Canon świętuje 25-lecie serii EOS-1

0
Michal Grzegorczyk
10 Czerwiec 2014
Artykuł na: 4-5 minut
W 1987 roku firma Canon zapoczątkowała linię lustrzanek Canon EOS. Dwa lata później, w 1989 roku światło dzienne ujrzał pierwszy model kierowany do profesjonalistów: EOS-1. Na wersję cyfrową, Canon EOS 1D, trzeba było czekać do 2001 roku, a na wersję pełnoklatkową (EOS-1Ds) rok dłużej.
Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

Dwa lata po debiucie linii lustrzanek EOS, w 1989 roku firma Canon zaprezentowała pierwszy model kierowany do profesjonalistów: EOS-1. Kolejny krok milowy to wersja cyfrowa Canon EOS 1D, na którą trzeba było czekać do 2001 roku, a na wersję pełnoklatkową (EOS-1Ds) rok dłużej. 25 lat historii profesjonalnych lustrzanek Canona obfitowało w ciekawe rozwiązania. Można o tym przeczytać w informacji prasowej:

W 1994 roku, czyli wówczas gdy profesjonalni fotografowie zaczęli polegać na możliwościach oferowanych przez system AF w lustrzankach, Canon zaprezentował aparat EOS-1N. W porównaniu do swoich poprzedników, EOS-1N oferował większą liczbę punktów AF zapewniających precyzyjne ustawianie ostrości na szybko poruszających się obiektach. W 2000 roku firma zaprezentowała model EOS-1V, który oferował 45 gęsto rozmieszczonych punktów AF, umożliwiając fotografowanie z prędkością 9 klatek na sekundę.

Wraz z nadejściem ery aparatów cyfrowych, w 2001 roku Canon wprowadził na rynek swoją pierwszą flagową lustrzankę cyfrową – EOS-1D, a w 2002 roku – pełnoklatkowy model EOS-1Ds. Najbardziej zaawansowany aparat firmy Canon z tej linii – profesjonalna lustrzanka cyfrowa EOS-1D X została zaprezentowana w czerwcu 2012 roku, jako 131 model z serii EOS-1. Oferując bezkonkurencyjne połączenie szybkości, rozdzielczości i jakości obrazu, aparat EOS-1D X nieprzerwanie cieszy się uznaniem szerokiego grona specjalistów, od profesjonalnych fotografów pracujących na różnych polach, przez fotoreporterów i fotografów sportowych, aż po zawodowców zajmujących się fotografią przyrodniczą czy komercyjną.

W ciągu minionych 25 lat, siłą flagowej serii EOS-1 była najnowocześniejsza technologia i wysokiej klasy wydajność. Siła ta jest charakterystyczna dla całej linii produktów firmy Canon, od amatorskich modeli, do tych najbardziej zaawansowanych. Canon od zawsze konsekwentnie dążył do tworzenia wyjątkowych aparatów, które rozwijają kreatywność i wychodzą naprzeciw zmieniającym się potrzebom fotografów na każdym poziomie zaawansowania. To także jest kierunek na przyszłość.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Olympus PEN E-PL10 - niewielki korpus Mikro Cztery Trzecie dla początkujących fotografów i vlogerów
Olympus PEN E-PL10 - niewielki korpus Mikro Cztery Trzecie dla początkujących fotografów i vlogerów
Miesiąc po premierze na rynkach azjatyckich model E-PL debiutuje także w europie. Jest to jednak niewielka aktualizacja względem poprzednika.
5
0
Ricoh Theta SC2 - kamera sferyczna 4K za tysiąc złotych
Ricoh Theta SC2 - kamera sferyczna 4K za tysiąc złotych
Na rynku debiutuje druga generacja przystępnej cenowo kamerki sferycznej Theta SC. Prosta w obsłudze konstrukcja zyskała m.in. możliwość...
6
0
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Jeśli już wykładaliście pieniądze na kamerkę sferyczną GoPro Max, wstrzymajcie się jeszcze chwilę. Kandao QooCam wydaje się zjadać ją na śniadanie.
10
0
Powiązane artykuły