Share Grid - wypożyczanie sprzętu między fotografami

Autor: Maciej Luśtyk

10 Grudzień 2014
Artykuł na: 2-3 minuty
Kilka lat temu popularne stały się serwisy typu AirBnB i Blablacar umożliwiające korzystanie z usług hotelarskich lub transportowych bez pośredników. Formuła okazała się na tyle skuteczna, że co i rusz pojawiają się próby przeszczepienia jej na inne rynki. Naszą uwagę przykuła nowa platforma umożliwiająca wypożyczanie sprzętu między fotografami.

Na pewno wielu z Was nie raz miało styczność z tematem wypożyczania sprzętu. Na rynku spotkamy wiele wypożyczalni, jednak często oferowane przez nie ceny są wysokie, a warunki za mało elastyczne. W tym wypadku pozostaje wypożyczanie sprzętu od znajomych. Jednak znalezienie pożądanego akcesorium zajmuje wtedy dużo czasu, a w przypadku uszkodzenia często pojawia się problem z odzyskaniem pieniędzy za naprawę. Receptę na takie sytuacje proponują twórcy serisu Share Grid.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Share grid pozwala na bezpośrednie wypożyczanie sprzętu wewnątrz społeczności filmowców i fotografów. Daje to możliwość taniego, szybkiego wypożyczenia sprzętu, oraz dodatkowego zarobku na posiadanych urządzeniach. Twórcy portalu stawiają przede wszystkim na bezpieczeństwo. Wszyscy użytkownicy poddawani są weryfikacji, za transakcje odpowiada internetowy system płatności, a firma oferuje szerokie możliwości ubezpieczenia wypożyczanego sprzętu. Co więcej, należność za wypożyczenie sprzętu jest wypłacana dopiero po dopełnieniu warunków przez obie strony. Te zaś ustalane są między zainteresowanymi stronami. Z pewnością wpłynie to pozytywnie na bezpieczeństwo oferowanych usług.

Formuła Share Grid jest ciekawa również ze względu na możliwość zawarcia nowych, ciekawych kontaktów. Z pewnością też znacznie uprości i przyspieszy proces wypożyczania sprzętu, a w przyszłości może stanowić poważne zagrożenie dla tradycyjnych wypożyczalni sprzętu fotograficznego i filmowego. Na razie jeszcze nie wiadomo czy serwis wystartuje również w Polsce, ale jesteśmy pewni, że cieszyłby się u nas dużym zainteresowaniem.

Więcej informacji znajdziemy na stronie Sharegrid.com

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Szybko poszło. Mango prezentuje kampanię modową stworzoną przez AI
Szybko poszło. Mango prezentuje kampanię modową stworzoną przez AI
Znana marka odzieżowa wystartowała z pierwszą kampanią modową stworzoną w całości przy użyciu generatorów grafiki AI. I takich sytuacji będzie coraz więcej.
16
Konkurs Magnum Photos i Polaroid - do wygrania aparat I-2, zapas filmów i opieka mentorska agencji
Konkurs Magnum Photos i Polaroid - do wygrania aparat I-2, zapas filmów i opieka mentorska agencji
Polaroid i Magnum Photos wystartowali ze wspólna kampanią, która chce podkreślić wagę opowiadania historii za pomocą fotografii. Towarzyszy jej otwarty konkurs ukierunkowany na...
8
Aparat niedostępny z powodu dużego zainteresowania? To tylko marketingowy spin
Aparat niedostępny z powodu dużego zainteresowania? To tylko marketingowy spin
W ostatnich latach producenci sprzętu fotograficznego coraz częściej informują o niedoborach poszczególnych produktów, rzekomo spowodowanych zbyt dużym zainteresowaniem. To tylko...
25
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)