"7 Rooms" Rafała Milacha w przedsprzedaży

0
Marcin Grabowiecki
12 Październik 2011
Artykuł na: 4-5 minut
Można już zamawiać pierwszą indywidualną książkę Rafała Milacha. Wydawnictwo "7 Rooms" w wersji limitowanej jest już w przedsprzedaży! Publikacja ukazaże się nakładem niemieckiego wydawnictwa Kehrer Verlag i rosyjskiego TREEMEDIA.

Ukazała się limitowana wersja książki Rafała Milacha "7 Rooms". 100 numerowanych i sygnowanych egzemplarzy w specjalnie zaprojektowanym pudełku z sygnowaną odbitką autorską (do wyboru) w formacie 13x18cm możemy kupić za 100 euro.

Książka zawiera eseje światowej sławy białoruskiej reportażystki i pisarki Swietłany Aleksijewicz laureatki nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Teksty pochodzą z książki "Zaczarowani śmiercią" pierwszy raz w przekładzie na język angielski. Słowo wstępne jest autorstwa Lizy Faktor, fundatorki Objective Reality oraz agencji Photogrpaher.ru, wieloletniej kuratorki festiwalu Interfoto w Moskwie. Wywiady z bohaterami zdjęć przeprowadzone zostały przez Rafała Milacha. Książkę zaprojektowała Ania Nałęcka, a wydało ją niemieckie wydawnictwo Kehrer Verlag i rosyjskie TREEMEDIA.

"7 Rooms" opowiada historię 7 Rosjan, z 3 rosyjskich miast: Moskwy, Jekaterynburga i Krasnojarska. Wszyscy urodzili się w Związku Radzieckim, ale w swoje dorosłe życie weszli w putinowskiej Rosji. Bohaterowie tego cyklu nie są superbogaczami, nie pochodzą też z marginesu społeczeństwa, są zwykłymi ludźmi mieszkającymi na przedmieściach. "7 Rooms" nie jest opowieścią o pokoleniu, nie daje również odpowiedzi na to, czym jest współczesna Rosja. "7 Rooms" to intymny dialog fotografa ze swoim bohaterem.
fot. Rafał Milach

Rafał Milach, fotograf dokumentalista, absolwent ASP w Katowicach oraz ITF w opawie. Od ponad 10 lat realizuje projekty poświęcone transformacji w krajach rosyjskojęzycznych i Europie Środkowo-Wschodniej. Efektem tej pracy są eseje "Szare" (2002), "Wunderland" (2006), "Czarne morze Betonu" (2009) czy "7 Pokoi" (2011). Fotografie Rafała były wystawiane m.in. w Muzeum Sztuki Współczesnej Moca Shanghai oraz są częścią stałej kolekcji Kiyosato Museum of Photographic Art w Japonii. Były również prezentowane na takich festiwalach jak Photoespana, Look3 czy Rencontres Photographiques we francuskim Arles. W 2007 roku Rafał został stypendystą fundacji World Press Photo, biorąc udział w prestiżowych warsztatach Joop Swat Masterclass w Amsterdamie. Przez kolejne trzy lata otrzymał stypendia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Europejskiej Fundacji Kultury i Funduszu Wyszechradzkiego. Fotografie Rafała były nagradzane na World Press Photo, Pictures of the Year international, Photography Book Now oraz na New York Photo Festival Awards. Rafał jest współzałożycielem kolektywu Sputnik Photos, z którym od ponad 5 lat dokumentuje zmiany zachodzące w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest również kuratorem książek "Rough cut" (wyd. instytut Kultury Wizualnej 2011), "25/25" i "Don't mess with Texas" w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie 2011.

Książkę można kupić pod adresem: www.rafalmilach.com/book-support.


7 Rooms
Rafał Milach

152 Strony
58 kolorowych zdjęć
twarda oprawa
format: 165x203mm

Projekt: Ania Nałęcka / Tapir Book Design
Wydawca: Kehrer Verlag / Niemcy, TREEMEDIA / Rosja

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Nikon, Leica i Olympus nie wezmą udziału w kolejnej Photokinie. Czy w czasach internetu targi mają jeszcze sens?
Nikon, Leica i Olympus nie wezmą udziału w kolejnej Photokinie. Czy w czasach internetu targi mają...
Pierwsza Photokina w nowej formule już wiosną. Nie weźmie w niej jednak udziału trzech głównych producentów sprzętu. Czy firmom fotograficznym targi są jeszcze do...
4
6
Nagradzany chiński fotoreporter Lu Guang znów na wolności. Nie chce udzielać wywiadów
Nagradzany chiński fotoreporter Lu Guang znów na wolności. Nie chce udzielać wywiadów
Zatrzymany przed rokiem przez chińską służbę bezpieczeństwa, jeden z najbardziej znanych fotoreporterów Pańswa Środka,...
9
0
Sigma porzuca mocowanie K. Co dalej z Pentaksem?
Sigma porzuca mocowanie K. Co dalej z Pentaksem?
Pentax, choć cały czas ma wierne grono użytkowników, już od dłuższego czasu wędruje poboczem rynku fotograficznego. W obliczu działań Sigmy producentowi będzie jeszcze...
25
24
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)