Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Canon: 50 milionów EOS-ów i 70 milionów obiektywów EF

0

Autor: Michal Grzegorczyk

18 Październik 2011
Artykuł na: 6-9 minut
Jeszcze jedna wiadomość przekazana dziś przez Canona: firma świętuje wyprodukowanie 50 milionów lustrzanek EOS i 70 milionów z bagnetem EF.

Canon, poza dzisiejszymi premierami, ma jeszcze jeden powód do świętowania. Firma poinformowała o wyprodukowaniu 50 milionów lustrzanek z serii EOS i 70 milionów obiektywów EF. Gratulujemy i oddajemy głos Canonowi:

{BIT|Canon świętuje wyprodukowanie 50 milionów lustrzanek z serii EOS oraz 70 milionów obiektywów EF

Londyn, Wielka Brytania, 18 października 2011 r. - Firma Canon poinformowała dziś, że wraz z wyprodukowaniem 50-milionowego egzemplarza lustrzanki z serii EOS osiągnęła kolejny kamień milowy. To osiągnięcie, które świadczy o ogromnej popularności systemu EOS, zbiegło się w czasie z przekroczeniem innego ważnego progu - do końca października 2011 liczba wyprodukowanych obiektywów Canon EF ma przekroczyć 70 mln sztuk.

"Najnowsze osiągnięcia produkcyjne ilustrują bezprecedensową popularność systemu EOS - powiedział Rainer Fuehres, kierownik ds. konsumenckich produktów do przetwarzania obrazu w Canon Europe. - Projektując system EOS, zawsze skupialiśmy się na zapewnieniu klientom najwyższej wydajności. Niesłabnący popyt na aparaty EOS i obiektywy EF stanowi przekonujące świadectwo jakości, jaką nasze produkty zapewniają fotografom na każdym poziomie zaawansowania".

Aparaty EOS - leading quality

Historia serii EOS - skrót od "Electro Optical System", a zarazem imię greckiej bogini świtu - zaczęła się w 1987 r. w fabryce Fukushima firmy Canon, kiedy do produkcji wszedł ikoniczny model EOS 650, pierwsza na świecie lustrzanka z elektronicznym systemem mocowania obiektywu. Od 25 lat Canon inwestuje w rozwój systemu EOS, aby nadal zapewniał on najbardziej zaawansowane technologie i wyjątkową jakość obrazu fotografom na każdym poziomie zaawansowania, od nowicjuszy do profesjonalistów.

W 1989 roku, zaledwie dwa lata po rynkowej premierze serii EOS, Canon wprowadził do sprzedaży profesjonalną lustrzankę EOS-1, a na dziesięciolecie serii w 1997 roku łączna produkcja osiągnęła 10 mln sztuk. Liczba ta wzrosła do 20 mln sztuk w 2003 roku, w dużej mierze ze sprawą lekkiego i kompaktowego modelu EOS 500 z 1993 r. oraz aparatu EOS D30 z 2000 r., który zapoczątkował błyskawiczny rozwój globalnego rynku lustrzanek cyfrowych.

W ciągu minionych 25 lat Canon zanotował takie osiągnięcia technologiczne, jak wprowadzenie wysokowydajnego, cyfrowego procesora obrazu DIGIC, a także zastrzeżonych matryc CMOS, które zapewniają niezrównaną jakość obrazu. Dzięki tym postępom produkcja przekroczyła 30 mln sztuk na dwudziestą rocznicę serii w grudniu 2007 roku, a 40 mln sztuk - już w maju 2010 roku. Obecny, 50-milionowy próg został osiągnięty we wrześniu 2011 r. po zaledwie roku i czterech miesiącach, co oznacza najszybszy okres produkcyjny w historii rodziny EOS.

Dziś Canon świętuje ten historyczny sukces, wprowadzając do sprzedaży Canon EOS-1D X - rewolucyjną, profesjonalną lustrzankę cyfrową nowej generacji, która oferuje niedoścignioną kombinację szybkości, rozdzielczości oraz jakości obrazu i nadaje się idealnie dla zawodowych fotografów każdego typu.

Obiektywy EF - precyzyjna technologia, twórcza swoboda

Produkcja prestiżowych, wymiennych obiektywów z serii EF do lustrzanek EOS ruszyła w 1987 r. w fabryce Utsunomiya, równolegle z pierwszym aparatem EOS. Rodzina EF, oferująca użytkownikom lustrzanek EOS niezrównaną elastyczność fotografowania we wszystkich okolicznościach, obecnie obejmuje ponad 60 różnych obiektywów, które ze względu na ogromny popyt są wytwarzane w czterech fabrykach.

Od czasu rozpoczęcia produkcji w 1987 r. do obiektywów EF wprowadzono szereg innowacyjnych technologii, m.in. pierwszy na świecie1 silnik ultradźwiękowy (USM) oraz stabilizator obrazu (IS). Tego rodzaju innowacje wyznaczyły zupełnie nowy standard wydajności i przełożyły się na szybki wzrost popularności obiektywów EF, których produkcja przekroczyła 10 mln sztuk w 1995 r., a 20 mln sztuk w 2001 r.

Następnie produkcja osiągnęła 30 mln sztuk w 2006 r., a w zaledwie dwa lata później, w kwietniu 2008 r., przekroczyła próg 40 mln sztuk. Niezwykła popularność serii EOS spowodowała zwiększenie produkcji i osiągnięcie kolejnych kamieni milowych - 50 mln sztuk w grudniu 2009 r. oraz 60 mln sztuk w styczniu tego roku. Do października 2011 r. Canon wyprodukuje kolejnych 10 mln obiektywów w ciągu zaledwie dziewięciu miesięcy, przekraczając próg 70 mln sztuk, do czego przyczyniają się najnowocześniejsze produkty, takie jak nowy model EF 8-15mm f/4L Fisheye USM - pierwszy na świecie1 obiektyw typu "rybie oko", który daje zarówno standardowy efekt "rybiego oka", jak i obrazu kołowego.

Jak przystało na lidera branży obrazowania, w nadchodzących latach Canon będzie nadal doskonalił swoje technologie. Budując na fundamencie technologii optycznych, Canon produkuje wyjątkowe aparaty i obiektywy, które spełniają potrzeby fotografów, od nowicjuszy do zaawansowanych amatorów i profesjonalistów, aby każdy - niezależnie od poziomu umiejętności - mógł cieszyć się potęgą obrazu.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Stan wyjątkowy w Japonii - opóźnienia i zmiana strategii wśród producentów foto w roku 2021
Stan wyjątkowy w Japonii - opóźnienia i zmiana strategii wśród producentów foto w roku 2021
W związku z wprowadzeniem w Japonii obostrzeń związanych z pandemią, duża zmiana strategii i planów może czekać producentów sprzętu foto i wideo. Opóźnienia w dostawach również mogą wystąpić.
2
0
Produkty SmallRig w ofercie Focus Nordic Poland
Produkty SmallRig w ofercie Focus Nordic Poland
Klatki, uchwyty i oparcia naramienne dla operatorów i fotografów marki SmallRig trafiły do oferty jednego z największych dystrybutorów sprzętu foto i wideo, firmy Focus Nordic Poland
0
0
Canon pracuje nad szybką matrycą o dużej rozdzielczości w technologii warstwowej
Canon pracuje nad szybką matrycą o dużej rozdzielczości w technologii warstwowej
Canon często wskazywany jest jako ten, który pod względem technologii sensorów ciągle pozostaje w tyle za konkurencją. Wygląda jednak na to, że producent nie próżnuje...
1
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (8)