Canon: 50 milionów EOS-ów i 70 milionów obiektywów EF

Jeszcze jedna wiadomość przekazana dziś przez Canona: firma świętuje wyprodukowanie 50 milionów lustrzanek EOS i 70 milionów z bagnetem EF.

Canon, poza dzisiejszymi premierami, ma jeszcze jeden powód do świętowania. Firma poinformowała o wyprodukowaniu 50 milionów lustrzanek z serii EOS i 70 milionów obiektywów EF. Gratulujemy i oddajemy głos Canonowi:

{BIT|Canon świętuje wyprodukowanie 50 milionów lustrzanek z serii EOS oraz 70 milionów obiektywów EF

Londyn, Wielka Brytania, 18 października 2011 r. - Firma Canon poinformowała dziś, że wraz z wyprodukowaniem 50-milionowego egzemplarza lustrzanki z serii EOS osiągnęła kolejny kamień milowy. To osiągnięcie, które świadczy o ogromnej popularności systemu EOS, zbiegło się w czasie z przekroczeniem innego ważnego progu - do końca października 2011 liczba wyprodukowanych obiektywów Canon EF ma przekroczyć 70 mln sztuk.

"Najnowsze osiągnięcia produkcyjne ilustrują bezprecedensową popularność systemu EOS - powiedział Rainer Fuehres, kierownik ds. konsumenckich produktów do przetwarzania obrazu w Canon Europe. - Projektując system EOS, zawsze skupialiśmy się na zapewnieniu klientom najwyższej wydajności. Niesłabnący popyt na aparaty EOS i obiektywy EF stanowi przekonujące świadectwo jakości, jaką nasze produkty zapewniają fotografom na każdym poziomie zaawansowania".


Aparaty EOS - leading quality
Historia serii EOS - skrót od "Electro Optical System", a zarazem imię greckiej bogini świtu - zaczęła się w 1987 r. w fabryce Fukushima firmy Canon, kiedy do produkcji wszedł ikoniczny model EOS 650, pierwsza na świecie lustrzanka z elektronicznym systemem mocowania obiektywu. Od 25 lat Canon inwestuje w rozwój systemu EOS, aby nadal zapewniał on najbardziej zaawansowane technologie i wyjątkową jakość obrazu fotografom na każdym poziomie zaawansowania, od nowicjuszy do profesjonalistów.

W 1989 roku, zaledwie dwa lata po rynkowej premierze serii EOS, Canon wprowadził do sprzedaży profesjonalną lustrzankę EOS-1, a na dziesięciolecie serii w 1997 roku łączna produkcja osiągnęła 10 mln sztuk. Liczba ta wzrosła do 20 mln sztuk w 2003 roku, w dużej mierze ze sprawą lekkiego i kompaktowego modelu EOS 500 z 1993 r. oraz aparatu EOS D30 z 2000 r., który zapoczątkował błyskawiczny rozwój globalnego rynku lustrzanek cyfrowych.

W ciągu minionych 25 lat Canon zanotował takie osiągnięcia technologiczne, jak wprowadzenie wysokowydajnego, cyfrowego procesora obrazu DIGIC, a także zastrzeżonych matryc CMOS, które zapewniają niezrównaną jakość obrazu. Dzięki tym postępom produkcja przekroczyła 30 mln sztuk na dwudziestą rocznicę serii w grudniu 2007 roku, a 40 mln sztuk - już w maju 2010 roku. Obecny, 50-milionowy próg został osiągnięty we wrześniu 2011 r. po zaledwie roku i czterech miesiącach, co oznacza najszybszy okres produkcyjny w historii rodziny EOS.

Dziś Canon świętuje ten historyczny sukces, wprowadzając do sprzedaży Canon EOS-1D X - rewolucyjną, profesjonalną lustrzankę cyfrową nowej generacji, która oferuje niedoścignioną kombinację szybkości, rozdzielczości oraz jakości obrazu i nadaje się idealnie dla zawodowych fotografów każdego typu.


Obiektywy EF - precyzyjna technologia, twórcza swoboda
Produkcja prestiżowych, wymiennych obiektywów z serii EF do lustrzanek EOS ruszyła w 1987 r. w fabryce Utsunomiya, równolegle z pierwszym aparatem EOS. Rodzina EF, oferująca użytkownikom lustrzanek EOS niezrównaną elastyczność fotografowania we wszystkich okolicznościach, obecnie obejmuje ponad 60 różnych obiektywów, które ze względu na ogromny popyt są wytwarzane w czterech fabrykach.

Od czasu rozpoczęcia produkcji w 1987 r. do obiektywów EF wprowadzono szereg innowacyjnych technologii, m.in. pierwszy na świecie1 silnik ultradźwiękowy (USM) oraz stabilizator obrazu (IS). Tego rodzaju innowacje wyznaczyły zupełnie nowy standard wydajności i przełożyły się na szybki wzrost popularności obiektywów EF, których produkcja przekroczyła 10 mln sztuk w 1995 r., a 20 mln sztuk w 2001 r.

Następnie produkcja osiągnęła 30 mln sztuk w 2006 r., a w zaledwie dwa lata później, w kwietniu 2008 r., przekroczyła próg 40 mln sztuk. Niezwykła popularność serii EOS spowodowała zwiększenie produkcji i osiągnięcie kolejnych kamieni milowych - 50 mln sztuk w grudniu 2009 r. oraz 60 mln sztuk w styczniu tego roku. Do października 2011 r. Canon wyprodukuje kolejnych 10 mln obiektywów w ciągu zaledwie dziewięciu miesięcy, przekraczając próg 70 mln sztuk, do czego przyczyniają się najnowocześniejsze produkty, takie jak nowy model EF 8-15mm f/4L Fisheye USM - pierwszy na świecie1 obiektyw typu "rybie oko", który daje zarówno standardowy efekt "rybiego oka", jak i obrazu kołowego.

Jak przystało na lidera branży obrazowania, w nadchodzących latach Canon będzie nadal doskonalił swoje technologie. Budując na fundamencie technologii optycznych, Canon produkuje wyjątkowe aparaty i obiektywy, które spełniają potrzeby fotografów, od nowicjuszy do zaawansowanych amatorów i profesjonalistów, aby każdy - niezależnie od poziomu umiejętności - mógł cieszyć się potęgą obrazu.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8