„Andrzej Baturo - 50 lat z fotografią” -spotkanie autorskie i prezentacja albumu

„Andrzej Baturo - 50 lat z fotografią” -spotkanie autorskie i prezentacja albumu
Galeria Bielska BWA zaprasza na spotkanie z fotografem, Andrzejem Baturo i prezentację albumu wydanego z okazji 50-lecia pracy twórczej autora. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższy czwartek, 22 października 2015.
Książka podsumowuje 50 lat pracy twórczej Andrzeja Baturo - polskiego fotoreportera i działacza fotograficznego, wybitnego przedstawiciela tzw. czarnego reportażu, specjalizującego się w fotografii socjologicznej. Album zawiera przegląd fotografii artysty - od lat 50. XX wieku po lata współczesne, ukazane chronologicznie w postaci następujących po sobie fotoreportaży m.in. ”PRL”, „Jeszcze Polska”, „Pijana Polska”, „Polska gola”, „Zostać żołnierzem”, „Izba wytrzeźwień”, „Szkoła”, „Poród”. Każdy z działów poprzedzony jest autorskim opisem.
Album wydano w języku polskim i angielskim.
Zobacz wszystkie zdjęcia (6)
Z okazji premiery albumu w Galerii Bielskiej BWA odbędzie się spotkanie z autorem, który opowie o swojej pracy i zaprezentuje zdjęcia z wydawnictwa. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek, 22 października 2015] roku, o godzinie 18:00, przy ul. 3 Maja w Bielsku-Białej.

Więcej informacji znajdziecie na stronie galeriabielska.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8