Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

„Andrzej Baturo - 50 lat z fotografią” -spotkanie autorskie i prezentacja albumu

0

Autor: Maciej Luśtyk

21 Październik 2015
Artykuł na: 6-9 minut
Galeria Bielska BWA zaprasza na spotkanie z fotografem, Andrzejem Baturo i prezentację albumu wydanego z okazji 50-lecia pracy twórczej autora. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższy czwartek, 22 października 2015.

Książka podsumowuje 50 lat pracy twórczej Andrzeja Baturo - polskiego fotoreportera i działacza fotograficznego, wybitnego przedstawiciela tzw. czarnego reportażu, specjalizującego się w fotografii socjologicznej. Album zawiera przegląd fotografii artysty - od lat 50. XX wieku po lata współczesne, ukazane chronologicznie w postaci następujących po sobie fotoreportaży m.in. ”PRL”, „Jeszcze Polska”, „Pijana Polska”, „Polska gola”, „Zostać żołnierzem”, „Izba wytrzeźwień”, „Szkoła”, „Poród”. Każdy z działów poprzedzony jest autorskim opisem.

Album wydano w języku polskim i angielskim.

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Z okazji premiery albumu w Galerii Bielskiej BWA odbędzie się spotkanie z autorem, który opowie o swojej pracy i zaprezentuje zdjęcia z wydawnictwa. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek, 22 października 2015] roku, o godzinie 18:00, przy ul. 3 Maja w Bielsku-Białej.

Więcej informacji znajdziecie na stronie galeriabielska.pl

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Koniec Photokiny. Słynne targi fotograficzne zawieszone do odwołania
Koniec Photokiny. Słynne targi fotograficzne zawieszone do odwołania
Organizatorzy poinformowali o bezterminowym zawieszeniu targów sprzętu foto i wideo Photokina w Kolonii. Powód: "spadki na rynku obrazowania”.
31
1
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Zdjęcie ranionego fotoreportera Tygodnika Solidarność Tomasza Gutrego 11 listopada 2020 roku błyskawicznie obiegło wszystkie media. Postrzelony fotograf będzie domagać...
111
0
Google Photos kasuje nielimitowaną przestrzeń na zdjęcia. Macie czas do czerwca 2021
Google Photos kasuje nielimitowaną przestrzeń na zdjęcia. Macie czas do czerwca 2021
Zła wiadomość dla wszystkich, którzy zawierzyli w dożywotnią, nieimitowaną przestrzeń dyskową oferowaną przez aplikację Zdjęcia Google. Od czerwca przyszłego...
34
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)