„Andrzej Baturo - 50 lat z fotografią” -spotkanie autorskie i prezentacja albumu

„Andrzej Baturo - 50 lat z fotografią” -spotkanie autorskie i prezentacja albumu
Galeria Bielska BWA zaprasza na spotkanie z fotografem, Andrzejem Baturo i prezentację albumu wydanego z okazji 50-lecia pracy twórczej autora. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższy czwartek, 22 października 2015.
Książka podsumowuje 50 lat pracy twórczej Andrzeja Baturo - polskiego fotoreportera i działacza fotograficznego, wybitnego przedstawiciela tzw. czarnego reportażu, specjalizującego się w fotografii socjologicznej. Album zawiera przegląd fotografii artysty - od lat 50. XX wieku po lata współczesne, ukazane chronologicznie w postaci następujących po sobie fotoreportaży m.in. ”PRL”, „Jeszcze Polska”, „Pijana Polska”, „Polska gola”, „Zostać żołnierzem”, „Izba wytrzeźwień”, „Szkoła”, „Poród”. Każdy z działów poprzedzony jest autorskim opisem.
Album wydano w języku polskim i angielskim.
Zobacz wszystkie zdjęcia (6)
Z okazji premiery albumu w Galerii Bielskiej BWA odbędzie się spotkanie z autorem, który opowie o swojej pracy i zaprezentuje zdjęcia z wydawnictwa. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek, 22 października 2015] roku, o godzinie 18:00, przy ul. 3 Maja w Bielsku-Białej.

Więcej informacji znajdziecie na stronie galeriabielska.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
2
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0