Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Kłopoty fabryki Sony, opóźnienie aparatów Nikona

0

Autor: Maciej Luśtyk

26 Kwiecień 2016
Artykuł na: 4-5 minut

W związku z niedawnym trzęsieniem ziemi w Kumamoto, Sony musiało wstrzymać produkcję sensorów. Jak odbije się to na innych producentach?

14 i 16 kwietnia bieżącego roku w Japonię nawiedziły trzęsienia ziemi o sile aż 7 stopni w skali Richtera. Doszło do zniszczeń infrastruktury, a poszkodowanych zostało kilka tysięcy osób, ale skutki kataklizmu sięgają znacznie dalej. Jednym z nich może być znaczne opóźnienie dostaw aparatów fotograficznych.

Nie od dziś wiadomo, że wielu producentów w swoich aparatach korzysta z matryc produkowanych przez Sony. Pech chciał, że w położonym nieopodal epicentrum trzęsienia ziemi mieście Kumamoto, znajduje się właśnie jedna z głównych fabryk zajmujących się produkcją sensorów.

Prace w fabryce zostały wstrzymane na czas oceny zniszczeń i na razie nie wiadomo kiedy zostaną wznowione. Jak odbije się to na producentach współpracujących z Sony? Na razie o opóźnieniach poinformował Nikon, choć nie do końca wiadomo w jakim stopniu wpływ na nie ma sytuacja manufaktury Sony.

Sony Semiconductor Manufacturing Corporation, Kumamoto

“Dostawcy komponentów niezbędnych do produkcji naszych aparatów ucierpieli z powodu trzęsienia ziemi w Kumamoto, co nieuchronnie przełoży się na ich produkcję i terminy dostaw. Obecnie jesteśmy na etapie oceny zaistniałej sytuacji i niebawem udostępnimy więcej szczegółów.” - czytamy w oświadczeniu producenta.

Według oficjalnej informacji prasowej przesunięta zostanie premiera modeli Coolpix A300, Coolpix B500 (maj 2016), Coolpix A900, Coolpix B700 (czerwiec 2016), a także kamery Keymission 360 oraz zaawansowanych 1-calowych kompaktów z serii Nikon DL.

Kamera sportowa pojawi się dopiero w październiku, natomiast w przypadku aparatów Nikon DL, które początkowo miały pojawić się w sprzedaży już w czerwcu, premiera rynkowa przesuwa się na czas nieokreślony. Tutaj jednak znamy powód opóźnienia. Są nim problemy z procesorem obrazu używanym przez aparaty.

Na razie nie wiadomo na ile z powodu trzęsienia ziemi ucierpieli inni producenci. Dosyć ogólne oświadczenie wystosowało jeszcze tylko Fujifilm.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Visual Crafters - LAF AM i Masik Production łączą siły
Visual Crafters - LAF AM i Masik Production łączą siły
Na polskim rynku agencyjno-produkcyjnym dochodzi do ciekawej fuzji. Od teraz LAF AM i Masik Production bedą działać pod wspólnym szyldem Visual Crafters, który ma być...
2
0
Koniec Photokiny. Słynne targi fotograficzne zawieszone do odwołania
Koniec Photokiny. Słynne targi fotograficzne zawieszone do odwołania
Organizatorzy poinformowali o bezterminowym zawieszeniu targów sprzętu foto i wideo Photokina w Kolonii. Powód: "spadki na rynku obrazowania”.
33
1
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Zdjęcie ranionego fotoreportera Tygodnika Solidarność Tomasza Gutrego 11 listopada 2020 roku błyskawicznie obiegło wszystkie media. Postrzelony fotograf będzie domagać...
111
0
Powiązane artykuły