Canon świętuje 25-lecie systemu EOS

Autor: Michal Grzegorczyk

7 Marzec 2012
Artykuł na: 4-5 minut
{COP|25 lat temu, w 1987 roku pojawił się system Canon EOS. Od tamtej pory był konsekwentnie rozwijany, dzięki czemu stał się jednym z najbardziej wszechstronnych małoobrazkowych systemów fotograficznych na świecie.

System Canon EOS ma już 25 lat - {ITL|zadebiutował w 1987 roku aparatem EOS 650 SLR i trzema wymiennymi obiektywami EF, m.in. EF35-70mm f/3.5-4.5. W marcu br. mija 25 lat od momentu wprowadzenia na rynek pierwszych produktów z tej serii. Jest to doskonała okazja, by uczcić długą i bogatą historię tego systemu.

Seria EOS, której nazwa pochodzi od słów "Electro Optical System" (system elektrooptyczny) jest zarazem imieniem mitologicznej greckiej bogini świtu. Była to pierwsza na świecie linia produktów z całkowicie elektronicznym systemem montażu, reprezentująca nową generację lustrzanek AF. W erze aparatów analogowych lustrzanki EOS zdobyły szerokie uznanie wśród użytkowników, którzy docenili je za połączenie innowacyjnych technologii i designu z łatwością użycia. Canon zaoferował kolejne ulepszenia, które zostały zaprezentowane razem z wprowadzeniem topowego modelu EOS-1 w 1989 roku. Z kolei dzięki premierze aparatu EOS 500 (w innych regionach dostępny pod nazwą EOS Kiss lub EOS Rebel XS), która odbyła się w 1993 roku, udało się dotrzeć do szerszego grona użytkowników.

W 2000 roku, kiedy lustrzanki cieszyły się już ogromną popularnością, Canon zaprezentował model EOS D30. Opracowano także, będącą własnością firmy, matrycę CMOS oraz zaawansowany procesor DIGIC. Wszystko po to, aby zaoferować produkty, które spełniały kluczowe wymagania firmy Canon dot. szybkości działania, łatwości użycia oraz doskonałej jakości obrazu.

Na czele z flagowym modelem EOS-1D X oraz zaprezentowanym niedawno aparatem EOS 5D Mark III, charakteryzującym się doskonałą jakością obrazu i rozbudowanym trybem filmowania, linia cyfrowych lustrzanek Canona zaspokaja potrzeby użytkowników na wszystkich poziomach zaawansowania.

Seria wymiennych obiektywów, wprowadzanych wraz z lustrzankami EOS, stała się wiodąca w branży fotograficznej. Dzięki optycznej technologii firmy Canon, obiektywy EF zawierają takie innowacyjne technologie jak: silnik ultradźwiękowy (USM), Stabilizacja Obrazu (IS), powłoka Subwavelength Structure (SWC), technologia antyrefleksyjna oraz wielowarstwowe dyfrakcyjne elementy optyczne. Aktualna linia obejmuje ponad 60 obiektywów, które oferują pełną gamę możliwości fotografowania.

Ponadto, dzięki premierze profesjonalnych produktów z serii EOS Cinema, system EOS Canona wspiera także produkcje filmowe i zapewnia twórcom nowe możliwości kreatywne.

Canon nieustannie udoskonala technologie obrazowania, opierając je na swoich podstawowych rozwiązaniach optycznych. Stara się oferować wyjątkowe i niezawodne aparaty i obiektywy, będące odpowiedzią na rozmaite potrzeby użytkowników, a także przyczynia się do rozwoju kultury fotografowania i tworzenia filmów.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Nowy salon CEWE Fotojoker w Bydgoszczy - promocje z okazji otwarcia
Nowy salon CEWE Fotojoker w Bydgoszczy - promocje z okazji otwarcia
CEWE Fotojoker, renomowana marka branży fotograficznej, otworzyła nowy salon w Galerii Zielone Arkady, w sercu Bydgoszczy. Z tej okazji, na klientów czeka wiele atrakcji i specjalnie...
8
Chemia Kodak Professional wraca na europejski rynek
Chemia Kodak Professional wraca na europejski rynek
Już niebawem na rynku pojawi się komplet chemii fotograficznej do wywoływania zdjęć analogowych Kodak Professional. W ofercie znajdą się zarówno odczynniki do negatywów czarno-białych,...
19
Podcast Fotopolis dostępny na YouTube
Podcast Fotopolis dostępny na YouTube
Od dzisiaj nasz autorski podcast dostępny jest do posłuchania także w serwisie YouTube. To już 50 odcinków rozmów o fotografii z czołowymi przedstawicielami branży.
9
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)