Paradise II, czyli wyjątkowy timelapse San Fancisco w 4K

Autor: Michał Chrzanowski

12 Sierpień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Matthew Maniego powrócił w dobrym stylu. Zaprezentował kolejny imponujący timelapse San Fancisco. Prace nad jego produkcją trwały 3 lata, zaś całość została nagrana w jakości 4K. Efekt? Zobaczcie sami - robi wrażenie.

Timelapse’y są coraz bardziej popularne. Wielu filmowców wykorzystuje tę technikę w swoich produkcjach. Jednak, aby dobrze jej użyć trzeba wykazać się nie lada cierpliwością i zaangażowaniem. Na wykonanie zaledwie kilkusekundowego timelapse’a trzeba poświęcić dobrych kilka godzin. Efekty jednak mogą być zdumiewające.

Wie o tym amerykański filmowiec i fotograf Matthew Maniego, który na stałe mieszka i pracuje w San Fancisco. Na stronie artysty możemy znaleźć wiele filmowych produkcji, jednak ostatnimi czasy jego serce skradły timelapse’y, w których prezentuje swoje ukochane miasto. Na stworzenie Paradise II poświęcił aż 3 lata. Tyle zajęło nagrywanie materiału w różnych lokalizacjach i o różnych porach dnia. Do tego trzeba dodać 6 tygodni edycji, postprodukcji i składania poszczególnych ujęć w film o długości 2 minut i 24 sekund. Efekty tej pracy zobaczcie sami. Produkcja robi wrażenie.

 

Jak podkreśla Matthew Maniego w rozmowie z serwisem DIYPhotography.net, najtrudniej było zachować spójność pomiędzy poszczególnymi ujęciami. Nie bez znaczenia była w tym pogoda oraz zmienne warunki oświetleniowe. Aby perfekcyjne przedstawić daną scenę musiał nawet kilkukrotnie powracać w to samo miejsce. Równie istotne jest wykorzystywanie takiego samego sprzętu – zarówno aparatów, jak i obiektywów. Do produkcji Paradise II używał  Canona 5D Mark III i Sony A7S II oraz szkieł Canon 16-35 mm f/2.8L ll, 50 mm f/1.2 L i 70-200mm f/4 L. Z kolei do wykonania ruchomych przejść podczas filmowania posługiwał się zautomatyzowanym sliderem Dynamic Perception Stage One. Efekty, które uzyskał robią imponujące wrażenie. Niektóre z ujęć zostały nawet wykorzystane podczas największego amerykańskiego sportowego święta - Super Bowl.

Paradise II nie jest jedynym długoterminowym projektem Maniego. Pod koniec 2013 roku zaprezentował swój pierwszy timelapse San Fancisco nazwany Paradise x SF. W porównaniu do nowej produkcji odróżniają go sposób montażu, kadry, edycja oraz muzyka, która nadaję większej dynamiki.

 

Więcej prac Matthew Maniego, w tym produkcji filmowych i zdjęć możecie znaleźć na stronie www.maniegomedia.com.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Wygenerowanie obrazu zużywa tyle prądu, co naładowanie smartfona - ukryte koszty rewolucji AI
Wygenerowanie obrazu zużywa tyle prądu, co naładowanie smartfona - ukryte koszty rewolucji AI
Generatory AI ograniczają czas i środki potrzebne na wykonanie wielu prac graficznych. Szybkość i wygoda niosą jednak za soba wysokie koszty środowiskowe.
0
Myślisz, że znasz się na analogu? Weź udział w grze i rozpoznaj rodzaje filmów po zdjęciach
Myślisz, że znasz się na analogu? Weź udział w grze i rozpoznaj rodzaje filmów po zdjęciach
Kontrasty T-Maxa i charakterystykę HP5 Plusa rozpoznajesz z kilometra? Spróbuj swoich sił w fotograficznym quizie. Ostrzegamy, nie będzie łatwo.
6
Prawda ma znaczenie. Adobe zmienia politykę dotyczącą sprzedaży obrazów AI
Prawda ma znaczenie. Adobe zmienia politykę dotyczącą sprzedaży obrazów AI
Po niedawnych kontrowersjach dotyczących handlu wygenerowanymi obrazami, mającymi ilustrować prawdziwe wydarzenia, Adobe obiecuje zmienić zasady dotyczące zgłaszania prac do Adobe...
9
Powiązane artykuły