Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

„Hermes“ to 102 Mp film poklatkowy wykonany nowym Fujifilm GFX 100

0

Autor: Michał Chrzanowski

28 Maj 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Beno Saradzic, wielokrotnie nagradzany filmowiec, miał możliwość przetestowania nowego średnioformatowego Fujifilm GFX 100. „Hermes“ to efekt jego pracy i timelapse, który zniewala obrazem.

Beno Saradzic to artysta, przed którym drapacze chmur (zwłaszcza w Dubaju, gdzie mieszka) nie mają najmniejszych tajemnic. Ten uznany w branży filmowiec i twórca timelase’ów dostał w swoje ręce jeden z siedmiu istniejących prototypów najnowszego średnioformatowego Fujifilm GFX 100. Od razu zabrał się do pracy, a efekty jego poczynań są zdumiewające.

- Kiedy przedstawiciele Fujifilm zapytali mnie, czy byłbym zainteresowany wypróbowaniem wczesnego prototypu ich długo oczekiwanego aparatu średniego formatu GFX 100, nawet nie pozwoliłem im dokończyć zdania, zanim złapałem aparat i zabrałem im go. Szybko zdobyłem dachy w Dubaju i Abu Dhabi, kręcąc wszystko, co było w zasięgu wzroku - zaznacza Beno Saradzic.

 

- Nie mogłem się doczekać, co może wyprodukować sensor takiej rozdzielczości. Spodziewałem się imponujących wyników, ale nic nie przygotowało mnie na obrazy, które widziałem na moim monitorze 4K, powiększone do 100%. Klarowność, ostrość, kolorystyka i rozdzielczość zdjęć dostarczonych przez GFX 100 są absolutnie zdumiewające. Myślałem, że nigdy nie będę potrzebował aparatu powyżej 50 megapikseli. Tak bardzo się myliłem. Jest to dla mnie takim objawienie, aby mieć tak wiele szczegółów w obrazach, które w przeciwnym razie zostałyby utracone. Ten aparat zmotywował mnie do ponownego nakręcenia moich ulubionych lokalizacji - dodaje Saradzic.

 

Fujifilm GFX 100 na rynku powinien pojawić się pod koniec czerwca tego roku. Za aparat zapłacimy około 47 999 zł. Po więcej prac Beno Saradzica odsyłamy na jego oficjalną stronę internetową.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm GFX100 IR - 400-megapikselowe zdjęcia w podczerwieni
Fujifilm GFX100 IR - 400-megapikselowe zdjęcia w podczerwieni
Fujifilm pragnie wejść na rynek specjalistycznej fotografii średnioformatowej. Nowy model GFX100 IR pozwoli na wykonywanie zdjęć w podczerwieni nawet w rozdzielczości...
7
0
Sony FX6 - wszystko, czego potrzebujesz na wejście w świat profesjonalnego wideo
Sony FX6 - wszystko, czego potrzebujesz na wejście w świat profesjonalnego wideo
Najnowsza kamera Sony FX6, będąca bezpośrednią konkurencją dla takich konstrukcji jak Canon C70 czy Red Komodo, ma zamiar stać się pierwszym wyborem dla twórców...
9
0
Leica Q2 Monochrom - pełnoklatkowy kompakt z czarno-białą matrycą
Leica Q2 Monochrom - pełnoklatkowy kompakt z czarno-białą matrycą
Na ten dzień czekało pewnie wielu fanów fotografii czarno-białej. Na rynku debiutuje pełnoklatkowa Leica Q2 w wersji Monochrom, z 47-megapikselową matrycą. Zobaczcie...
29
7
Powiązane artykuły