Galeria Bielska BWA

Wszystkie artykuły z tagiem: "Galeria Bielska BWA" w serwisie fotopolis.pl:
Fotografia Dzikiej Przyrody 2016 już w styczniu w Galerii Bielskiej BWA
Już w najbliższy wtorek odbędzie się otwarcie wystawy, która co roku przyciąga tłumy odwiedzających. Galeria Bielska BWA jako pierwsza w Polsce pokaże najlepsze zdjęcia z tegorocznej edycji konkursu Wildlife Photographer of the Year 2016.
29 Gru 2016
Maciej Luśtyk
0
„Andrzej Baturo - 50 lat z fotografią” -spotkanie autorskie i prezentacja albumu
Galeria Bielska BWA zaprasza na spotkanie z fotografem, Andrzejem Baturo i prezentację albumu wydanego z okazji 50-lecia pracy twórczej autora. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższy czwartek, 22 października 2015.
21 Paź 2015
Maciej Luśtyk
0
“Swoją drogą” - wystawa studentów Uniwersytetu Śląskiego
Galeria Bielska BWA zaprasza na wystawę “Swoją drogą”, która podsumowuje pierwszy rok działalności Koła Naukowego Fotografii “Technicolor”. Wystawa skupia różnorodne prace młodych artystów związanych z kołem. Zdjęcie można oglądać do 12 kwietnia 2015 roku.
23 Mar 2015
Maciej Luśtyk
0
"Kobiety mocy" Katarzyny Majak w Galerii Bielskiej BWA
Zapraszamy do Galerii Bielskiej BWA na otwarcie wystawy Katarzyny Majak "Kobiety Mocy", które odbędzie się 21 czerwca o godz. 19:00. W trakcie wernisażu rytuał odprawi Beata Lech. Projekt "Kobiety Mocy" jest efektem ponad rocznej pracy badawczej, na realizację której artystka otrzymała stypendium MKiDN. Kuratorką wystawy jest Agnieszka Żechowska.
12 Cze 2013
Marcin Grabowiecki
0
30 lat Łodzi Kaliskiej w Galerii Bielska BWA
Zapraszamy na otwarcie wystawy "30 lat Łodzi Kaliskiej", które odbędzie się w piątek, 8 stycznia o godz. 19:00 w Galerii Bielska BWA. Zobaczymy na niej 30-letni dorobek łódzkiej grupy artystycznej. Na bielską ekspozycję złożą się dwie wystawy: "Szczerość i blaga. Etyka prac Łodzi Kaliskiej w latach 1979-89" oraz "Łódź Kaliska w czerni i bieli". Pierwsza z nich przygotowana została przez Muzeum Sztuki w Łodzi, a druga jest kuratorskim wyborem Agaty Smalcerz. Wystawa potrwa do 31 stycznia 2010...
5 Sty 2010
Marcin Grabowiecki
0
Fotografia Dzikiej Przyrody 2008 w Galerii Bielska BWA
Już jutro, w czwartek 3 września w Bielsku-Białej odbędzie się otwarcie wystawy fotografii nagrodzonych w międzynarodowym konkursie "Fotografia Dzikiej Przyrody 2008".
2 Wrz 2009
Marcin Grabowiecki
0
Zadymka jazzowa w Galerii Bielskiej BWA
Wystawa zatytułowana "10 zadymek jazzowych - foto/grafika/film" powstała z okazji kolejnej odsłony jazzowego festiwalu w Bielsku Białej. Stanowi doskonałą dokumentację dotychczasowych edycji tej imprezy. Na zdjęciach będzie można zobaczyć gwiazdy światowego jazzu, a także młodych zdolnych artystów, którzy zostali utrwaleni na światłoczułym materiale, w czasie trwania koncertów.
4 Lut 2008
Marta Sinior
0
"Przejrzystość rzeczy" i inne projekty Sikory w Galerii Bielskiej BWA
Od wczoraj, 7 maja 2007 roku w Galerii Bielskiej BWA prezentowana jest wystawa ukazująca działalność artystyczną Tomka Sikory na przestrzeni 30 lat. Będzie można zobaczyć kolekcję ,,Przejrzystość rzeczy" powstającą od 1997 roku, projekt "Album", ilustracje do książek "Alicja w Krainie Czarów", "Świńskie opowiastki, czyli wędrówka dwóch świnek Zanziba i Tlisia po Australii w poszukiwaniu Smoka", a także jeden z ostatnich cykli "Marocco". Oprócz prac fotograficznych Sikory będzie okazja do...
8 Maj 2007
Marta Sinior
0
"Kobieta o kobiecie" - wystawa w Galerii Bielskiej BWA
Ciekawą wystawę na Dzień Kobiet przygotowała Galeria Bielska BWA. Ekspozycja "Kobieta o kobiecie" to trzecia odsłona autorskiej wystawy Galerii Bielskiej BWA, dotycząca sztuki artystek poruszającej problematykę związaną z szeroko pojętą kobiecością. Oprócz wystawy, galeria przygotowała warsztaty Anny Baumgart oraz projekcie filmów.
28 Lut 2007
Marta Sinior
0
Retrospektywa Jindřicha Štreita
Od kilku dni w Galerii Bielskiej BWA można oglądać fotografie Jindřicha Štreita należącego dzisiaj do najważniejszych współczesnych fotografów czeskich. Artysta poprzez swoje prace opowiada o życiu na prowincji, należącej już do historii socjalistycznej czechosłowackiej wsi.
8 Maj 2006
Marta Sinior
0