Canon: 50 milionów EOS-ów i 70 milionów obiektywów EF

0
Michal Grzegorczyk
18 Październik 2011
Artykuł na: 6-9 minut
Jeszcze jedna wiadomość przekazana dziś przez Canona: firma świętuje wyprodukowanie 50 milionów lustrzanek EOS i 70 milionów z bagnetem EF.

Canon, poza dzisiejszymi premierami, ma jeszcze jeden powód do świętowania. Firma poinformowała o wyprodukowaniu 50 milionów lustrzanek z serii EOS i 70 milionów obiektywów EF. Gratulujemy i oddajemy głos Canonowi:

{BIT|Canon świętuje wyprodukowanie 50 milionów lustrzanek z serii EOS oraz 70 milionów obiektywów EF

Londyn, Wielka Brytania, 18 października 2011 r. - Firma Canon poinformowała dziś, że wraz z wyprodukowaniem 50-milionowego egzemplarza lustrzanki z serii EOS osiągnęła kolejny kamień milowy. To osiągnięcie, które świadczy o ogromnej popularności systemu EOS, zbiegło się w czasie z przekroczeniem innego ważnego progu - do końca października 2011 liczba wyprodukowanych obiektywów Canon EF ma przekroczyć 70 mln sztuk.

"Najnowsze osiągnięcia produkcyjne ilustrują bezprecedensową popularność systemu EOS - powiedział Rainer Fuehres, kierownik ds. konsumenckich produktów do przetwarzania obrazu w Canon Europe. - Projektując system EOS, zawsze skupialiśmy się na zapewnieniu klientom najwyższej wydajności. Niesłabnący popyt na aparaty EOS i obiektywy EF stanowi przekonujące świadectwo jakości, jaką nasze produkty zapewniają fotografom na każdym poziomie zaawansowania".


Aparaty EOS - leading quality
Historia serii EOS - skrót od "Electro Optical System", a zarazem imię greckiej bogini świtu - zaczęła się w 1987 r. w fabryce Fukushima firmy Canon, kiedy do produkcji wszedł ikoniczny model EOS 650, pierwsza na świecie lustrzanka z elektronicznym systemem mocowania obiektywu. Od 25 lat Canon inwestuje w rozwój systemu EOS, aby nadal zapewniał on najbardziej zaawansowane technologie i wyjątkową jakość obrazu fotografom na każdym poziomie zaawansowania, od nowicjuszy do profesjonalistów.

W 1989 roku, zaledwie dwa lata po rynkowej premierze serii EOS, Canon wprowadził do sprzedaży profesjonalną lustrzankę EOS-1, a na dziesięciolecie serii w 1997 roku łączna produkcja osiągnęła 10 mln sztuk. Liczba ta wzrosła do 20 mln sztuk w 2003 roku, w dużej mierze ze sprawą lekkiego i kompaktowego modelu EOS 500 z 1993 r. oraz aparatu EOS D30 z 2000 r., który zapoczątkował błyskawiczny rozwój globalnego rynku lustrzanek cyfrowych.

W ciągu minionych 25 lat Canon zanotował takie osiągnięcia technologiczne, jak wprowadzenie wysokowydajnego, cyfrowego procesora obrazu DIGIC, a także zastrzeżonych matryc CMOS, które zapewniają niezrównaną jakość obrazu. Dzięki tym postępom produkcja przekroczyła 30 mln sztuk na dwudziestą rocznicę serii w grudniu 2007 roku, a 40 mln sztuk - już w maju 2010 roku. Obecny, 50-milionowy próg został osiągnięty we wrześniu 2011 r. po zaledwie roku i czterech miesiącach, co oznacza najszybszy okres produkcyjny w historii rodziny EOS.

Dziś Canon świętuje ten historyczny sukces, wprowadzając do sprzedaży Canon EOS-1D X - rewolucyjną, profesjonalną lustrzankę cyfrową nowej generacji, która oferuje niedoścignioną kombinację szybkości, rozdzielczości oraz jakości obrazu i nadaje się idealnie dla zawodowych fotografów każdego typu.


Obiektywy EF - precyzyjna technologia, twórcza swoboda
Produkcja prestiżowych, wymiennych obiektywów z serii EF do lustrzanek EOS ruszyła w 1987 r. w fabryce Utsunomiya, równolegle z pierwszym aparatem EOS. Rodzina EF, oferująca użytkownikom lustrzanek EOS niezrównaną elastyczność fotografowania we wszystkich okolicznościach, obecnie obejmuje ponad 60 różnych obiektywów, które ze względu na ogromny popyt są wytwarzane w czterech fabrykach.

Od czasu rozpoczęcia produkcji w 1987 r. do obiektywów EF wprowadzono szereg innowacyjnych technologii, m.in. pierwszy na świecie1 silnik ultradźwiękowy (USM) oraz stabilizator obrazu (IS). Tego rodzaju innowacje wyznaczyły zupełnie nowy standard wydajności i przełożyły się na szybki wzrost popularności obiektywów EF, których produkcja przekroczyła 10 mln sztuk w 1995 r., a 20 mln sztuk w 2001 r.

Następnie produkcja osiągnęła 30 mln sztuk w 2006 r., a w zaledwie dwa lata później, w kwietniu 2008 r., przekroczyła próg 40 mln sztuk. Niezwykła popularność serii EOS spowodowała zwiększenie produkcji i osiągnięcie kolejnych kamieni milowych - 50 mln sztuk w grudniu 2009 r. oraz 60 mln sztuk w styczniu tego roku. Do października 2011 r. Canon wyprodukuje kolejnych 10 mln obiektywów w ciągu zaledwie dziewięciu miesięcy, przekraczając próg 70 mln sztuk, do czego przyczyniają się najnowocześniejsze produkty, takie jak nowy model EF 8-15mm f/4L Fisheye USM - pierwszy na świecie1 obiektyw typu "rybie oko", który daje zarówno standardowy efekt "rybiego oka", jak i obrazu kołowego.

Jak przystało na lidera branży obrazowania, w nadchodzących latach Canon będzie nadal doskonalił swoje technologie. Budując na fundamencie technologii optycznych, Canon produkuje wyjątkowe aparaty i obiektywy, które spełniają potrzeby fotografów, od nowicjuszy do zaawansowanych amatorów i profesjonalistów, aby każdy - niezależnie od poziomu umiejętności - mógł cieszyć się potęgą obrazu.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Nikon, Leica i Olympus nie wezmą udziału w kolejnej Photokinie. Czy w czasach internetu targi mają jeszcze sens?
Nikon, Leica i Olympus nie wezmą udziału w kolejnej Photokinie. Czy w czasach internetu targi mają...
Pierwsza Photokina w nowej formule już wiosną. Nie weźmie w niej jednak udziału trzech głównych producentów sprzętu. Czy firmom fotograficznym targi są jeszcze do...
4
6
Nagradzany chiński fotoreporter Lu Guang znów na wolności. Nie chce udzielać wywiadów
Nagradzany chiński fotoreporter Lu Guang znów na wolności. Nie chce udzielać wywiadów
Zatrzymany przed rokiem przez chińską służbę bezpieczeństwa, jeden z najbardziej znanych fotoreporterów Pańswa Środka,...
9
0
Sigma porzuca mocowanie K. Co dalej z Pentaksem?
Sigma porzuca mocowanie K. Co dalej z Pentaksem?
Pentax, choć cały czas ma wierne grono użytkowników, już od dłuższego czasu wędruje poboczem rynku fotograficznego. W obliczu działań Sigmy producentowi będzie jeszcze...
25
24
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (8)