Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Album Inez Baturo "Fotografia krajobrazowa"

0

Autor: Marcin Grabowiecki

9 Styczeń 2013
Artykuł na: 4-5 minut
Nakładem bielskiej Fundacji Centrum Fotografii ukazał się autorski album Inez Baturo zatytułowany "Fotografia krajobrazowa". To jedna z dwóch polskich autorek, której prace znalazły się w prestiżowej książce "A History of Women Photographers" Naomi Rosenblum.

Ukazał się nowy album autorski Inez Baturo. W książce zatytułowanej "Fotografia krajobrazowa" znajdziemy prace wykonane w ciagu 20 lat pracy twórczej artystki. Na kartach albumu można podziwiać znakomite fotografie pejzażowe, przedstawiające polskie góry i morze.

Inez Baturo Artysta fotografik, wydawca, tłumacz, redaktor. Fundator i wiceprezes Fundacji Centrum Fotografii. Jeden z organizatorów FotoArtFestivalu oraz jego dyrektor programowy. Współwłaściciel Wydawnictwa Baturo. Współzałożyciel i kurator Galerii Fotografii B&B w Bielsku-Białej. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Wiceprezes Okręgu Górskiego Związku Polskich Artystów Fotografików (2004-2008). Członek National Geographic Society (USA). Członek Agencji Forum (Polska). Członek IRIS (Wielka Brytania), organizacji promującej światową fotografię kobiet.

Fotografie publikowała między innymi w "Playboyu", "Voyage", "National Geographic", "Podróżach", "FOTO". Jest autorką paru książek albumowych autorskich. Prace publikowała w albumach zbiorowych pt.: Góry Polskie, Bielsko-Biała. Jej prace wraz z biografią zostały ujęte w publikacji pt. Mistrzowie polskiego pejzażu oraz w prestiżowej "A History of Women Photographers" Naomi Rosenblum (Nowy Jork, USA). Przetłumaczyła z języka angielskiego i opublikowała na polskim rynku "Historię fotografii światowej" Naomi Rosenblum, największe tego typu opracowanie na świecie.

Jest autorką licznych wystaw indywidualnych i grupowych organizowanych w Polsce, na Litwie, Łotwie, w Holandii, we Włoszech, w Czechach, we Francji, USA.

Inez Baturo Fotografia krajobrazowa

Format 288 x 275 mm
120 stron, 110 fotografii
oprawa twarda
cena: 85 PLN
edycja limitowana

Zamówienia można składać pod adresem: baturo@baturo.art.pl lub tel. 33 81 40 95

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Nikon w obliczu rekordowych strat - w najbliższym czasie skupi się wyłącznie na bezlusterkowcach
Nikon w obliczu rekordowych strat - w najbliższym czasie skupi się wyłącznie na bezlusterkowcach
Nikon prognozuje, że rok fiskalny 2020 zamknie z rekordową stratą. W związku z tym planuje obcięcie kosztów operacyjnych i skupienie się na kluczowych...
17
5
Plebiscyt 2020: Oto najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne roku
Plebiscyt 2020: Oto najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne roku
Już szesnasty rok z rzędu prezentujemy najlepsze aparaty, obiektywy, akcesoria i wydarzenia fotograficzne minionego roku, które nasi czytelnicy wybrali w Plebiscycie...
31
4
Stan wyjątkowy w Japonii - opóźnienia i zmiana strategii wśród producentów foto w roku 2021
Stan wyjątkowy w Japonii - opóźnienia i zmiana strategii wśród producentów foto w roku 2021
W związku z wprowadzeniem w Japonii obostrzeń związanych z pandemią, duża zmiana strategii i planów może czekać producentów sprzętu foto i wideo. Opóźnienia w dostawach również mogą wystąpić.
2
0
Powiązane artykuły