charytatywna aukcja na rzecz znanego fotografa Pawła Żaka, który na początku roku stracił dom w wyniku pożaru.

6x7 Leica Gallery Warszawa, Galeria Jednostka, Artinfo.pl oraz Mysia 3 zapraszają do wzięcia udziału w charytatywnej aukcji fotografii kolekcjonerskich. Dochód zostanie w całości przeznaczony na odbudowę zniszczonego w pożarze rodzinnego domu znanego fotografa i wykładowcy Pawła Żaka.

Jakich prac możemy się spodziewać? Na sprzedaż zostaną wystawione przede wszystkim fotografie samego Pawła Żaka. Będą wśród nich zarówno dobrze znane i cenione prace ze starszych projektów: czarno-białe unikaty, malarskie martwe natury czy bajkowe „Opowieści“, jak i najnowsze fotografie z bardzo osobistego cyklu pt. „Smuga“. 

Ale aukcja „Razem dla Pawła“ to nie tylko fotografie Żaka. Pod młotek trafią także fotografie innych znakomitych artystek i artystów, którzy postanowili wspomóc swojego kolegę i przyjaciela, przekazując swoje prace na licytację. Znajdą się wśród nich zdjęcia Anity Andrzejewskiej, Pawła Bogumiła, Jana Brykczyńskiego, Bogdana Dziworskiego, Weroniki Gęsickiej, Mikołaja Grynberga, Agaty Grzybowskiej, Magdy Hueckel, Pawła Jaszczuka, Szymona Kobusińskiego, Kacpra Kowalskiego, Bogdana Konopki, Zuzy Krajewskiej, Rafała Milacha, Jakuba Pajewskiego, Macieja Pisuka, Barta Pogody, Jacka Poremby, Wojciecha Prażmowskiego, Tomka Sikory, Andrzeja Świetlika, Dominika Tarabańskiego, Andrzeja Tobisa, Tomasza Tomaszewskiego, Tomasza Wysockiego i innych.

Będzie to zatem znakomita okazja do wzbogacenia swojej kolekcji o wartościowe dzieła.

Kiedy i gdzie?

Dzięki opcji Artinfo Live - istnieje możliwość licytacji  przez internet. . Aukcja trwa w dniach 2-16 marca 2022 roku na stronie artinfo.pl.

Przeznaczone na aukcję obiekty będzie można obejrzeć (po wcześniejszym umówieniu) w Galerii Jednostka przy ul. Andersa 13 (Skwer Tekli Bądarzewskiej) w Warszawie, kontakt: gallery@jednostka.com, +48 502 22 55 22.

Finałowa licytacja odbędzie się w środę 16 marca o godz. 19.00 na trzecim piętrze Domu Towarowego Mysia 3 w Warszawie.

Katalog wystawy dostępny tutaj: „Razem dla Pawła” - aukcja | Artinfo.pl - portal rynku sztuki

Paweł Żak - sylwetka fotografa

Ur. 1965. W jego twórczości można wyróżnić dwa nurty: fotografii inscenizowanej o charakterze symbolicznym i studiów z natury – najczęściej roślin, owoców, czasem pejzażu. Wiele jego prac powstaje przy użyciu nietypowych technik kopiowania dających w rezultacie unikatowe odbitki.

Studiował nauki społeczne na UW. Absolwent Wydziału Komunikacji Multimedialnej ASP w Poznaniu. Doktor fotografii. Wykłada fotografię na Wydziale Dziennikarstwa UW i w WSF ZPAF. Członek ZPAF od roku 1995. Laureat m.in. Prix de la Lumierre w European Photography Contest (Vevey, Szwajcaria, 1998).

Prace w kolekcjach m.in.: Bibliotheque Nationale w Paryżu,Muzeum Narodowego w Warszawie, Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Muzeum Sztuki w Łodzi oraz w kolekcjach prywatnych w Polsce, Francji, Norwegii, Danii, Holandii, Belgii, Niemczech, Brazylii, Wielkiej Brytanii i USA.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Konkursy foto i wideo z okazji Festiwalu Fotoforma 2024
Konkursy foto i wideo z okazji Festiwalu Fotoforma 2024
Nadchodzi II edycja Festiwalu Fotoforma! Już 13 i 14 czerwca 2024 r. to wyjątkowe wydarzenie ponownie zagości na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie. 2 dni inspiracji i edukacji,...
6
To jeden z najciekawszych polskich festiwali. "Północ" tematem przewodnim 10. edycji W Ramach Sopotu
To jeden z najciekawszych polskich festiwali. "Północ" tematem przewodnim 10. edycji W Ramach Sopotu
Jubileuszowa 10. edycja Festiwalu Fotografii w Ramach Sopotu rozpoczyna się we wrześniu, natomiast już 8 kwietnia do Sopotu przyjeżdżają tegoroczni rezydenci: Jacek Poremba, Antonina...
4
Maciej Markowicz zamienił vana i barkę w ruchomą camerę obscurę. Właśnie otwiera swoją pierwszą wystawę w Berlinie
Maciej Markowicz zamienił vana i barkę w ruchomą camerę obscurę. Właśnie otwiera swoją pierwszą...
Maciej Markowicz unowocześnił najstarszą technikę fotograficzną i dziś fotografuje świat z wnętrza vana lub barki, które pełnią rolę ruchomej camery obscury. Abstrakcyjne zdjęcia...
5
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)