"7 Rooms" Rafała Milacha w przedsprzedaży

Można już zamawiać pierwszą indywidualną książkę Rafała Milacha. Wydawnictwo "7 Rooms" w wersji limitowanej jest już w przedsprzedaży! Publikacja ukazaże się nakładem niemieckiego wydawnictwa Kehrer Verlag i rosyjskiego TREEMEDIA.

Ukazała się limitowana wersja książki Rafała Milacha "7 Rooms". 100 numerowanych i sygnowanych egzemplarzy w specjalnie zaprojektowanym pudełku z sygnowaną odbitką autorską (do wyboru) w formacie 13x18cm możemy kupić za 100 euro.

Książka zawiera eseje światowej sławy białoruskiej reportażystki i pisarki Swietłany Aleksijewicz laureatki nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Teksty pochodzą z książki "Zaczarowani śmiercią" pierwszy raz w przekładzie na język angielski. Słowo wstępne jest autorstwa Lizy Faktor, fundatorki Objective Reality oraz agencji Photogrpaher.ru, wieloletniej kuratorki festiwalu Interfoto w Moskwie. Wywiady z bohaterami zdjęć przeprowadzone zostały przez Rafała Milacha. Książkę zaprojektowała Ania Nałęcka, a wydało ją niemieckie wydawnictwo Kehrer Verlag i rosyjskie TREEMEDIA.

"7 Rooms" opowiada historię 7 Rosjan, z 3 rosyjskich miast: Moskwy, Jekaterynburga i Krasnojarska. Wszyscy urodzili się w Związku Radzieckim, ale w swoje dorosłe życie weszli w putinowskiej Rosji. Bohaterowie tego cyklu nie są superbogaczami, nie pochodzą też z marginesu społeczeństwa, są zwykłymi ludźmi mieszkającymi na przedmieściach. "7 Rooms" nie jest opowieścią o pokoleniu, nie daje również odpowiedzi na to, czym jest współczesna Rosja. "7 Rooms" to intymny dialog fotografa ze swoim bohaterem.
fot. Rafał Milach

Rafał Milach, fotograf dokumentalista, absolwent ASP w Katowicach oraz ITF w opawie. Od ponad 10 lat realizuje projekty poświęcone transformacji w krajach rosyjskojęzycznych i Europie Środkowo-Wschodniej. Efektem tej pracy są eseje "Szare" (2002), "Wunderland" (2006), "Czarne morze Betonu" (2009) czy "7 Pokoi" (2011). Fotografie Rafała były wystawiane m.in. w Muzeum Sztuki Współczesnej Moca Shanghai oraz są częścią stałej kolekcji Kiyosato Museum of Photographic Art w Japonii. Były również prezentowane na takich festiwalach jak Photoespana, Look3 czy Rencontres Photographiques we francuskim Arles. W 2007 roku Rafał został stypendystą fundacji World Press Photo, biorąc udział w prestiżowych warsztatach Joop Swat Masterclass w Amsterdamie. Przez kolejne trzy lata otrzymał stypendia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Europejskiej Fundacji Kultury i Funduszu Wyszechradzkiego. Fotografie Rafała były nagradzane na World Press Photo, Pictures of the Year international, Photography Book Now oraz na New York Photo Festival Awards. Rafał jest współzałożycielem kolektywu Sputnik Photos, z którym od ponad 5 lat dokumentuje zmiany zachodzące w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest również kuratorem książek "Rough cut" (wyd. instytut Kultury Wizualnej 2011), "25/25" i "Don't mess with Texas" w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie 2011.

Książkę można kupić pod adresem: www.rafalmilach.com/book-support.


7 Rooms
Rafał Milach

152 Strony
58 kolorowych zdjęć
twarda oprawa
format: 165x203mm

Projekt: Ania Nałęcka / Tapir Book Design
Wydawca: Kehrer Verlag / Niemcy, TREEMEDIA / Rosja
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Sony A7R IV - zdjęcia przykładowe
16 Lip 2019
Dziś Sony pokazało najnowszą bestię ze swojej stajni. Czy 60-milionowy Sony A7R IV rzeczywiście jest w stanie zagrozić pozycji aparatów średniego formatu? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4
Canon RF 85 mm f/1.2L USM - zdjęcia przykładowe
1 Lip 2019
Ciekawi jak w praktyce wypada Canon RF 85 mm f/1.2L USM? Zobaczcie zdjęcia przykładowe i oceńcie, czy ten obiektyw może być jednym z powodów do przesiadki na bezlusterkowy system producenta.
6