Album Inez Baturo "Fotografia krajobrazowa"

0
Marcin Grabowiecki
9 Styczeń 2013
Artykuł na: 2-3 minuty
Nakładem bielskiej Fundacji Centrum Fotografii ukazał się autorski album Inez Baturo zatytułowany "Fotografia krajobrazowa". To jedna z dwóch polskich autorek, której prace znalazły się w prestiżowej książce "A History of Women Photographers" Naomi Rosenblum.

Ukazał się nowy album autorski Inez Baturo. W książce zatytułowanej "Fotografia krajobrazowa" znajdziemy prace wykonane w ciagu 20 lat pracy twórczej artystki. Na kartach albumu można podziwiać znakomite fotografie pejzażowe, przedstawiające polskie góry i morze.

Inez Baturo Artysta fotografik, wydawca, tłumacz, redaktor. Fundator i wiceprezes Fundacji Centrum Fotografii. Jeden z organizatorów FotoArtFestivalu oraz jego dyrektor programowy. Współwłaściciel Wydawnictwa Baturo. Współzałożyciel i kurator Galerii Fotografii B&B w Bielsku-Białej. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Wiceprezes Okręgu Górskiego Związku Polskich Artystów Fotografików (2004-2008). Członek National Geographic Society (USA). Członek Agencji Forum (Polska). Członek IRIS (Wielka Brytania), organizacji promującej światową fotografię kobiet.

Fotografie publikowała między innymi w "Playboyu", "Voyage", "National Geographic", "Podróżach", "FOTO". Jest autorką paru książek albumowych autorskich. Prace publikowała w albumach zbiorowych pt.: Góry Polskie, Bielsko-Biała. Jej prace wraz z biografią zostały ujęte w publikacji pt. Mistrzowie polskiego pejzażu oraz w prestiżowej "A History of Women Photographers" Naomi Rosenblum (Nowy Jork, USA). Przetłumaczyła z języka angielskiego i opublikowała na polskim rynku "Historię fotografii światowej" Naomi Rosenblum, największe tego typu opracowanie na świecie.

Jest autorką licznych wystaw indywidualnych i grupowych organizowanych w Polsce, na Litwie, Łotwie, w Holandii, we Włoszech, w Czechach, we Francji, USA.

Inez Baturo Fotografia krajobrazowa

Format 288 x 275 mm
120 stron, 110 fotografii
oprawa twarda
cena: 85 PLN
edycja limitowana

Zamówienia można składać pod adresem: baturo@baturo.art.pl lub tel. 33 81 40 95

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Nagrody za najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne 2019 roku przyznane!
Nagrody za najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne 2019 roku przyznane!
Już po raz piętnasty wręczamy najważniejsze nagrody branżowe, których laureaci zostali wyłonieni przez naszych czytelników. Zobaczcie, które produkty i wydarzenia...
8
0
Karty SD mają już 20 lat. Na pierwszych z nich nie zapisalibyście dziś ani jednego zdjęcia
Karty SD mają już 20 lat. Na pierwszych z nich nie zapisalibyście dziś ani jednego zdjęcia
Jeśli chcecie wiedzieć jak szybko rośnie zapotrzebowanie na przestrzeń dyskową, warto prześledzić historię nośników SD, które właśnie skończyły 20 lat. W tym czasie...
18
0
Nawet 5 dni bez ładowania smartfona? Nowa bateria litowo-siarkowa ma raz na zawsze rozwiązać problemy z zasilaniem
Nawet 5 dni bez ładowania smartfona? Nowa bateria litowo-siarkowa ma raz na zawsze rozwiązać...
Czy już niedługo akumulatory będą pozwalać na zasilanie urządzeń przez kilka dni? Taką wydajność obiecują naukowcy z australijskiego Monash University, których bateria...
26
8
Powiązane artykuły